Skocz do zawartości

Pytania odnośnie 4x


zoombann

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, emigrant napisał:

Witam,

Czy na tę chwilę zakup 4x ma jakikolwiek sens? Rozumiem model pomału już schodzi z rynku i pewnie na CES Xiaomi  pokaże coś nowszego? Nie mam pojęcia jak to wygląda u Xiaomi, jaka jest ich polityka z nowymi modelami i przewidywalnością ich dostępności w sprzedaży. Informują o nowych modelach, czy wyskakują z nowym modelem o tak sobie kiedy chcą? Szukam coś do 600 złotych max 5 cali, dla osoby 50+. Sporadyczne dzwonienie. Smart będzie głównie idlować/czuwać.

Miesiąc czasu mogę poczekać. Zobaczę co będzie się działo na CES. Jak nic to chyba redmi 4x to będzie świetny wybór? Ta bateria 4100 mAh kusi, chociaż jak poczytałem temat o baterii to tak dobrze nie jest. Czasami z niewiadomych przyczyn jest "drenowanie" baterii. Sam SoC też jest wykonany o ile pamiętam w 28 nm procesie litograficznym, więc jest trochę starowaty i prądożerny. 

Redmi 4X nie powinien jakoś nagle zniknąć z rynku, ale coś nowszego już wyszło i nazywa się Redmi 5 (i Redmi 5 Plus). Trzeba wziąć pod uwagę to, że jest on nieco większy niż standardowe 5 cali, ma nowszy, wydajniejszy i bardziej energooszczędny SoC, ale też mniejszy akumulator. Póki co, nie występuje też w wersji globalnej, czyli z obsługą częstotliwości LTE B20 (800 MHz), ani w polskiej dystrybucji. Osobiście sam czekam na jakieś porządniejsze testy Redmi 5, bo jeśli udałoby się zachować czas pracy na baterii, to bym zrobił w najbliższym czasie przesiadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 5.5(redmi 5 chyba 5.7) cala nie wchodzi w grę, chyba, że bezramkowiec o normalnych proporcjach jak iPhone X. Szkoda, bo 5.5-inch z ramkami to paletka. Tak to pewnie byłby kupiony Xiaomi Mi A1, który ma świetny hw i wygląd.  Gdybym sobie coś kupował to pewnie byłoby to coś 5.5 z ramkami albo 5.5 lub więcej bezramkowiec. To nie dla mnie. 

Poczekam ten tydzień. Może coś zostanie pokazane na CES i warte poczekania. 

 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wymieniłem RN3P na R4X i mam pytanie odnośnie rysowania się ekranu i tylnej czarnej obudowy. W poprzednim telefonie miałem etiu ipaky i szkło, ale dobijała mnie jego wielkość. Na 4X nie ma sensownych szkieł, a nie ukrywam że wygląd niezabezpieczonego telefonu jest bardzo ładny. Tylko właśnie nie chciałbym zaraz mieć rys na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
wymieniłem RN3P na R4X i mam pytanie odnośnie rysowania się ekranu i tylnej czarnej obudowy. W poprzednim telefonie miałem etiu ipaky i szkło, ale dobijała mnie jego wielkość. Na 4X nie ma sensownych szkieł, a nie ukrywam że wygląd niezabezpieczonego telefonu jest bardzo ładny. Tylko właśnie nie chciałbym zaraz mieć rys na ekranie.
Wystarczy zwykła folia i silikonowe etui, kilka razy wysunął się z górnej kieszeni kurtki bez uszczerbku.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam czy można wyłączyć auto obracanie ekranu w standardowym odtwarzaczu filmow? Pomimo wyłącznego obracania w pasku powiadomień jak wlączę film i tak obraca ekran jak przekręce telefon da się to jakoś wyłączyć czy ratuje tylko inna apka?

