Skocz do zawartości

Pytania odnośnie 4x


zoombann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Od niecałego tygodnia mam redmi 4x i kilka pytań/problemów z nim związanych, dlatego chciałem spytać was o to. 

1. Nie mogę znaleźć w tym telefonie możliwości zapisania nowych numerów na karcie sim ani nawet nie ma jak ich ręcznie przenieść z sd/telefonu. To norma w obecnych telefonach i czy muszę znaleźć jakis program do tego osobny? 

2. Żeby znaleźć pliki z karty sd muszę wchodzić przez eksplorer, gdzie wszystko jest wymieszane, mimo że na karcie były posegregowane do folderów.  Galeria też ich nie czyta. Idzie jakoś nas tym zapanować? 

3. W pudełku redmi 4x nie było jako takiej instrukcji, tylko jakaś mała dwukartkowa, z ktorej jedyne co można się dowiedzieć to jak włączyć telefon i pare danych o telefonie.  To normalne w oficjalnej dystrybucji? 

4. Jakie są optymalne ustawienia aparatu, ktory trochę mnie rozczarował? Ustawiłem jakośc na bardzo dobrą i ostrość +3. Moge jakoś jeszcze coś poprawić? 

5. Miui global 8.0.9.0 stabilna (mammiea) jest dobrym romem? 

 

Dzięki za każdą odpowiedź. 

Pozdrawiam

Edytowane przez zoombann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoombann

1. kontakty > ustawienia > kopia i przywracanie kontaktów i tu masz wszystko wraz z kopiuj na sim i sd oraz import.

2. Bo przeglądasz po kategorii ! Swypnij w lewo i masz tam folderki tak jak należy. Albumy w galerii faktycznie niealfabetycznie.

3. I nie będzie. W markecie play znajdź apkę Samouczek MIUIPolska, który wyjaśnia prawie wszystko. Ew czytaj forum.

4. Trzeba się raczej przyzwyczaić do jakości. Jedynie jest o wiele jaśniejszy niż na np Mi4c który robi niezłe fotki ale ciemniejsze.

5. Już lepiej zainstalować stable xiaomi.eu ew najnowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. W szczególności @preston2009

20 godzin temu, preston2009 napisał:

@zoombann

1. kontakty > ustawienia > kopia i przywracanie kontaktów i tu masz wszystko wraz z kopiuj na sim i sd oraz import.

No właśnie po wejściu w kontakty nie mam nigdzie ustawień. Męczę się nad tym i nie wiem, czy to w moim romie tego nie ma, czy ja jakiś za głupi jestem na to :)

 

Mam jeszcze taki problem, że jak chce pobrać jakiś plik (próbowałem pdf-y) to wyskakuje powiadomienie o przygotowywaniu do pobrania i tyle. Nic się nie dzieje :/

Edytowane przez zoombann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zoombann napisał:

Dzięki za odpowiedzi. W szczególności @preston2009

No właśnie po wejściu w kontakty nie mam nigdzie ustawień.

Masz ustawienia, menu uruchamia się lewym dolnym klawiszem funkcyjnym będąc w kontaktach, albo długim przytrzymaniem (jak mają działać klawisze funkcyjne można sobie pozmieniać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zoombann napisał:

Mam jeszcze taki problem, że jak chce pobrać jakiś plik (próbowałem pdf-y) to wyskakuje powiadomienie o przygotowywaniu do pobrania i tyle. Nic się nie dzieje :/

Zaktualizuj MIUI do najnowszego global. Tam mi pobierało wszelkie pliki. Twój to jakiś bardzo stary i z błędami. Tylko przed instalacją usuń odblokowywanie telefonu odciskiem palca bo inaczej będziesz miał cegłę do serwisu. Chyba, że masz już TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zaktualizowałem do najnowszej 8.2.9.0 i nie mogę pobierać dalej nic :/ (google play działa). Spróbuję z jakąś inną przeglądarką, bo nie wiem czy przy oficjalnej dystrybucji nie stracę gwarancję jakbym wgrał jakieś miui polska. Najwyżej do sklepu napiszę

Edytowane przez zoombann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zoombann napisał:

Spróbuję z jakąś inną przeglądarką, bo nie wiem czy przy oficjalnej dystrybucji nie stracę gwarancję jakbym wgrał jakieś miui polska. Najwyżej do sklepu napiszę

Miałem to samo na 8.2.9.0, co zrobilem: wszedlem w aplikacje Pliki i przy pytaniu o uprawnienia nadalem jej wszystko czego potrzebowala, po tym zabiegu wrocilem do stockowej przegladarki interentu klinalem pobierz plik, sprawdzilem czy folder zapisu to download, nacisnalem ok i zaczely sie pobierać pliki bez problemu. Zerknij czy u Ciebie taki zabieg zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, meccaryn napisał:

Tak jak czerwone samochody są szybsze, a zielone mniej palą, tak Czarne 4X są lepsze od złotych. 

Dzięki za odpowiedz, chodziło mi o to który kolor lepiej się prezentuje, złoty widziałem w sklepie, czarnego nie i stąd to moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Antek Szprycha napisał:

Przynajmniej jest biały, nie żółty jak tianma

Czarne z oficjalnej dystrybucji mają z reguły BOE i są trochę lepsze (jasność, kontrast, nasycenie). Tianme w Redmi Note 4 widziałem i nie była zła. Biel ciepła, ale poza tym ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2017 o 13:38, kamillm napisał:

Miałem to samo na 8.2.9.0, co zrobilem: wszedlem w aplikacje Pliki i przy pytaniu o uprawnienia nadalem jej wszystko czego potrzebowala, po tym zabiegu wrocilem do stockowej przegladarki interentu klinalem pobierz plik, sprawdzilem czy folder zapisu to download, nacisnalem ok i zaczely sie pobierać pliki bez problemu. Zerknij czy u Ciebie taki zabieg zadziała.

