Jump to content

Pytania odnośnie 4x

zoombann

Recommended Posts

@Thorwald na wszystkie pytania jaki soft jest najlepszy musisz odpowiedzieć sobie sam. Jedni wolą ROMy Global, drudzy Miuipolska/xiaomi.eu trzeci LineageOS, kwestia upodobnia. Ja zawsze wszystkim polecam Miuipolska/xiaomi.eu.

18 godzin temu, Thorwald napisał:

Na co uważać przy zakupie Xiaomi Redmi 4X ? Jakieś rady ?

Na to samo jak przy każdych innych zakupach, kupować w normalnych miejscach a nie tam gdzie najtajniej,

23 godziny temu, Thorwald napisał:

"nie chce MiPolska, chcę xiomi.eu" Czym MiPolska jest gorszy od xiomi.eu ?

Nie ma już MIUI Polska jest tylko MIUI EU, ale siłą rozpędu ludzi wciąż nazywają go czasem MIUI Polska.

Nie ma czegoś takiego jak Xiaomi EU.

Wśród małych i energooszczędnych modeli Xiaomi wydaje mi się, że R4x to obecne optymalny wybór. Mam ten telefon i spisuje się on naprawdę zacnie. Aparat tylko denny, no ale to dotyczy zasadniczo wszystkich Redmi, żeby nie powiedzieć – wszystkich Xiaomi.

27 minut temu, ash1970 napisał:

latet

Tyle to wytrzymywał mi tablet Lenovo z baterią 3450 mAh jak go położyłem na półkę i o nim zapomniałem - jaki jest sens robienia takiego testu, a jeśli już to dopisz że leżał i odpoczywał?

Sens jest taki, żeby pokazać, że system nie zawiera błędów powodujących drenaż prądu podczas spoczynku. To, że leżał i odpoczywał to oczywiste, bo widać paskach pod wykresem.

Mój 4x w chwili obecnej 3 dni 13 h 51 min z czego ekran 5h 41 min i nawigacja (NaviExpert) włączona przez 4h 3 min (ekran + gps), zostało 35 % baterii. Wydaje mi się, że wyniki są bardzo dobre. Dla porównania Honor 7 włączony 1d 6h, z czego ekran 2h 15 min i zostało 52% baterii. Obydwa telefony w tej samej sieci, więc wpływ zasięgu można tutaj pominąć. Dziewczyna ma już zamówionego Redmi Note 4 Global z S625 i ciekawe jak będzie różnica w wytrzymałości akumulatora pomiędzy Notem i 4X.

Edited by PawelG7

Witam,
mam pytanie odnośnie funkcji DUAL SIM w Xiaomi Redmi 4X.
Jak to wygląda w praktyce? Może mi ktoś rozpisać działanie DUAL SIM'a? Chodzi mi dokładnie o to czy np. 1 karta jest stale przypisana do Internetu a 2 tylko dzwonienie + sms? Czy można wybrać np. numery,do których będziemy dzwonić z danej karty itp.
Z góry dzięki za info.

Edited by fixz_9

21 minut temu, fixz_9 napisał:

czy np. 1 karta jest stale przypisana do Internetu

Wybierasz kartę z której chcesz korzystać z internetu.

22 minuty temu, fixz_9 napisał:

a 2 tylko dzwonienie + sms?

Możesz dzwonić i wysyłać smsy zarówno z 1 jak i z 2 karty. Po prostu wybierasz z której karty chcesz zadzwonić gdy np. wykonujesz połączenie, itp.

10 minut temu, kamillm napisał:

Możesz dzwonić i wysyłać smsy zarówno z 1 jak i z 2 karty. Po prostu wybierasz z której karty chcesz zadzwonić gdy np. wykonujesz połączenie, itp.

Możesz jeszcze mi przybliżyć jak wygląda ten wybór? Trzeba np. przytrzymać dłużej na numerze i wyskoczy wybór?

Panowie mam lekki problem gdy smsy wysyłam do mojej panny to czasami słychać sms a czasami nie ma dźwięku, jej soft to MIUI Global 8.2 stabilna 8.2.9.0 wers. androida 6.0.1.

Nie ma wyciszonego tel. ani wibracji włączonych po prostu losowo się to robi. Wcześniej tak nie było te. ma ok 2 miesiące kupiony od Mispot. Nie były robione żadne aktualki

Ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy nie lepszy byłby dla mnie telefon nieco mniejszy niż Redmi Note 4 i zacząłem zastanawiać się nad Redmi 4X. Mam kilka pytań:

1 - czy rozdzielczość 720 na 5 calach "widać"? W sensie - czy da się dostrzec piksele, czy trzeba z lupą? ;)

2 - czy wolniejszy procesor "czuć"? Zaznaczam, że nie gram, tylko Chrome, wykop, messenger...

