Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaczem/dotykiem


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

  • kamillm zablokował(a) ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Witam, uszkodziłęm wyświetlacz w telefoniku i zamówiłem nowy z iiallegro nowy. Dostałem ten wyświetlacz wraz z digitizerem i przeleżał on w domu około 4 miesięcy. Ostatnio telefon już miał tak zmasakrowany wyświetlacz  że stwierdziłem że czas na wymianę LCD. Zaniosłem telefon wraz z nowym lcd do serwisu który go wymienił i tutaj rodzi się problem. Wyświetlacz działa jak chce, przy jednym dotknięciu działa bez zarzutu a po 2 sekundach robi się wieloklik w 15 miejscach na raz. Serwisat powiedział że to wina sterowników od LCD które są przygotowane pod wersje chińska natomiast ja mam wersję global. Co w takim wypadku można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zmienił(a) tytuł na Problem z wyświetlaczem/dotykiem
  • kamillm odblokował(a) ten temat

Cześć. Zakupiłem jakiś czas temu Redmi 4x w Media Markt. Dzięki forum miuipolska odblokowałem BL, wgrałem TWRP i wiadomo - testuję ROM`y.

Od jakiegoś czasu w programach np Chrome, przewijam stronę pomału i zatrzymując się na czymś, automatycznie otwiera mi link. W Google Maps ciężko jest gestami zwiększać lub zmniejszać obraz. 

Mam szkło hybrydowe 3MK, wcześniej testowałem kilka innych. To samo. Wydaje mi się, że problem pojawił się od aktualizacji do Androida 7.1.2

Czy jest jakaś opcja kalibracji dotyku lub zmniejszenia jego czułości?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elPoochini napisał:

wcześniej testowałem kilka innych. To samo.

Czy testowałeś bez żadnego szkła?

2 godziny temu, elPoochini napisał:

Czy jest jakaś opcja kalibracji dotyku lub zmniejszenia jego czułości?

Nie ma.

2 godziny temu, elPoochini napisał:

Wydaje mi się, że problem pojawił się od aktualizacji do Androida 7.1.2

Próbowałeś robić downgrade do starszej wersji, żeby wyeliminować problem softowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamillm napisał:

Czy testowałeś bez żadnego szkła?

Próbowałem, jest lepiej. Nie jest to mój pierwszy telefon, w każdym miałem szkło. Od tanich chinoli do jakiś topowych, ale nigdy nie było widać różnicy w działaniu dotyku. Obecnie mam folię hybrydową 3MK.

 

8 godzin temu, kamillm napisał:

Próbowałeś robić downgrade do starszej wersji, żeby wyeliminować problem softowy?

Właśnie chciałbym spróbować MIUI Polska w na Android 6. Można go ściągnąć gdzieś?

Teraz wgrałem custom rom - Viper na Android 7.1.2 i mam wrażenie że jest lepiej, ale niesmak pozostaje. Czuje jakby telefon tylko czekał na okazję i chciał przestać działać :)

Cieżko jest wrócić do Android 6 z 7.1.2?

Nie mogę powiedzieć, że pewna część ekranu nie działa, raczej dotyk jest zbyt czuły.

Jakbyście mieli link do Android 6 i MIUI Polska to byłbym wdzięczny za podesłanie.

edit:

Znalazłem coś takiego: xiaomi.eu_multi_HM4X_7.5.11_v8-6.0.zip tu: https://androidfilehost.com/?w=files&flid=179101

Dobrze myślę że jest to MIUI 7.5.1.1 z Andkiem 6?

 

 

Edytowane przez elPoochini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to wgram miflashem global na Androidzie 6 a później poszukam coś na xiaomi.eu

Niestety nie pomogło. Zdjąłem folie i jest już OK. W międzyczasie poczytałem na necie o foliach hybrydowych 3mk - niestety nie dolegają do ekranu w środkowej części. U mnie też to się okazało. Dzięki za pomoc 

Edytowane przez elPoochini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam problem z dotykiem. Mianowicie ekran zostal stluczony, nawet rozwalony niczym twarz Popka przez Oświęcimskiego dotyk działał bez zarzutu. Wymieniany ekran w serwisie byl 3 razy a blad pozostal ten sam. Czego to wina?
https://youtu.be/omOR3QjyT1k 


EDIT: Mój błąd jest inny niż ten z touchscreenem (https://miuipolska.pl/forum/forum/307-problemy-techniczne/?do=add)

POST NA MIUI ENGLISH
http://en.miui.com/thread-1476728-1-1.html

xiaomi.png

Edytowane przez Peterishe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy zmagam się z moim Redmi 4x i niewiele już brakuje, żeby poleciał do śmietnika...

