Skocz do zawartości

Pytania odnośnie 4x


zoombann

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, stipi napisał:

Sprawdzał z was ktoś na innych telefonach otrzymywane smsy? Chodzi o emotikony wstawiane w sms-ach i wysyłane z Xiaomi. O ile ja je widzę to odbiorca już nie.

W odwrotną stronę nie ma takiego problemu - otrzymywane emotikony się wyświetlają.

A może czas ruszyć 4 litery i przejrzeć zawartość Forum..., skorzystać z wyszukiwarki...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, wczoraj zauważyłem, że po odłożeniu na biurko zaświecił się ekran. Wtedy myślałem, że przez przypadek nacisnąłem jakiś klawisz.

Jeśli już jesteśmy przy dziwnych zjawiskach to mój 4x zawibruje po włączeniu internetu, czy to mobilnego, czy to Wi-Fi. Myślałem, że to przez synchronizację, ale jednak nie, bo sprawdzałem. Nie wiem skąd ta wibracja.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
jeśli chodzi o dziwne zjawiska to mój REDMI 4X 4/64 czasami  wydaje sam z siebie jakieś dziwne dźwięki.
Np. dzisiaj w nocy wszystko wyłączone tzn. wszystkie apki WiFi, dane pakietowe a telefon sam z siebie wydał dźwięk zbliżony to dźwięku powiadomień.
Ma lub miał ktoś z forumowiczów podobny problem?

Edytowane przez fixz_9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fixz_9 napisał:

Witam,
jeśli chodzi o dziwne zjawiska to mój REDMI 4X 4/64 czasami  wydaje sam z siebie jakieś dziwne dźwięki.
Np. dzisiaj w nocy wszystko wyłączone tzn. wszystkie apki WiFi, dane pakietowe a telefon sam z siebie wydał dźwięk zbliżony to dźwięku powiadomień.
Ma lub miał ktoś z forumowiczów podobny problem?

Miałem, ale było to od systemu MIUI, że mam za dużo plików śmieci. EW od aplikacji dla gear S2. Gdy stracę połączenie BT to wtedy mam krótki sygnał dźwiękowy i wibrację na 0,5s. Powiadomienia nie mam bo wyłączyłem w panelu sterowania :D . Może ty jakiejś aplikacji zabroniłeś powiadomień, ale nie dzwięków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, preston2009 napisał:

Miałem, ale było to od systemu MIUI, że mam za dużo plików śmieci. EW od aplikacji dla gear S2. Gdy stracę połączenie BT to wtedy mam krótki sygnał dźwiękowy i wibrację na 0,5s. Powiadomienia nie mam bo wyłączyłem w panelu sterowania :D . Może ty jakiejś aplikacji zabroniłeś powiadomień, ale nie dzwięków??

Nie nie. Wydaje mi się bardziej prawdopodobne, że Xiaomi wydaje jakiś sygnał gdy traci no połączenie z danymi lub coś w tym stylu.
Chociaż wczoraj zauważyłem, że najczęściej coś "pika" gdy jest podpięty do łądowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2017 o 20:27, monoaudiostereo napisał:

Też tak macie że raz na jakiś czas bez powodu ekran sam się podświetli? Nie ma żadnego powiadomienia ani dźwięku. Tak po prostu ekran się podświetla gdy leży.

Czy wiadomo już jaka jest przyczyna samowolnego podświetlania ? u mnie czasami też to ma miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad tym telefonem dla mojej mamy, obecnie używa starego LG Leon który już ją do szewskiej pasji doprowadza, szczególnie gdy moim mi6 pobawi się. Ale zastanawia mnie jedno - jak radzi sobie jako nawigacja ? Czy GSP szybko łapie fixa ? Google Maps / Sygic dobrze i bez problemów spisują się ? Czy warto  brać 4X pod uwagę dla starszej osoby? Oraz co najażniejsze czy wersja 4/65GB jest zauważalnie wydajniejsza od 3GB ramu ? 

Edytowane przez zajec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS w Here ok. Fix w miarę szybko. Do starego Mi2S porównywalnie. Przez metal jest śliski. Dla mnie jest to "wadą" bo leci z rąk jak go nie ścisnę. Kilka osób narzekało na nie trzymanie w pamięci w modelu 2GB RAM. Ja na moim 3GB mogę jedynie narzekać, że pomimo zakłudkowania dialera to i tak często włącza się od zera. W Mi4 nie miałem takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2017 o 11:27, zajec napisał:

zakłudkowanie dialera ? a dokładniej co masz na myśli ? czyli ogółem 3Gb spokojne da rade i poradzi sobie z codziennym użytkowaniem głównie sms i telefon, czasem nawigacja w postaci Google Maps lub Sygic ?

