Jump to content

Pytania odnośnie 4x

zoombann

Recommended Posts

Dobry.

W sumie sprawa chyba raczej dotyczy MIUI a nie Redmi 4x ale mam od dawna nurtujące mnie pytanie. Czy ktoś z was używa aplikacji Twitter?

Jeśli tak, to czy Wasz Timeline zawiera często komunikat: "pokaż więcej tweetów"?

• 1 month later...

Heej,

Jestem od wczoraj posiadaczką 4x. Jednak martwi mnie to, że telefon przy normalnym użytkowaniu robi się ciepły. Dla przykładu kilka minut przy włączonym LTE i odpalony fb i temperatura baterii idzie w górę o kilka stopni..Jestem dosyć uczulona na tym punkcie bo mój poprzedni telefon też się nagrzewał i się okazało, że do wymiany procesor..:x A, że ten jest zupełnie nowy to jeszcze bardziej mam wątpliwości.. ale może to jest normalne, może to ja już zwariowałam :-D

Wiem, że był już podobny temat.. ale rok temu..

Słuchaj same aplikacje np fb czy messenger snap instagram bardzo pamieci zabiera i z tego powodu procesor sie grzeje a podczas rozmowy ze telefon jest ciepły to jest normalne bo zabiera mocy baterii i wiadomo temperatura i jest ciepły nie martw sie nic nie powinno sie dziac

• Thanks 1

• 2 weeks later...
Dnia 9.06.2018 o 14:22, matiasmovie napisał:

Nie macie może ostatnio tak, że ubywa wam pakiet internetu pomimo, że z niego nie korzystacie, tylko z samego wifi?

W ustawieniach sieci wi-fi możesz włączyć opcje używania pakietu przy słabym połączeniu wi-fi, zobacz czy nie masz tego włączonego.

Witam.Czy komuś udało się uruchomić MOD Quick Charge 3.0 i działa na MIUI9 ? Próbowałem ale bez rezultatu może cos robię nie tak i ktoś sie podzieli opiniami opisze jak mu się udało.

Edited by dwarfen

Już wiem co było problemem.Wgrałem custom kernel Clarity do mojego MIUI i Mod zaczął działać.Odblokowało napięcia powyżej 6v i ładuje prądem około 2000mA.Muszę rozładować telefon i sprawdzę czy te wartości jeszcze wzrosną.

Nie ma chyba moda który odblokuje ładowanie 9V i 12V  ale powyżej 6v też jest ok

Edited by dwarfen

Powyżej 6V to bez żadnego moda jest. Sprawdzałem miernikiem USB z ładowarką QC3.0 i największe wartości to było 7,5-8,5V i 2A. Nie ma co walczyć o prądy powyżej 2A, bo szkoda akumulatora. Jedyna różnica pomiędzy łądowaniem łądowarką QC2, a QC3 w redmi 4x (i kilku innych Xiaomi) polegała na tym że przy QC3 napięcie zmieniało się płynnie pomiędzy 5, a 9V, a z QC2 skokowo 5, lub 9V. Czyli ładowarka QC3 lepiej optymalizowała proces ładowania, ale szybciej nie ładowała.

3 godziny temu, FromWP napisał:

Telefon, menu (trzy kreseczki) ustawienia, ustawienia połączeń przychodzących, wyłącz błyskanie flashem. Masz to po prostu włączone.

Dziękuje za pomoc. Szukałem w ustawieniach i u mnie trzeba wejść w aplikacje systemowe  i dopiero ustawienia Telefon.

• Thanks 1

FromWP na tym miui 9.5 to menu mogę uruchomić tylko przyciskiem Menu(ten z lwej).  A długim naciśnięciem Home mogę uruchomić tylko inne bajery, dzielenie ekranu itp.

A jak w menu przytrzymie otwartą aplikacje (np.  Chrome) to przenosi mnie do takich ustawień że nic tak naprawdę nie mogę zmienić(uprawnień apki też nie) , muszę wejść w menedżer uprawnień  itd.

Screenshot_2018-06-14-21-35-08-115_com.android.settings.png

Screenshot_2018-06-14-21-42-46-128_com.miui.securitycenter.png

Edited by BlackCruzer

18 minut temu, BlackCruzer napisał:

FromWP na tym miui 9.5 to menu mogę uruchomić tylko przyciskiem Menu(ten z lwej). 

Ok, to w sumie wszystko jedno. Masz ustawione pokazywanie menu po przytrzymaniu klawisza menu. Musieli gdzieś wcisnać to dzielenie ekranu, dlatego jest inaczej. Różnice wynikają nie tylko z powodu wersji Miui, ale też wersji Androida na którym to Miui działa. 

• 1 month later...

Pamiętam, że jakiś czas temu ściągałem przez chyba ustawienie tła pulpitu tapety od xiaomi różne przeróżne. Ta opcja zniknęła z którąś aktualizacją czy ja teraz tego nie umiem znaleźć?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

• 2 weeks later...

Dawno mnie nie było na forum i tak z nudów chciałem sprawdzić jakie aktualizacje wyszły. Obecnie siedzę na xiaomi.eu stable 9.5.2.0 i znalazłem, że w wersjach tygodniowych jest już MIUI 10.
Przyznam, że nie mam zbytnio czasu siedzieć na forum ale z tego co czytałem, to po aktualizacji nie wrócę już do obecnej wersji, nawet przez TWRP, a do tego jest problem z motywami na naszym regionie.

Zapytam więc bardziej obytych, czy to naprawdę taki problem z powrotem do wersji starszej?

49 minut temu, poziomek90 napisał:
Kilka razy dziennie uruchamia mi się "Kopia w Chmurze". Ktoś wie gdzie to wyłączyć albo skonfigurować?

Ustawienia --> synchronizacja

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

10 minut temu, Marrik napisał:

Przyznam, że nie mam zbytnio czasu siedzieć na forum ale z tego co czytałem, to po aktualizacji nie wrócę już do obecnej wersji, nawet przez TWRP, a do tego jest problem z motywami na naszym regionie.

A doczytałeś jakich modeli dotyczy antirollback?

Motywy zostały zablokowane bodajże w marcowym sofcie, (ze względu na RODO, nie mam pojęcia czemu chińczaki tak to zinterpretowali)

A motywy bez problemu można odpalić doraźnie zmieniając w ustawieniach telefonu region np. na USA.

Edited by Netoper

A doczytałeś jakich modeli dotyczy antirollback?

Kolego jakbym doczytał to raczej bym nie pytał, chyba logiczne.
W temacie tej aktualizacji piszą właściciele różnych telefonów i jest tam niezły bajzel dlatego zapytałem w temacie dotyczącym mojego telefonu.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...