Skocz do zawartości

Pytania odnośnie 4x


zoombann

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ash1970 napisał:

Pablo-w wersji eu wygląda to inaczej, ale przycisk jest widoczny tylko przy włączonym GPS - masz tak?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Tak, przy włączonym GPS i włączonym Wyświetlaniu wyskakujących okien już jest to kółeczko, teraz mnie nurtuje tylko wyłączenie dźwięku dostarczenia wiadomości SMS i ręczna aktualizacja globala 8.2.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pitey_pablo napisał:

 ręczna aktualizacja globala 8.2.10

Przecież już ci poprzednio napisałem, łącznie z linkiem do pobrania romu. Po wgraniu zipa do tel ueuchamiasz program aktualizacje, trzy kropeczki, z pliku i wskazujesz wgrany zip romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, FromWP napisał:

Przecież już ci poprzednio napisałem, łącznie z linkiem do pobrania romu. Po wgraniu zipa do tel ueuchamiasz program aktualizacje, trzy kropeczki, z pliku i wskazujesz wgrany zip romu.

Faktycznie, ale dopiero teraz zobaczyłem te trzy kropeczki, dzięki za info;) a czy o dźwięku dostarczonej wiadomości coś Ci wiadomo kolego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pitey_pablo napisał:

a czy o dźwięku dostarczonej wiadomości coś Ci wiadomo kolego?

Nie, na ten temat nie wiem nic. Może tylko to, że w menu wiadomości jest opcja dźwięku dostarczonej wiadomości i zaznaczona powinna zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Myślę o kupnie Redmi 4X (3/32, z polskiej dystrybucji), ale potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań:

1. Jaka jest jakość rozmów? Mam teraz HTC Desire 820 i tu jest pod tym względem świetnie, a że jest to dla mnie ważna sprawa, to zadaję to pytanie jako pierwsze;-)

2. Jaka jest jakość rozmów na głośniku, gdy telefon np. leży pół metra ode mnie w samochodzie? Czy dobrze słychać, nie ma jakichś trzasków?

3. Czy stabilnie trzyma połączenie z LTE? 

4. Gdzieś czytałem (chyba nawet na tym forum), że jest jakiś problem z automatycznym przełączaniem pomiędzy sieciami 3G i LTE. Jak to wygląda? Czy telefon szybko nawiązuje połączenie z siecią, jeśli nastąpiło rozłączenie?

5. Czy działają wibracje dla powiadomień?

6. Jak telefon działa po dłuższym czasie? Bo czytam jakieś opinie na forach, ale to wszystko ludzie piszą po tygodniu czy dwóch używania, co uważam za zbyt krótki czas aby obiektywnie ocenić telefon.

 

To są dla mnie najważniejsze kwestie, będę wdzięczny za jakieś informacje:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marianek2000 napisał:

1. Jaka jest jakość rozmów?

W moim odczuciu jest OK.

17 minut temu, Marianek2000 napisał:

Czy stabilnie trzyma połączenie z LTE? 

Bez jakichkolwiek problemów

17 minut temu, Marianek2000 napisał:

Gdzieś czytałem (chyba nawet na tym forum), że jest jakiś problem z automatycznym przełączaniem pomiędzy sieciami 3G i LTE. Jak to wygląda? Czy telefon szybko nawiązuje połączenie z siecią, jeśli nastąpiło rozłączenie?

Nie zauwazylem tego typu problemu u siebie

18 minut temu, Marianek2000 napisał:

Czy działają wibracje dla powiadomień?

Niestety na wersjach stable nie dzialaja, nie wiem jak w przypadku dev

18 minut temu, Marianek2000 napisał:

Jak telefon działa po dłuższym czasie?

Po miesiacu dziala tak samo dobrze jak pierwszego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2017 o 14:40, Marianek2000 napisał:

OK, to jeszcze jedno pytanie. Czytałem dziś na jednej ze stron o problemie z nagrywaniem dźwięku, czy to w przypadku video czy też dyktafonu. Dźwięk jest bardzo cichy i bardzo słabej jakości. Jak tak kwestia wygląda?

Przy rozmowie telefoniczniej jest normalnie, przy dźwiękach z nagrania też chyba bo nagrywałem coś ostatnio i było słychać a szczególnie szczekającego z daleka psa przez całe nagranie :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, preston2009 napisał:

Miałem tak przy wielokrotnym wpisaniu złego hasła. Jak będziesz dalej kontynuował/a to zablokuje dłużej. Jeśli masz TWRP to usuwasz kilka plików i masz tel bez hasła/ blokady odciskiem palca :) .

trochę głupie powinno dać z 3 szanse na odblokowanie albo odblokowanie urządzenia palcem bez czekania, bo rozumiem że uruchom ponownie nie likwiduje czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, matiasmovie napisał:

trochę głupie powinno dać z 3 szanse na odblokowanie albo odblokowanie urządzenia palcem bez czekania.

A nie dało? Po uruchom ponownie od razu poprosi o hasło, a odcisk zadziała dopiero po wpisaniu poprawnego. Jak z czekaniem to się przekonasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

A nie dało? Po uruchom ponownie od razu poprosi o hasło, a odcisk zadziała dopiero po wpisaniu poprawnego. Jak z czekaniem to się przekonasz.

nie mam jeszcze 4x (mam w planach prawdopodobnie ten) dlatego pytam bo widziałem dzisiaj w RTVeuroAGD zablokowany note 4, trochę dziwne bo inne telefony były odblokowane i można było się nimi bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2017 o 16:03, matiasmovie napisał:

trochę głupie powinno dać z 3 szanse na odblokowanie albo odblokowanie urządzenia palcem bez czekania, bo rozumiem że uruchom ponownie nie likwiduje czasu?