Jaka apke polecacie bez reklam?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub MXPlayer.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Właśnie korzystam z MXPlayer jest ok.
Jeszcze jedno pytanie czy w galerii można ustawić żeby wyświetlał odrazu zdjęcie wg nazwy, a nie czasu żeby wyglądało to tak:
e0aab1766a954d7448e5ab8fd070c4f5.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zamiennikiem może być QuickPic


Dodam że QuickPic żeby móc kasować zdjęcia które są na karcie sd potrzebny root właśnie próbuje to zrobić ale Windows XP nie widzi telefonu przy włączonym debugowanie usb szukam sterowników.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Masz na pewno QuickPic że sklepu play?

 

Tak na pewno QuickPic od googla.

Aparat zapisuj mi zrobione zdjęcia na karcie SD później przez apke QuickPic chcąc usunąć te zdjęcia pokazuje się coś takiego:

 

 

Z tego co wyczytałem trzeba nadać uprawnienia dokumentom które pojawiają się dostępne gdy jest root.021e451e4a33ff9582426331aac65438.jpg45b2fbb5a49c1b77ec0948ad4fe37215.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Więcej w tym temacie https://miuipolska.pl/forum/topic/9914-dost%C4%99p-do-karty-pami%C4%99ci-brak-systemowego-zapytania/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnego roota. Klikasz po kolei o co apka prosi i normalnie masz dostęp do karty pamięci i spokojnie możesz kasować zdjęcia. Sprawdziłem przed chwilą i wszystko działa

 

Nie otwiera mi się to drugie okno z wyborem karty Sd albo ja nie wiem gdzie jest ta gorna szuflada.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=44364]marioforever[/mention] Musisz po prostu włączyć aplikację Dokumenty, która daje uprawnienia do plików na SD, a domyślnie jest wyłączona. Ustawienia, zainstalowane aplikacje programy, Dokumenty i włącz.

Wielkie dzięki działa nie zauważyłem wczesniej tych dokumentów były po środku listy. Zwykła apka galeria, a przysporzyła tyle nerwow.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marrik napisał:

"Pliki" to są na moim, u żony nazywa się "Eksplorer"

To nie to, chodzi o inny ukryty w systemie program. To co przytoczyłeś to eksplorery do przeglądania zawartości pamięci. Nie wiem jak jest w Miui9 i Androidzie 7, ale właśnie wgrywam najnowszy global stable na 4x, jak się wgra, sprawdzę jak to się tu nazywa.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie znalazłem. Jest u mnie mała apka (76kb) co nazywa się "Pliki".

Na drugim telefonie też jest, ale na obu jest włączona. Musiała tak być domyślnie bo na 100% jej nie włączyłem a tym bardziej już żona.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marrik napisał:

Musiała tak być domyślnie bo na 100% jej nie włączyłem a tym bardziej już żona.

Tak, też sprawdziłem. Na najnowszym global stable 9.2.3 z Androidem 7.1.2 te Pliki są już domyślnie (w końcu) włączone. Na starszych wersjach trzeba było grzebać i ręcznie uruchamiać (pliki, lub dokumenty) bo domyślnie były wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy w miui jest opcja otwarcia aplikacji w oknie "popout" chodzi mi żeby na jednym ekranie podzielonym na pół były otwarte 2 apki np: przeglądam stronki w Firefoksie i chce otworzyć sms bez zamykania i minimalizowania firefoxa.
W LG nazywało się to "Qslide" w Samsungach też jest coś takiego, a jak to jest w Xiaomi?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=44364]marioforever[/mention] Jak pytasz o podział ekranu na dwa okna z różnymi aplikacjami to jest. Ale dopiero w Miui9 z Androidem 7. Jest już oficjalny global stable, trzeba pobrać i wgrać, jak masz nadal Miui8.

To super, a sam Android czymś się różni znacząco od 6?A jak z aktualizuj samo miui do 9 też to będzie?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI 9 dużo szybsze jest. Możesz poczekać ale nie wiadomo ile albo zmienić region w ustawieniach lokalizacji na Wielką Brytanię lub Niemcy i dostaniesz od razu.

Wchodzisz w ustawienia/ ustawienia dodatkowe/ lokalizacja i tam zmieniasz region.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...