Problem dotyczy dotyku... Po rozbiciu szybki wymieniłem ekran (digitizer+lcd) razem z ramką. Generalnie dotyk działał poprawnie, ale podczas pisania zauważyłem, że wciskają się literki obok zamiast tej, którą klikałem. konieczne było kliknięcie idealnie w środek, żeby napisać literę na której mi zależało. Notorycznie wciskam B oraz V zamiast spacji, L zamiast Backspace itd.. (Na największej mozliwej Swift Key). Ekran odesłałem, zamówiłem droższy od innego sprzedawcy, ponoć dobrej jakości. Ten z kolei wydawał się działać dobrze i dało sie na nim pisac, alee znowu.. Nie działał pasek o szerokości 1cm od krawędzi ekranu.

Totalnie (zdenerwowany) i zrezygnowany znalazłem jakis sklep stacjonarny, zeby nie bawić sie w odsyłanie.  Po raz kolejny zakupiłem ekran z ramką. Znowu na początku wydawało się wszystko działać poprawnie, jednak po chwili pisania (a raczej probach pisania), okazuje się, ze wciskają się wszystkie literki obok tylko nie ta, którą chce. Pisanie wymaga totalnego skupienia, a najepiej jeszcze używania rysika...

I tutaj moje pytanie: Czy soft ma jakikolwiek wpływ na działanie dotyku? Bo już nie wiem, czy problem polega na tym, że trafiam na same buble, czy coś software'owo nie domaga i nowszy ekran/zamiennik wymaga jakiejś aktualizacji, zmiany w sofcie. Jak do tej pory na żaden oryginalny ekran nie natrafiłem.

 

P.S Proszę o ewentualne przeniesienie tematu do działu Redmi 4x, omyłkowo napisałem w dziale dotyczącym Redmi Note.

Edytowane przez mrosi
radzę baczyć na słownictwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mój 4X pojechał tydzień temu drugi raz na serwis, za pierwszym razem dotyk działał jak u kolegi wyżej, przy wciskaniu literek wyskakiwały te obok( telefon nie był stłuczony ani nic z tych rzeczy), po naprawie wszystko działało dobrze. Do czasu aż tydzień temu, zaczęło robić się znów to samo, po czym padły przyciski pod ekranem. Telefon kupiłem w październiku (Neonet), dużo tych usterek jak na 3 miesiące użytkowania...Zastanawiam się nad zmianą, na korzyść konkurencji, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam to mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość.

Rozbiłew wyświetlacz w moim rademi4x więc wymieniłem na nowywy (komplet z ramką).Po zamontowaniu okazuje sie że nie reaguje na dotyka , lecz gdy podłącze go pod ładowarke  lub kompa  dotyk reaguje poprawnie .Sprawdziłem wyświetlacz na teście w opciach programistycznych i jest to samo, na wpiętym USB przechodzi test a na wypietym nie .Reklamować wyświetlacz czy jest jeszcze jakaś inna metoda na jego uruchomienie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat

Hej,

mam Xiaomi Redmi 4x. Od kilku dni telefon wariuje przy dotykaniu wyświetlacza - np wciskam jedną cyfrę na klawiaturze, a wybiera mi samo kilka innych i wpisuje cały ciąg. Albo gdy dotknę tego przycisku po lewej na dolnym panelu to zaczyna mi otwierać losowo uruchomione aplikacje i przeskakiwać między nimi. Nie ma znaczenia w którym miejscu dotykam, robi się to samo. Nie jest tak ciągle - telefon potrafi tak szaleć przez godzinę a później jest OK. Dodam, że telefon ma dokładnie 3 tygodnie, od nowego mam naklejone szkło i noszę go w futerale zamykanym, takim "portfelu". Nie upadł, nie był zawilgocony. Myślicie że to sprawa sofa czy jakaś mechaniczna? Pomocy :(

