Skocz do zawartości

Pytania odnośnie 4x


zoombann

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie niech mi ktoś odpowie czy jest działające wybudzenie ekranu podwójnym kliknięciem w 4x? Na globalu tego nie ma. Czy znajduje się ta funkcja i działa na xiaomi eu? Bo jedni mówią, że mają drudzy, że nie. Inni nie odróżniają modeli 4x od note 4x i jest jeden wielki burdel.  Kupiłem w końcu po piniondzach 4x i mocno się zdziwiłem. Jak nie będzie tej funkcji to jestem zmuszony sprzedać telefon bo bez niej użytkowanie telefonu to dla mnie udręka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP ale masz ten telefon razem z xiaomi eu? Czy po prostu tak piszesz? Z tego co wyczytałem w jakimś starym wątku sprzed 8 miesięcy to właśnie była ta opcja, ale nie działała. A czy w innych źródłach ludzie nie odróżniali 4x od note 4x to już nie wiem.

Chciałbym zaczerpnąć informacji od osoby, która ma 4X razem z xiaomi eu.

Edytowane przez Aconcagua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@preston2009 a że tak się zapytam, masz w ogóle xiaomi eu i możesz potwierdzić, że nie ma tej opcji w ustawieniach wyświetlacza? Bo próbuje wgrać przez TWRP, ale nie widzi mi w nim romu z pamięci wewnętrznej telefonu. Jakaś chora akcja. Bo nawet jak jestem w TWRP to po podłączeniu telefonu do komputera nie mogę podejrzeć pamięci i nic na nią wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP wcześniej wiele razy bawiłem się na Redmi 3 Pro i nigdy takiego problemu nie miałem więc jestem zdziwiony. Czyli zwpiować w TRWP tylko "data" i powinno hulać?

@preston2009 czyli te wszystkie screeny, które widziałem to były od baranów, którzy nie rozróżniają modeli Redmi 4, 4X, Note 4, Note 4X? Jak mnie coś takiego denerwuje... Jeszcze się będą wykłócać, że ta opcja jest dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Aconcagua napisał:

@FromWP wcześniej wiele razy bawiłem się na Redmi 3 Pro i nigdy takiego problemu nie miałem więc jestem zdziwiony. Czyli zwpiować w TRWP tylko "data" i powinno hulać?

Redmi 3pro miał i ma androida 5.1, tam domyślnego szyfrowania jeszcze nie było, teraz masz Androida 6, albo 7. Tak, wipe data, yes, a potem w twrp mount internal storage. Tu poradnik  https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI jest całkiem w porządku, tylko strasznie mnie denerwuje jedna rzecz - powiadomienia. W niektórych aplikacjach jak messenger, sms albo youtube powiadomienia działają normalnie. Natomiast o powiadomieniach z Inboxa albo Discorda mogę zapomnieć. Googlowałem co zrobić aby powiadomienia działały, ale nic nie pomaga. Czytałem że aplikacje dla których chce dostawać powiadomienia powinienem zablokować kłódką aby się nie wyłączyły. Uważam, że to bez sensu. Wyłączyłem oszczędzanie baterii, włączyłem autostart dla aplikacji u których chce dostawać powiadomienia, w ustawieniach powiadomień u każdej aplikacji wszystko powłączałem. Powiadomienia wciąż nie działają. Mam MIUI 9.2. Co muszę zrobić żeby to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jeśli ten temat był już omawiany, ale nie znalazłem tu na forum odpowiedzi. Interesuje mnie sposób działania Dual Sim. To czego jestem pewien to:
- jeśli prowadzimy rozmowę przez SIM1 to nie można się do nas dodzwonić na numer z SIM2 (i odwrotnie)
- telefon bez aktywnej transmisji danych, w tym wypadku działają połączenia przychodzące na oba SIMy, jeśli ktoś do nas zadzwoni na SIM1 lub SIM2 to się dodzwoni.
Pojawia się pytanie jak telefon się zachowuje gdy na np. SIM1 jest aktywna transmisja danych, to czy:
- w tym momencie możemy wykonać połączenie wychodzące z SIM2?
- w tym momencie można się do nas dodzwonić na SIM2?
Jeśli na powyższe pytania odpowiedź jest TAK to czy wtedy transmisja danych z SIM1 trwa dalej czy jest przerwana? Czy ma znaczenie w jakiej technologi (2G/3G/LTE) jest transmisja danych na SIM1, oraz czy ma znaczenie w jakiej technologi (2G/3G) jest połączenie przychodzące?

Ktoś z Was przeprowadzał takie testy i może podzielić się wynikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2018 o 16:40, Shaq napisał:

Dwa Redmi 4x, na obu najnowszy Global Stable i najnowsza wersja aplikacji YouTube a zminimalizowane filmy wyglądają inaczej. Jakieś pomysły

 

Z tego co się orientuje, to ten u góry to nowy styl dla zminimalizowanych filmików. Jak to bywa ze wszystkimi aplikacjami Google, niektórzy dostają takie nowości szybciej od reszty. Za jakiś czas apka sama ci się zaktualizuje na drugim urządzeniu.

