Skocz do zawartości

Pytania odnośnie 4x


zoombann

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup 4x głównie z uwagi że od xiaomi jest to jedyny sensowy nie 5,5" smartfon w budżecie poniżej 700zł (chyba że o czymś nie wiem?). Aktualnie używam Sony z3 compact głównie dlatego bo ma mniej niż 5" co jest dla mnie bardzo istotne. Przeglądając rynek widzę że poza Sony z5 compact jestem zmuszony na zakup czegoś 5 calowego. I tu pytanie czy 4x mnie nie zawiedzie względem z3 compact? Może ktoś używał dwa i może coś napisać? 

Edytowane przez Kaniowaty
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.
1. Jak usunać kontakty, smsy?
2. Jak usunać folder i zostawić apki z niego? Wpakowały mi się dwie apki do folderu i nie mogę ani go usunąć, ani ich z niego wydobyć.
3.Jak wejść w pliki by je usunąć?  W explorer nie ma takiej opcji. 

Edytowane przez Keny94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, matiasmovie napisał:

@Keny94
1. Przytrzymujesz na kontakcie/smsie
2.W sumie nie rozumiem pytania do końca, ale może chodzi ci o rozwiązanie podobne do punktu 3
3.Wystarczy przytrzymać na pliku i pojawią się dodatkowe opcje

Dzięki , zaraz po napisaniu posta sam do tego doszedłem. Myślałem, że będzie trudniej.
 

Edytowane przez Keny94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A ja mam do was pytanie odnośnie transmisję danych. Pomimo wyłączonych danych mobilnych i włączonego wifi (dostępnego w domu, sieć wprowadzona do telefonu) przy pobieraniu bezpłatnej gry poprzez google play pobrało mi pieniądze z konta za korzystanie z internetu. Czy można gdzieś na telefonie jakoś inaczej wyłączyć ta transmisję, tak aby w przyszłości nie pobierało opłaty?
 

Zablokowałam ją u operatora jednak na dłuższą metę chciałabym korzystać z pakietu internetu przydającego się szczególnie w podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zablokować dane mobilne konkretnej aplikacji. Wtedy na pewno nie użyje 3g/lte. 

panel sterowania >ikonka kropli >ograniczenia aplikacji >systemowe. 

Tam masz sklep play. 

A nie pobrało ci po prostu kasy za aplikację? Pierwsze słyszę aby dane mobilne same się włączyły i to jeszcze przy włączonym wifi.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2017 o 20:19, Kaniowaty napisał:

I tu pytanie czy 4x mnie nie zawiedzie względem z3 compact? Może ktoś używał dwa i może coś napisać? 

Moja dziewczyna miała Z3 zwykłą i wcale nie jest powiedziane, że 4X będzie robił gorsze zdjęcia. Aparaty w Sony pokazują swoje możliwości tylko w trybie manualnym, w auto jest z tym tak sobie i jest narzucone wiele ograniczeń. Wydaje mi się, że po przesiadce z Z3C na 4X będziesz zadowolony, na ekranie zobaczysz trochę więcej, a do tego o wiele mocniejsza bateria.

Dnia 21.11.2017 o 07:25, paralemptor napisał:

Podłączyłem wczoraj telefon pod ładowarkę od Mi4c i pokazał się komunikat "szybkie ładowanie", czy faktycznie coś jest na rzeczy, czy system oszukuje?

Działa faktycznie, miernik pokazuje wtedy napięcie idące do telefonu 9V i coś koło 1,5A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, grondek napisał:

Jaki kolor ma dioda powiadomień w edycji Gold? Bo znalazłem tylko info, że w Black jest biała i nie można zmienić koloru.

W każdej jest biała, bo tym steruje rom. Sama dioda podobno jest trójkolorowa, tylko porzucili w tym modelu sterowanie kolorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

W każdej jest biała, bo tym steruje rom. Sama dioda podobno jest trójkolorowa, tylko porzucili w tym modelu sterowanie kolorami.

Yyy... W sumie to trochę nielogiczne, że na białym przodzie dają białą diodę. Ona jest jakoś widoczna na tym białym?
I rozumiem, że nie ma możliwości ściągnięcia jakieś aplikacji, aby zmienić kolor?

Edytowane przez grondek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie o zarządzanie ramem. Zastanawiam się nad powrotem do Xiaomi, ale widzę, że produkują same >5" patelnie. Jedynym w miarę wartym uwagi (bo poręcznym) był Xiaomi 4X, ale w recenzjach przewija się zarzut o beznadziejnym zarządzaniu ramem. Nie widzę powodu żeby się przesiadać z iphone na telefon, który ma 3x więcej ramu, ale działa tak samo albo gorzej. Recenzje są sprzed kilku miesięcy, więc poprawiło się coś w tej kwestii czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta wersja systemu modowana (na którą trzeba uzyskać kod od chińczyka na odblokowanie bootloadera) zawiera funkcje smart cover (lub podwójne tapnięcie wybudzające ekran) czy jest to po prostu funkcja sprzętowa, której po prostu nie ma w tym tel (czujnik Halla)? Jeśli tak, to jednak jaki problem żeby tę funkcjonalność  "zrobił" czujnik zbliżeniowy-klapka otwarta, czujnik wybudza ekran, zamknięta-wygasza.Brakuje też w 4x dwukliku do wybudzania, wtedy bez otwierania klapki można by pacnąć 2x w okienko i pokazałaby się godzina bez otwierania klapki czy włączania przyciskiem zasilania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, trev79 napisał:

czy jest to po prostu funkcja sprzętowa

Tak, modowanie nic nie da.

23 godziny temu, trev79 napisał:

jaki problem żeby tę funkcjonalność  "zrobił" czujnik zbliżeniowy-klapka otwarta, czujnik wybudza ekran

Żadana, jest masa aplikacji w GP do tego.

23 godziny temu, trev79 napisał:

Brakuje też w 4x dwukliku

Tak został R4X zaprojektowany i nic tego nie zmieni.

Dnia 30.11.2017 o 09:53, paralemptor napisał:

Pytanie może nie do końca psujące do wątku, ale może ktoś z Was wie. Messenger Lite nie otwiera linków w rozmowach, są zwyczajnie nieklikalne.

Trzymaj się proszę tematyki wątku. Od zadawania pytań odnośnie aplikacji mamy oddzielny dział na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BurekPL napisał:

Witam mam mały problem nie wiem co to za ikona na pasku która przypomina palec z panelem odcisku palca możecie mi powiedzieć co to jest jak włączyć albo wyłączyć to Xiaomi redmi 4x 

To zapewne ikona roamingu. Szukaj w ustawieniach sieci lub kart SIM.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, kamillm said:

Możesz podesłać screen tej ikony?

Dzięki chłopaki to była ikona roamingu ;3

9 hours ago, mrosi said:

To zapewne ikona roamingu. Szukaj w ustawieniach sieci lub kart SIM.

Miałeś rację dzięki ;3

Edytowane przez BurekPL
Pojawiło się na nowo :( niestety nie mam jak dodać załącznik :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał z was ktoś na innych telefonach otrzymywane smsy? Chodzi o emotikony wstawiane w sms-ach i wysyłane z Xiaomi. O ile ja je widzę to odbiorca już nie.

W odwrotną stronę nie ma takiego problemu - otrzymywane emotikony się wyświetlają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...