PS. Martwię się, bo mój poprzedni telefon (Redmi 3s) miał tak samo a później po prostu zaczął całkowicie blokować się wyświetlacz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
mam Xiaomi Redmi 4x. Od kilku dni telefon wariuje przy dotykaniu wyświetlacza - np wciskam jedną cyfrę na klawiaturze, a wybiera mi samo kilka innych i wpisuje cały ciąg. Albo gdy dotknę tego przycisku po lewej na dolnym panelu to zaczyna mi otwierać losowo uruchomione aplikacje i przeskakiwać między nimi. Nie ma znaczenia w którym miejscu dotykam, robi się to samo. Nie jest tak ciągle - telefon potrafi tak szaleć przez godzinę a później jest OK. Dodam, że telefon ma dokładnie 3 tygodnie, od nowego mam naklejone szkło i noszę go w futerale zamykanym, takim "portfelu". Nie upadł, nie był zawilgocony. Myślicie że to sprawa sofa czy jakaś mechaniczna? Pomocy
PS. Martwię się, bo mój poprzedni telefon (Redmi 3s) miał tak samo a później po prostu zaczął całkowicie blokować się wyświetlacz... 
Spróbuj zaktualizować system ROM. Możesz spróbować także powrócić do ustawień fabrycznych. Jak to wszystko nie pomoże i dalej będzie problem występował to tylko serwis pomoże,,,,

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm odblokował(a) ten temat

W moim 4X wymieniłem wyświetlacz razem z ramką dotyk działa idealnie jak trzymam telefon w ręku, natomiast jeśli telefon jest w uchwycie lub leży na stole to muszę użyć przynajmniej dwa razy większej siły dotyku aby zareagował, nie wiem czy jest to wina wyświetlacza czy może braku jakiejś masy czy styku po wymianie, w telefonie większość elementów jest klejonych niektóre przewodzącą lub ekranującą taśmą, myślę że naruszenie tych elementów powoduje problemy z wyświetlaczem po wymianie, ale to tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2018 o 15:36, fernand napisał:

nie wiem czy jest to wina wyświetlacza czy może braku jakiejś masy czy styku po wymianie

Taki wątek już był poruszany u nas na forum :)

@elPoochini no to teraz jeszcze ściągnij szkło bo zaraz się okaże że ono jest główną winą, nigdy nie pamiętam, żebym miał jakikolwiek problem z dotykiem w R4X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktos poleci sprawdzony wyswietlacz ktory mozna dostac na warszawie?

Bo nie chcial bym wtopic kasy w kiepska podrobke.

 

 Kupilem i zamontowalem zamiennik z ramka za 99zl i jest ok. Ktos wie czy tego buga usuneli juz bo nie wiem czy aktualizowac soft bo kompa nie mam :/ zeby ewentualnie sie cofnac. Aktualnie mam 8.5.2 

Edytowane przez sprzetowiec90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, wymieniłem właśnie wyświetlacz w 4X, z tego co zauważyłem różniły się one kolorem taśmy. Telefon się normalnie uruchomił, jednak obraz jest słaby. Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy że w którymś modelu Xiaomi montowano różne podzespoły, i ktoś miał też problem po wymianie. Co mi teraz pozostaje? Miflash da radę? Dodam, że niestety telefon ma zablokowany bootloader, ale jak otwarty to można test pointa użyć :D 

w linku zdjęcia jak to wygląda

http://pokazywarka.pl/um4pg3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dosłownie wczoraj dokonała się aktualizacja miui, bądź jakiegoś innego składnika. Od tego momentu mam problem z wyświetlaczem, który tak jakby działa na najniższym punkcie jasności. W nocy ledwo widoczny ekran, a w dzień nie widać niczego. Robiłem już ustawienia fabryczne, a także rest (vol+ i klawisz blokady). Wykonałem też jeszcze jedną aktualizację miui, w której był dopisek co do wyświetlacza (display solved). Całość działą prawidłowo, telefon mi nie upadł, dotyk sprawny.

Aktualna wersja MIUI GLOBAL 9.6 Stabilna | 9.6.4 (NAMMIFD), a android 7.1.2 N2G47H

 

telefon kupiony w lipcu, zwracać na gwarancję, czy damy radę do rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...