Edytowane przez kamillm
Usunięcie zdjęć z cytowanego fragmentu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,
Z racji awarii LG G3 przesiadłem się w piątek na 4x.  Siłą rzeczy po 3 latach będę porównywał. Na początek mam następujące pytanie. Wkleiłem zdjęcie do kontaktu. Jak dzwoni do mnie to się wyświetla na cały ekran czy można to jakoś pomniejszyć ? np aby było w kole tylko zdjęcie ?. Pytanie nr 2 - Jak przychodzi sms to wyskakuje powiadomienie  - nie wyświetla się zdjęcie (avatar osoby której dałem zdjęcie) tylko logo smsa z tej nakładki. W LG była miniaturka zdjecia - czy można to jakoś ustawić ?. No i pytanie nr 3 pokrewne jeśli chodzi o msg. Tutaj podobnie jak wysakuje powiadomienie ( z tym też  widzę ze są problemy trochę w 4x i msg) to też nie pojawia sie zdjęcie osoby piszącej tylko logo msg. W LG pojawiał się avatar osoby. Czy można jakoś to ustawić ?. 

Dziękuje

Edytowane przez magik80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to z moimi palcami jest coś nie tak czy coś xiaomi zchrzaniło? Od początku posiadania telefonu czytnik działał super. Od kilku/kilkunastu dni praktycznie w większości przypadków nie jestem w stanie odblokować telefonu odciskiem, mam zapisane dwa palce...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Xiaomi 4X tak z dwa tygodnie i zauważyłam, że się przycina w aplikacjach (przycina = fpsy spadają). Konkretnie chodzi o grę Heart's Medicine: Time to Heal i aplikację Ling ling. Oczywiście za takie pieniądze nie spodziewam się nie wiadomo czego, ale z obu tych pozycji używałam jeszcze na Redmi 2 Pro (którego wymieniłam na iphone 5s) i nie pamiętam żeby mi fpsy spadały. Mam najnowszy rom Global. 

Takie rzeczy tylko u mnie czy procesor nie daje rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paski plastiku na dole i górze są czarne. Nie malowane.

Farba na aluminium u mnie jak dotychczas nie ściera się. Nie licząc przycisku power i vol odrobinę oraz od upadków. Jak dla mnie aluminium jako materiał na boki to kiepski pomysł bo przy suchych dłoniach łatwo o wyśliźnięcie.

Aktualne MIUI jest na "bazie" androida 7.1.2 dzięki czemu działa dzielenie ekranu. Ale co to android jeśli mam MIUI?

Aparat na automacie faktycznie taki sobie. Jest jaśniejszy, szczegółowość zdjęć nie zawsze jest wyśmienita. Domyślnie jakość zapisywanych zdjęć jest ustawiona na Normalna. Jakość ogólna zdjęć jest i chyba będzie największą wadą Xiaomi. Ale tylko jeśli ktoś faktycznie potrzebuje dobrego aparatu. Nieważne czy zapłacisz 450zł czy 2500. Zawsze będzie odstawał od Sony i Samsunga. Mi bardzo podobał się aparat w Mi4c, ale aktualnie nie poleciłbym z czystym sumieniem tego modelu.

Jak kupisz 4X to nikt nie będzie wiedział jakiej firmy jest telefon z racji ledwo widocznego znaczka MI z tyłu.

Bateria przy niskim użytkowaniu do 7-8 dni czuwania z włączonym BT. Należy aplikacjom konkretnie ustawić uprawnienia do działania w tle oraz autostart. Wyłączyć zbędne na co dzień funkcje MIUI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem czarny i żałuję, ponieważ nie ma podświetlanych przycisków menu, home, back a na złotym widać to bardzo dobrze, a kolor złoty nie jest wcale babski. 2 minus aparat ale to było do przewidzenia 3 minus bateria myślałem że będzie trzymać dłużej. 2 dni to i tak dobrze bo inny ładują codziennie, ale w porównaniu do mojego poprzedniego telefonu kruger matz drive1 to mu dużo brakuje. A poza tym same plusy wydajność, szybkość działania, wyświetlacz,gps . Polecam szczerze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, viader80 napisał:

Ja kupiłem czarny i żałuję, ponieważ nie ma podświetlanych przycisków menu, home, back a na złotym widać to bardzo dobrze, a kolor złoty nie jest wcale babski. 2 minus aparat ale to było do przewidzenia 3 minus bateria myślałem że będzie trzymać dłużej. 2 dni to i tak dobrze bo inny ładują codziennie, ale w porównaniu do mojego poprzedniego telefonu kruger matz drive1 to mu dużo brakuje. A poza tym same plusy wydajność, szybkość działania, wyświetlacz,gps . Polecam szczerze. 

Jest na to sposób. Ostatnio zamówiłem szkło na alliexpress z czarną ramką. W miejscu przycisków nie ma kleju więc można nakleić białe karteczki lub zamazać na biało korektorem. Cena za szkło śmieszna bo 3zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszędzie widzę 24m gwarancję.

Ostatecznie decydujesz Ty. Oczywiście z wszystkimi konsekwencjami. Niezależnie od sklepu trzeba czytać dokładnie regulamin sklepu oraz opis i ew zapisać (screen ew pdf) go na przyszłość.

Zerknij tutaj:

https://bezprawnik.pl/bestcena-pl-opinie/

https://www.ceneo.pl/sklepy/bestcena.pl-s17554

https://www.opineo.pl/opinie/bestcena-pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od której wersji xiaomi.eu Stable dla 4X została wprowadzona nowa wersja czcionki? Aktualnie mam xiaomi.eu_multi_HM4X_V9.5.2.0.NAMCNFA_v9-7.1 i czcionka różni się od tej z Global Stable że stała się cieniutka, co widać na pasku. Bardziej podobało mi się jak była pogrubiona. Można to jakoś przywrócić? 

Druga spawa, na moim modelu za chiny nie działa zmiana koloru diody. :x

Screenshot_2018-03-19-19-24-50-254_com.miui.home.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...