Skocz do zawartości

Zakup Xiaomi - kilka pytań.


zapsu

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

przymierzam się do zakupu telefonu Xiaomi. Będzie to mój pierwszy telefon z Chin. Dotychczas użytkowałem iPhone 6S. Mam pewne obawy, lecz po zapoznaniu się z Mi5 w Arkadii myślę, że urządzenia z logiem MI to dobre sprzęty.

Mam jednak kilka pytań:

1. Gdzie najlepiej kupić urządzenie? Ceny na Gearbest czy ibuygou wydają się OK, lecz zauważyłem, że na OLX czy allegro sprzedawcy czasem mają taniej niż na podanych przeze mnie stronach. Gdzie w takim razie kupują telefony i sprzedają je taniej dodatkowo zarabiając przy tym?

2. Kupując gdzie indziej niż ibuygou o gwarancji mogę zapomnieć? Czy gwarancja ibuygou działa w praktyce tak jak gwarancja innych znanych w Europie producentów?

3. Jakie jest wasze doświadczenie z odsprzedażą urządzeń? Często zmieniam telefony i nie chciałbym stracić znacznej kwoty podczas sprzedaży.

 

Pozdrawiam, Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zapsu napisał:

Dzięki za odpowiedź.

Jak zatem wygląda kwestia gwarancji w mitycznym serwisie we Wrocławiu? Czy kupując na ibuygou faktycznie naprawią mi telefon bez problemów w ramach gwarancji?

Tak tylko musisz dodać przy kupnie gwarancję w EU. Jak by coś to i tak piszesz do chin a oni załatwiają wszystko i fizycznie wysyłasz fon do Wrocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przemyślę jeszcze zakup. Rozważam Mi Mix, choć cena odstrasza. Zastanawiam się czy jest wart 500$. Najchętniej bym kupił Mi5 w jakiejś okazji, gdyż wydaje mi się to najbardziej solidny model Xiaomi.

Czy jakiś forumowicz jest z Warszawy i posiada Mi Mix? Chciałbym zobaczyć sprzęt na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miał ktoś opóźnienie w przesyłce od GEARBESTu. Dziś mija 25 dzień roboczy a przesyłki ani widu ani słychu. Podobno ma być w DPD(UK) ale gdy pisałem z nimi w ogóle jeszcze nie dotarła. Zdażyło się komuś by paczka zaginęła?

Edytowane przez Muzykalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...