Dzięki. Zabawa z uprawnieniami pomogła.

 

A ma ktoś może taki problem, że pisząc sms-y/jakieś notatki to polskie słowa podkreśla mu na czerwono? Pobrałem polski język do wiadomości i jest aktywny (podpowiada polskie słowa) ale jednocześnie zaznaczony jest w ustawieniach angielski i za żadne skarby nie chce dać się odznaczyć. Odznaczam, wchodzę ponownie i znowu jest zaznaczony. Polski też jest zaznaczony ale na czerwono podkreśla tylko polskie słowa (jakby angielski traktował jako główny). Idzie z tym żyć ale to trochę irytujące.

 

I druga sprawa. Czy mi się zdaje, czy w tym telefonie nie ma w trybie cichym wibracji na sms-y i powiadomienia a jedynie jak ktoś dzwoni (swoją drogą i tak mogłyby być mocniejsze te na rozmowy)? Jako, że większość czasu mam telefon wyciszony to jednak spora wada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zoombann napisał:

Czy mi się zdaje, czy w tym telefonie nie ma w trybie cichym wibracji na sms-y i powiadomienia a jedynie jak ktoś dzwoni

Niestety skopali to w nowym MIUI. Pozostaje czekac na nowe wydanie i jak naprawią. Problem tak samo jest na sofcie z en.miui jak i z xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoombann napisał:

A ma ktoś może taki problem, że pisząc sms-y/jakieś notatki to polskie słowa podkreśla mu na czerwono? Pobrałem polski język do wiadomości i jest aktywny (podpowiada polskie słowa) ale jednocześnie zaznaczony jest w ustawieniach angielski i za żadne skarby nie chce dać się odznaczyć. Odznaczam, wchodzę ponownie i znowu jest zaznaczony. Polski też jest zaznaczony ale na czerwono podkreśla tylko polskie słowa (jakby angielski traktował jako główny). Idzie z tym żyć ale to trochę irytujące.

Też tak miałem na początku.  Nie pamiętam dokładnie skąd ale wyrzuciłem j. angielski i zaczęło sprawdzać do polskiego. Może to Cię trochę naprowadzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niedawno dostałem swojego 4x i mam kilka pytań:

1. 76468173784946427450.jpg

czy da się tak samo zrobić żebym miał jak na powyższym screenie w Redmi 4x na MIUI Global? Chodzi mi o to kółeczko, bo jak minimalizuję yanosika, to nie mam tego kółeczka (nie mam jak zgłaszać zdarzeń drogowych), a jedynie w górnej belce powiadomień malutką ikonke, że yanosik jest odpalony:60196341249182616861.png

 

2. Mam podłączonego Xiaomi Mi Banda 2, dostaję normalne powiadomienia na opaskę jak dostanę SMSa czy jak ktoś dzwoni, ale nie otrzymuje powiadomień z aplikacji (FB, Messanger, Snapchat), w opcjach mam ustawione pozwolenia dla aplikacji Mi Fit, da radę to jakoś naprawić?

3. Mam wersję 8.2.9 taką jaką dostałem z Chin, nic nie odblokowywałem, czy mogę jakoś ręcznie wgrać wersję 8.2.10? W telefonie jak sprawdzam aktualizacje to nie mam żadnych nowych do pobrania, a wydaje mi się, że bateria za szybko schodzi w tym moim 4X

Edytowane przez pitey_pablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pitey_pablo napisał:

czy mogę jakoś ręcznie wgrać wersję 8.2.10?

Nikt nie zabrania, to już oficjalne wydanie, nie beta. Pobierasz http://en.miui.com/download-323.html , wgrywasz do tel i uruchamiasz aktualizację z pliku.

A to coś z Janosika to nie jest tzwn pływające okienko, na wyświetlanie którego trzeba temu Janosikowi w ustawieniach pozwolić? (Janosika dawno nie używałem, ale kilka innych programów takie rzeczy też potrafi wyświetlać, nawet na globalu).

W MiFicie musisz to ustawić (powiadomienia z aplikacji). Możesz 5 wybrać, oprócz sms i połączeń

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

Nikt nie zabrania, to już oficjalne wydanie, nie beta. Pobierasz http://en.miui.com/download-323.html , wgrywasz do tel i uruchamiasz aktualizację z pliku.

A to coś z Janosika to nie jest tzwn pływające okienko, na wyświetlanie którego trzeba temu Janosikowi w ustawieniach pozwolić? (Janosika dawno nie używałem, ale kilka innych programów takie rzeczy też potrafi wyświetlać, nawet na globalu)

W takim razie spróbuję zaktualizować go do 8.2.10.

Dodałem te pływające powiadomienia, ale niestety nadal jest to samo

@EDIT czy na telefon wgrywam ZIPa czy wypakowywuję i cały folder tego romu (1.4 GB?)

Edytowane przez pitey_pablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanie, czy uaktywnione opcje programistyczne (np.debugowanie) po jakimś czasie, czy restarcie urządzenia się samoczynnie wyłączą- ja muszę ponawiać operację co jakiś czas.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...