Skocz do zawartości

Pytania odnośnie 4x


zoombann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam 8.2.10.0 stabilnabez wsiowego lte, jednak w poprzednim telefonie sony m4aqua było ale moja wieś jest zabita dechami. Za to n 3G net hula :)

 Jednak pojawiłem się tu ponieważ za cholerę nie mogę znaleźć:

1. Jak zrobić, aby na ekranie pojawiały się powiadomienia.

2. Jak zrobić, aby na kranie blokady nie wyświetlał się tekst SMS.

Czy mam sobie darować szukanie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, danio napisał:

mam włączone a do czego to służy, mam to wyłączyć?

Na 100% miałeś wyłączoną optymalizację Miui w opcjach programistycznych. W innych telefonach jest podobnie, że te nie działające opcje pojawiają się po wyłączeniu. Generalnie ta optymalizacja powinna pozostać włączona (chyba że coś złego się dzieje i jej włączenie niweluje problem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, FromWP napisał:

Na 100% miałeś wyłączoną optymalizację Miui w opcjach programistycznych. W innych telefonach jest podobnie, że te nie działające opcje pojawiają się po wyłączeniu. Generalnie ta optymalizacja powinna pozostać włączona (chyba że coś złego się dzieje i jej włączenie niweluje problem).

miałem włączoną na 100% po wyłączeniu jej (chciałem sprawdzić czy coś sie zmieni) bateria zaczęła szybciej spadać nie wiem czemu więc ją znów włączyłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danio napisał:

miałem włączoną na 100% po wyłączeniu jej (chciałem sprawdzić czy coś sie zmieni) bateria zaczęła szybciej spadać nie wiem czemu więc ją znów włączyłem 

Sprawdziłem przed chwilą na Redmi 3s i po wyłączeniu optymalizacji Miui pojawiły się opcje takie jak u ciebie, czyli zmiana rozdzielczości i wybudzenie dwuklikiem, oczywiście nie działające. Były widoczne także z poziomu menu, nie tylko widgetu barterii. Może w romie 4x coś tam jeszcze innego skopali i widać te opcje z poziomu widgetu baterii. Tak czy inaczej nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Abe Fart napisał:

Witam wszystkich! Mam 8.2.10.0 stabilnabez wsiowego lte, jednak w poprzednim telefonie sony m4aqua było ale moja wieś jest zabita dechami. Za to n 3G net hula :)

 Jednak pojawiłem się tu ponieważ za cholerę nie mogę znaleźć:

1. Jak zrobić, aby na ekranie pojawiały się powiadomienia.

2. Jak zrobić, aby na kranie blokady nie wyświetlał się tekst SMS.

Czy mam sobie darować szukanie? :D

Ustawienia > Powiadomienia i pasek stanu > Powiadomienia aplikacji > SMS > włącz Pływające okna i wyłącz Na ekranie blokady.

To się dotyczy każdej aplikacji u której ma tak być.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Abe Fart said:

Dzięki bardzo kolego. A tak żeby na ekranie blokady pojawiała się informacja o nowej wiadomości tyle, że bez wyświetlania treści :D

Ja tak mam ale to dlatego, że użyłem opcji "Blokowanie aplikacji" a działa to tak że jak nie wprowadzisz pinu/wzoru/odcisku palca nie masz dostępu do aplikacji. Wtedy powiadomienia na ekranie blokady ale również na odblokowanymi telefonie wyglądają tak, że widzisz tylko że dostałeś nowa wiadomość i od kogo ona jest. Ja ustawiłem odblokowanie na wzór i odcisk palca więc odblokowanie aplikacji nie jest jakieś męczące wystarczy przyłożyć palec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić 4x, dotychczas mam Mi4, ktoś podpowie jak jest z instalacją xiaomi.eu? Kupuję od technosa, więc będę miał zapewne globala z zablokowanym bootloaderem. Muszę go najpierw odblokować a potem już lecieć według instrukcji instalacji poraz pierwszy (twrp itd?)? Jeżeli jestem w błędzie proszę o wyprowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Mam dwa pytania odnośnie tego modelu.

Czy jakość nagrywanych dźwięków jest tak samo kiepska jak w przypadku redmi 3s ? (dyktafon, "rozmyty" dźwięku nagranego wideo, np podczas nagrywania koncertu, radia...)

