Skocz do zawartości

Pytania odnośnie 4x


zoombann

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Heej,

Jestem od wczoraj posiadaczką 4x. Jednak martwi mnie to, że telefon przy normalnym użytkowaniu robi się ciepły. Dla przykładu kilka minut przy włączonym LTE i odpalony fb i temperatura baterii idzie w górę o kilka stopni..Jestem dosyć uczulona na tym punkcie bo mój poprzedni telefon też się nagrzewał i się okazało, że do wymiany procesor..:x A, że ten jest zupełnie nowy to jeszcze bardziej mam wątpliwości.. ale może to jest normalne, może to ja już zwariowałam :-D

Wiem, że był już podobny temat.. ale rok temu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj same aplikacje np fb czy messenger snap instagram bardzo pamieci zabiera i z tego powodu procesor sie grzeje a podczas rozmowy ze telefon jest ciepły to jest normalne bo zabiera mocy baterii i wiadomo temperatura i jest ciepły nie martw sie nic nie powinno sie dziac

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9.06.2018 o 14:22, matiasmovie napisał:

Nie macie może ostatnio tak, że ubywa wam pakiet internetu pomimo, że z niego nie korzystacie, tylko z samego wifi?

W ustawieniach sieci wi-fi możesz włączyć opcje używania pakietu przy słabym połączeniu wi-fi, zobacz czy nie masz tego włączonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co było problemem.Wgrałem custom kernel Clarity do mojego MIUI i Mod zaczął działać.Odblokowało napięcia powyżej 6v i ładuje prądem około 2000mA.Muszę rozładować telefon i sprawdzę czy te wartości jeszcze wzrosną.

Nie ma chyba moda który odblokuje ładowanie 9V i 12V  ale powyżej 6v też jest ok

Edytowane przez dwarfen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 6V to bez żadnego moda jest. Sprawdzałem miernikiem USB z ładowarką QC3.0 i największe wartości to było 7,5-8,5V i 2A. Nie ma co walczyć o prądy powyżej 2A, bo szkoda akumulatora. Jedyna różnica pomiędzy łądowaniem łądowarką QC2, a QC3 w redmi 4x (i kilku innych Xiaomi) polegała na tym że przy QC3 napięcie zmieniało się płynnie pomiędzy 5, a 9V, a z QC2 skokowo 5, lub 9V. Czyli ładowarka QC3 lepiej optymalizowała proces ładowania, ale szybciej nie ładowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FromWP na tym miui 9.5 to menu mogę uruchomić tylko przyciskiem Menu(ten z lwej).  A długim naciśnięciem Home mogę uruchomić tylko inne bajery, dzielenie ekranu itp.

A jak w menu przytrzymie otwartą aplikacje (np.  Chrome) to przenosi mnie do takich ustawień że nic tak naprawdę nie mogę zmienić(uprawnień apki też nie) , muszę wejść w menedżer uprawnień  itd.

 

Screenshot_2018-06-14-21-35-08-115_com.android.settings.png

Screenshot_2018-06-14-21-42-46-128_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez BlackCruzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BlackCruzer napisał:

FromWP na tym miui 9.5 to menu mogę uruchomić tylko przyciskiem Menu(ten z lwej). 

Ok, to w sumie wszystko jedno. Masz ustawione pokazywanie menu po przytrzymaniu klawisza menu. Musieli gdzieś wcisnać to dzielenie ekranu, dlatego jest inaczej. Różnice wynikają nie tylko z powodu wersji Miui, ale też wersji Androida na którym to Miui działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dawno mnie nie było na forum i tak z nudów chciałem sprawdzić jakie aktualizacje wyszły. Obecnie siedzę na xiaomi.eu stable 9.5.2.0 i znalazłem, że w wersjach tygodniowych jest już MIUI 10.
Przyznam, że nie mam zbytnio czasu siedzieć na forum ale z tego co czytałem, to po aktualizacji nie wrócę już do obecnej wersji, nawet przez TWRP, a do tego jest problem z motywami na naszym regionie.

Zapytam więc bardziej obytych, czy to naprawdę taki problem z powrotem do wersji starszej?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, poziomek90 napisał:
Kilka razy dziennie uruchamia mi się "Kopia w Chmurze". Ktoś wie gdzie to wyłączyć albo skonfigurować?


Ustawienia --> synchronizacja

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

10 minut temu, Marrik napisał:

Przyznam, że nie mam zbytnio czasu siedzieć na forum ale z tego co czytałem, to po aktualizacji nie wrócę już do obecnej wersji, nawet przez TWRP, a do tego jest problem z motywami na naszym regionie.

A doczytałeś jakich modeli dotyczy antirollback?

Motywy zostały zablokowane bodajże w marcowym sofcie, (ze względu na RODO, nie mam pojęcia czemu chińczaki tak to zinterpretowali)

A motywy bez problemu można odpalić doraźnie zmieniając w ustawieniach telefonu region np. na USA.

Edytowane przez Netoper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A doczytałeś jakich modeli dotyczy antirollback?

Kolego jakbym doczytał to raczej bym nie pytał, chyba logiczne.
W temacie tej aktualizacji piszą właściciele różnych telefonów i jest tam niezły bajzel dlatego zapytałem w temacie dotyczącym mojego telefonu.



Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...