3 - czy ktoś z Was porównywał czas pracy na akumulatorze w obu tych telefonach?

Mam porównanie do redmi pro. Tam było oled 5.5" i mediatek x20. Zmieniłem na 4x 4/64 ze względu na rozmiar ekranu.

- czuc spadek wydajności (głównie np jak otwieram wątek sms w którym jest 50000sms-ow :P, mediatek nie ladował ich, otwierał i już były) ale ogólnie się nie tnie
- wiadomo, ledowy ekran lepszy ale pikseli nie widać
- bateria dłużej trzyma
- gorzej gra od redmi pro
- przyciski pod ekranem mogłyby świecić i czytnik lepiej z przodu
- gdyby redmi pro miał choćby Max 5.2" to bym go nie sprzedał.
- ogólnie na chwilę obecną ktoś kto nie chce 5.5" i ma max 600zl na tel to nie ma lepszego od 4x raczej. W sumie najlepszy byłby 4 pro (snap625 i 5")

- no i dotyk działał o niebo lepiej w redmi pro...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edited by Voltron

Miałem wcześniej Redmi Pro, dzięki wielkie za posta, daje to spore pojęcie o Redmi 4X. Teraz pozostaje mi tylko zastanowić sie, czy brać Redmi 4X dziś (z któregoś polskiego sklepu, czy może liczyć na jakieś ekstremalne promocje z okazji 11.11 w chińskich sklepach? Hmm...), czy poczekać na Redmi 5 :P

Witam Kolegów. Jestem nowy na forum i w pierwszej kolejności chcę się z wszystkimi przywitać. Dwa tygodnie temu rozpocząłem swoją przygodę z Xiaomi. Ogólnie telefon jest ok. ale jak to z androidem bywa przydał by się root (chociażby pozbyć się tego googlowskiego badziewia, które wgrywają na chama) . Przez te dwa tygodnie, a nawet przed zakupem częściowo zapoznałem się czym to rotowanie pachnie w tym modelu. Da się to ogarnąć, ale ja mam taki inny problem. Otóż mój telefon to "Xiaomi Redmi Note 4, Qualcomm Snapdragon 625, 3GB/32 GB, ekran 5,5 cala. Dokładnie taki sam jak tu:

https://miuipolska.pl/forum/topic/21685-redmi-note-4-dyskusja-ogólna/?do=findComment&comment=399034

i pod postem z tego linku jest napisane, że jest to: "no to jak masz snapradgona to instalujesz rom z oznaczeniem 4X na końcu, więc i forum 4X jest dla Ciebie". Czy jest mi w stanie któryś z kolegów udzielić konkretnej odpowiedzi, jak to z tym jest? Obecnie czekam na pozwolenie odblokowania bootloadera, ale jak już dostanę (mam taką nadzieję), to chciałbym się za to zabrać i przy okazji niczego nie sknocić.  Jeszcze jedno, czy faktycznie do odblokowania bootloadera, trzeba wgrać ten chiński ROM? Z góry dziękuję za jakiekolwiek zainteresowanie i pomoc i przepraszam jeżeli napisałem post nie tam gdzie trzeba. Pozdrawiam.

6 godzin temu, robhar1 napisał:

[...] czy faktycznie do odblokowania bootloadera, trzeba wgrać ten chiński ROM? Z góry dziękuję za jakiekolwiek zainteresowanie i pomoc i przepraszam jeżeli napisałem post nie tam gdzie trzeba. Pozdrawiam.

Ja na globalu (z takim mi tel przyszedl) odblokowalem bootloader tą aplikacją, którą ściągasz z strony xiaomi jak się zgodzą na odblokowanie. Potem zainstalowalem twrp fastbootem, a następnie xiaomi.eu poprzez twrp. Zadnych chinskich romów i kombinacji.

2 godziny temu, JacekBB napisał:

Kupiłem żonie Redmi 4x. Mam pytanie. Zainstalowany jest swit key ale nie ma w nich takich ładnych emotek. Czy jest jakaś opcja żeby je włączyć?

Support swiftkey? Tak czy inaczej potrafi korzystać tylko z tych które są w systemie.

https://support.swiftkey.com/hc/en-us/articles/207969649-How-do-I-change-the-style-of-emoji-in-SwiftKey-

https://support.swiftkey.com/hc/en-us/articles/205746002-How-to-use-Emoji-with-SwiftKey-

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...