Drugie pytanie odnośnie internetu mobilnego, wykrywania pasm (Preferowany typ sieci LTE, 3G, 2G)  też występuje ten sam problem co w 3s ?

Proszę o odpowiedzi. Z góry dziękuję

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 4x od Goldway i wychodzi na to że średnio się to opłaca. Przesyłka dostała vat więc było taniej około 100-150 zł? A dokładniej z VAT zapłaciłem za najmocniejszą wersję 670zl. W Proline słabsza wersja kosztuje 700zl, mocniejszej niestety nie ma. Różnica bez VAT między tymi wersjami w Chinach to około 80zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KraViec napisał:

zakupiłem 4x od 3 dni użytkuję i jestem zadowolony. Aczkolwiek zdziwił mnie fakt jaki istnieje w informacjach na telefonie odnośnie procesora. To po prostu błąd? telefon zakupiony w proline

Mam też z proline tylko że zaktualizowany do 8.2.10.0 i pokazuje mi 8x1,4, może aktualizacja pomoże (przy okazji wydaje mi się, że 10 mniej drenuje baterię niż 7, z której się przeniosłem więc chyba warto 9 do 10 dać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 4x od Goldway i wychodzi na to że średnio się to opłaca. Przesyłka dostała vat więc było taniej około 100-150 zł? A dokładniej z VAT zapłaciłem za najmocniejszą wersję 670zl. W Proline słabsza wersja kosztuje 700zl, mocniejszej niestety nie ma. Różnica bez VAT między tymi wersjami w Chinach to około 80zl.
To najpierw kupiłeś a potem policzyles że Ci się nie opłaca? Ile VAT było? U Goldwaya DHL za 80zl gwarantuje brak VAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2017 o 14:38, ZduneeeK napisał:

U mnie to działa prawidłowo

 

Dnia 23.08.2017 o 14:53, kamillm napisał:

Ja tez potwierdzam, ze nie ma z tym problemu

Dzięki Panowie, a wiecie coś na temat jakości nagranego audio (dyktafon, dźwięk w wideo) jest jakaś poprawa w stosunku do 3s ?

Edytowane przez elemm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Chciałbym poruszyć temat głośności rozmowy na glosniku przy uchu. Jak jest u was mi wydaje a raczej jestem pewny że jest ona zdecydowanie za mała. Co wy o tym sądzicie, czy istnieje jakiś sposób na poprawę tego stanu.

Druga sprawa macie jakiś sprawdzony sposób by pokazywało powiadomienia z gmaila po nadejsciu maila mimo włączonej synchronizacji u mnie tego brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem jakim cudem u Was nie ma wibracji na trybie wyciszonym. U mnie są od początku już na oprogramowaniu 8.2.9.0. Wystarczy ściszyć dźwięki, a nie włączać tryb cichy. Cała filozofia. Wibracja jest w sms i powiadomieniach.

Mam za to problem z automatyczną aktualizacją godziny w telefonie (przez sieć). Czasami jak spoglądam na telefon to zegarek późni się o kilka minut (zdarzyło się nawet 20min). Na poprzednim telefonie nie miałem takiego problemu więc to nie wina sieci. Ktoś spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markol56 napisał:

 

Mam za to problem z automatyczną aktualizacją godziny w telefonie (przez sieć). Czasami jak spoglądam na telefon to zegarek późni się o kilka minut (zdarzyło się nawet 20min). Na poprzednim telefonie nie miałem takiego problemu więc to nie wina sieci. Ktoś spotkał się z takim problemem?

 

 

 

Ja tak miałem i przez to nie zadziałał mi budzik ... Od tej pory ustawiłem czas manualnie i wyłączyłem aktualizację ... Też było to dla mnie dziwne i pierwszy raz z tym się spotkałem :(  Co do sposobu z wibracją dalej u mnie to nie działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zamierzam kupić xiaomi redmi 4x w Media expert, mają tam model z takim romem. Czy jest on w porządku? Nie ma jakiś poważniejszych wad? Jestem przeciętnym, zwykłym użytkownikiem, który po zakupie chce cieszyć się z telefonu, bez zmiany romów etc itp. Wrzucam foto, proszę o odp.

20170904_172428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...