Ja mam wersję 3 GB i do codziennego użytkowania nada się rewelacyjnie. Mogę mieć odpalone Spotify, przeglądarke oraz Reddita i się nie muli ani nie ubija żadnej z tych aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj posta wyżej. Ja dbam o obudowę i ekran, ale nie mam żadnego zabezpieczenia. Parę razy mi upadł na cement (nie celowo). Na moje szczęście z niewielkiej wysokości. Mam kilkanaście małych rysek na ekranie od piachu podczas wiercenia. Mam kupione szkło, którego nie założyłem jeszcze z pododów wizualnych. Wszystko zależy jak będziesz używał. Kiedyś pożyczyłem Mi4 z pleckami ala drewno. Tel wrócił po miesiącu bardziej porysowany niż podczas mojego 2letniego użytkowania. Nawet niezniszczalne wg mnie plecki zostały porysowane :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie moją niewiedzę, jednak obecnie jestem w fazie planowania zakupu Redmi 4X jako prezentu (spóźniona gwiazdka) i zanim oddam go w ręce obdarowanego, muszę go najpierw skonfigurować. Chodzi dokładniej o aktualizację. Czy po wyjęciu z pudełka aktualizować go do MIUI 9 czy zostawić na systemie jaki fabryka dała? Funkcje jak podzielny ekran nie są ważne, więc zależy mi tylko na płynnym działaniu i dobrym czasie na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku to bym zobaczył co telefon będzie miał w sobie. Osobiście przy swoim pozostałem na romie Global ale mam odblokowany telefon i prawa root, wgrane TWRP, wgrane MIUI 9. Bateria trzyma dość długa jak na moje użytkowanie. Sam system też chodzi dobrze. Może za jakiś czas wgram miuipolska się zobaczy. Jak na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

dziś stanę się posiadaczem Redmi 4x. Pragnę się zapytać czy telefon ten obsługuję karty micro sim? W specyfikacji wymieniane są micro i nano sim zaś w recenzjach wspominana jest tylko ta druga.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, xoxo napisał:

Dzień dobry,

dziś stanę się posiadaczem Redmi 4x. Pragnę się zapytać czy telefon ten obsługuję karty micro sim? W specyfikacji wymieniane są micro i nano sim zaś w recenzjach wspominana jest tylko ta druga.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Obsługuje micro sim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest gdzieś opcja zmiany załączników w poczcie (program do obsługi poczty ten miui) bo jak chcę wysłać kilka zdjęci to pojawia się komunikat że za duża wielkość załącznika i nie dodaje wszystkich. Jak mam program Maildroid nie ma problemu. Konto pocztowe to o2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.  Chciałbym kupić sobie tel 4x. Z tym ze z racji wykonywanego zawodu muszeie możliwość nagrywania rozmów. I teraz taka prośbą czy mógłby ktoś wgrać sobie apke ACR to apka do nagrywania room z gogle play i sprawdzić czy działa poprawnie. Chodzi mi o to czy dobrze słychać osobę z z którą rozmawiam. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z wibracjami naprawdę są takie słabe? Pisaliście że nie czuć w kieszeni jak wibruje?
Czy w trybie wyciszonym wibracje są tylko na połączenia a na smsy już nie?

W jakimś komentarzu znalazłem info że jest opcja że w trybie cichym ma działać wibra. Trzeba wyciszać telefon na zasadzie zmniejszania głośności ale nie do zera i na ekranie dotykowym przesuwasz pasek do zera wtedy nie włącza się tryb cichy tylko dalej pozostaje w trybie dźwięku tylko z zerowa głośnością powiadomień i wtedy wibra działa. trzymać przyciesk Vol - do samego końca. Czy ktoś to sprawdzał?

Czy są jeszcze jakieś inne minusy przeszkadzające w użytkowaniu o których nie dowiem się żadnych recenzji ja np. ta nieszczęsna wibracja. czytałem że głośność  podczas rozmowy jest taka duża że nawet jak jest na min to osoby obok słyszą rozmówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy na tę chwilę zakup 4x ma jakikolwiek sens? Rozumiem model pomału już schodzi z rynku i pewnie na CES Xiaomi  pokaże coś nowszego? Nie mam pojęcia jak to wygląda u Xiaomi, jaka jest ich polityka z nowymi modelami i przewidywalnością ich dostępności w sprzedaży. Informują o nowych modelach, czy wyskakują z nowym modelem o tak sobie kiedy chcą? Szukam coś do 600 złotych max 5 cali, dla osoby 50+. Sporadyczne dzwonienie. Smart będzie głównie idlować/czuwać.

Miesiąc czasu mogę poczekać. Zobaczę co będzie się działo na CES. Jak nic to chyba redmi 4x to będzie świetny wybór? Ta bateria 4100 mAh kusi, chociaż jak poczytałem temat o baterii to tak dobrze nie jest. Czasami z niewiadomych przyczyn jest "drenowanie" baterii. Sam SoC też jest wykonany o ile pamiętam w 28 nm procesie litograficznym, więc jest trochę starowaty i prądożerny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...