Akurat kilka prób jest. Nie pamiętam tylko ile, ale w pewnym momencie zablokowałem sobie tel na 12h :( i wtedy zdecydowałem się na odblokowanie bootloadera oraz wgranie TWRP.

Dnia 13.07.2017 o 16:23, FromWP napisał:

A nie dało? Po uruchom ponownie od razu poprosi o hasło, a odcisk zadziała dopiero po wpisaniu poprawnego. Jak z czekaniem to się przekonasz.

Resetujesz i masz nadal informację z czasem ile jeszcze będzie zablokowany. Życie byłoby zbyt piękne z MIUI. Chyba, że to zmienili na globalu po wersji 8.2.1.0.

PS. Nie wiecie czy nadal występuje bug z aktualizacją ROMu i posiadaną blokadą tel. hasłem (nie pinem!) z odciskiem palca kończący się blokadą telefonu gdyż nie przyjmuje prawidłowego hasła i odcisku palca?

Edytowane przez preston2009
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, preston2009 napisał:

Resetujesz i masz nadal informację z czasem ile jeszcze będzie zablokowany. Życie byłoby zbyt piękne z MIUI. Chyba, że to zmienili na globalu po wersji 8.2.

Jeżeli tak to sprawka Googla, a nie wina Miui i wersja romu nie ma tu znaczenia. Życie z Miui nie jest takie złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP Akurat to było powiadomienie z MIUI o wpisanie hasła. Dobrze wiem jak wygląda biało niebieskie od google.

ps Życie z MIUI nie jest złe jak się posiada możliwość wgrania softu na czysto co jest utrudnione na 4X z globalem. Dopiero życie z MIUI xiaomi.eu i TWRP jest łatwe. Przekonałem się o tym wraz z problemem przy odblokowaniu 4X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytania o rozmowę na głośnomówiącym to mi się wydaje że jest słabo. Mam Globala 8.2.10 i na tej wersji w/g mnie bardzo cicho słychać rozmówcę jak mam tel w uchwycie w aucie. Narazie nie mam czasu na wgranie xiaomi.eu ale nie wiem czy to coś poprawi. Kiedyś miałem ten sam problem z Redmi 2 i przy którejś aktualizacji poprawili to chociaż nie pamiętam czy było coś o tym w changelogu. Ktoś ewentualnie potwierdza ten bug? Czy porostu Redmi 4X już tak ma?

Wysłane z mojego Redmi 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio?! Nie wpadlbym na to. Muszę przetestować. ;-)

A tak wogole jak to włączyć? Bo  podczas dzwonienia pokazuje mi się tylko ikonka głośnika i nie widzę tej drugiej z uchem? Moze dopiero podczas polaczenia sie pokazuje?

edit: jednak podczas rozmowy mam tylko ikonkę z głośnikiem do wyboru ale pamiętam że kiedyś mi się pojawiła ikonka ucha tylko teraz nie pamiętam w jakiej sytuacji. Czy coś wcisnalem czy sama się pokazała?! Nie mam pojęcia...

edit2: już wiem kiedy pojawia się ta ikonka ucha - wtedy kiedy mam podłączone słuchawki bluetooth. Tylko że to nie o to mi chodziło. Chodzi mi o normalną rozmowę z kimś mając telefon w uchwycie i słysząc głos rozmówcy na glosniku telefonu.

Wysłane z mojego Redmi 4X

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez drabollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otrzymałem dzisiaj telefon Xiaomi Redmi 4X. Pierwsze co mnie pozytywnie zaskoczyło, to ogólna jakość tego telefonu i świetna nakładka systemowa, ale pojawiło się kilka pytań związanych z nim, których nie jestem w stanie sam sprawdzić.

1. Jak sprawdzić czy faktycznie telefon posiada pasmo LTE 800MHz?

2. Czy faktycznie na odblokowanie Bootloadera trzeba czekać minimum 3 dni? Robiłem wszystko z poradnikiem i tam w pewnym miejscu ktoś zaznaczył, że od momentu połączenia telefonu ze stroną Xiaomi trzeba czekać minimum 72h żeby móc odblokować bootloader. Czy to prawda? Trzeba czekać aż tak długo, nie ma innego wyjścia na wgranie najnowszego ROMa z MIUI Polska?

3. Czy po zainstalowaniu ROMu z MIUI Polska będę miał te same aplikacje, które aktualnie dostałem na starcie w Global ROMie? Całość mi się bardzo podoba, ale jak większość mówi, że ROM z MIUI Polska jest lepszy, to zainstaluję, co mi szkodzi. :D Jestem tylko ciekaw gdzie tkwią różnice w softach. ;)

4. Czy znajdę gdzieś jakąś możliwość resetu telefonu w przypadku całkowitego zawieszenia się systemu? Pytam z ciekawości, liczę, że nie będzie trzeba używać. :D

5. Jak zmienić język w Recovery Mode? - nieważne, już znalazłem odpowiedź :D trzeba było kliknąć w kwadracik w prawym dolnym rogu i zmieniło na angielski ;) 

Liczę, że odpowiecie na moje pytania. Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Colinovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. ;)

A ta kwestia która mnie najbardziej interesuje, czyli jak sprawdzić czy faktycznie mam pasmo LTE 800MHz? Nie czy jest wykorzystywane, tylko czy ogólne telefon je obsługuje. Jak to sprawdzić?

Edit: Którą wersję TWRP powinienem zainstaować? https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678 Tutaj jest tego od groma i nie mam pojęcia, które jest dla Redmi 4X - czy może to obojętne?

Edit2: Czy TWRP do Redmi 4X jest o nazwie 'santoni'?

Edytowane przez Colinovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...