Skocz do zawartości

Pytania odnośnie 4x


zoombann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zainstalowałem z małymi przebojami ROM xiaomi.eu 7.8.31 na moim Redmi 4X 32GB. Miałem wcześniej global nie zwróciłem uwagi na wolne miejsce ale po instalacji romu xiaomi.eu wolne miejsce to 21 z 25GB. Miałem wcześniej HTC One i tam było z 32GB. Gdzie się podziało 7GB i dlaczego wolne miejsce z 25GB czy to normalne? Nie wiem czy coś nie skopałem przy instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, farben napisał:

Witam, zainstalowałem z małymi przebojami ROM xiaomi.eu 7.8.31 na moim Redmi 4X 32GB. Miałem wcześniej global nie zwróciłem uwagi na wolne miejsce ale po instalacji romu xiaomi.eu wolne miejsce to 21 z 25GB. Miałem wcześniej HTC One i tam było z 32GB. Gdzie się podziało 7GB i dlaczego wolne miejsce z 25GB czy to normalne? Nie wiem czy coś nie skopałem przy instalacji.

Normalne, wczoraj doszedł mi nowy x4 z globalem i jest tak samo, nie mam doinstalowanych prawie żadnych apek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje 64GB i mam tylko 57GB do dyspozycji, w mojej starej xperi Z1 z pamięcią 16GB mam wolne 12GB bo system zajmuje 4 GB. O mojej z1 z mgsm.pl/ " Ok 4GB pamięci zajęte na firmware; ok 12GB na dane i aplikacje użytkownika. " to normalne i występuje w każdym telefonie bo część tej pamięci jest przeznaczona na system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2017 o 10:34, ZduneeeK napisał:

Mam wersje 64GB i mam tylko 57GB do dyspozycji, w mojej starej xperi Z1 z pamięcią 16GB mam wolne 12GB bo system zajmuje 4 GB. O mojej z1 z mgsm.pl/ " Ok 4GB pamięci zajęte na firmware; ok 12GB na dane i aplikacje użytkownika. " to normalne i występuje w każdym telefonie bo część tej pamięci jest przeznaczona na system.

Ok jasne jest że część idzie na system ale 11GB? To w wersji 16GB zostaje wogóle coś do użytku? U ciebie jest wolne miejsce z 57GB?

Wygląda jakby była jakaś ukryta partycja z tymi 7GB i dlatego jest wolna pamięć z 25GB, ale nawet po instalacji czystego systemu nie ma 25 z 25GB. Czyli system instaluje się na tej części z 25GB.

Edytowane przez farben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, farben napisał:

Czyli system instaluje się na tej części z 25GB.

Nie, partycja system ma stały rozmiar około 7GB, na resztę zostaje 32-7=25GB (w przybliżeniu). Ale wszystkie inne dane również aplikacji systemowych są w dostępnej pamięci poza partycją system, czyli w tych 25GB dostępnych. Dlatego pokazuje ci 21GB wolnej pamięci. Aktualizacje aplikacji systemowych też się chyba instalują poza partycją system w tych 25GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno proste pytanie, bo wciąż nie znam na to pytanie odpowiedzi. Jaki jest najlepszy rom na 4x? MIUI 8 Global? 8 EU, MIUI Polska 8 (last) czy MIUI 9 EU albo MiUI Polska 9? Aktualnie mam 8 global stable, właśnie udało mi się uzyskać zgodę na odblokowanie bootloadera. Rom z którego korzystam obecnie jest w porządku ale brakuje mi roota zastanawiam się nad MIUI9 Polska albo EU, czy ktoś testował te systemy? Mają jakieś wady? Słyszałem coś o baterii... w dodatku z tego co widziałem gdzieś na YT 9'tka jest trochę wolniejsza niż 8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rafix095 napisał:

Mam jedno proste pytanie, bo wciąż nie znam na to pytanie odpowiedzi. Jaki jest najlepszy rom na 4x? MIUI 8 Global? 8 EU, MIUI Polska 8 (last) czy MIUI 9 EU albo MiUI Polska 9? Aktualnie mam 8 global stable, właśnie udało mi się uzyskać zgodę na odblokowanie bootloadera. Rom z którego korzystam obecnie jest w porządku ale brakuje mi roota zastanawiam się nad MIUI9 Polska albo EU, czy ktoś testował te systemy? Mają jakieś wady? Słyszałem coś o baterii... w dodatku z tego co widziałem gdzieś na YT 9'tka jest trochę wolniejsza niż 8...

9 wolniejsza od 8? Kurde... Czego to się człowiek nie dowie... Ma się 4 telefony Xiaomi, na wszystkich widać 9 szybszą od 8, a tutaj na YT wiedzą lepiej... ale w końcu tam są sami specjaliści... Mniejsza... Jesteś na forum MIUIPolska więc raczej odpowiedź jest z góry wiadoma... Xiaomi.eu + dodatki MIUIPL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

9 wolniejsza od 8? Kurde... Czego to się człowiek nie dowie... Ma się 4 telefony Xiaomi, na wszystkich widać 9 szybszą od 8, a tutaj na YT wiedzą lepiej... ale w końcu tam są sami specjaliści... Mniejsza... Jesteś na forum MIUIPolska więc raczej odpowiedź jest z góry wiadoma... Xiaomi.eu + dodatki MIUIPL.

Ok, dzięki za odpowiedź więc czekam na odpowiedź że strony Xiaomi i instaluję MiUi Polska w wersji 9. Z tego co wiem te romy trzeba pobierać ze strony i aktualizować ręcznie przez twrp tak? 

 

Rom nie ma już żadnych bugów, problemów z optymalizacją baterii lub ramu? 

Edytowane przez Rafix095
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Rafix095 napisał:

Rom nie ma już żadnych bugów, problemów z optymalizacją baterii lub ramu? 

Nigdy nie miał... To jest rom bazujący na China dev... Od MIUI 9, patcha 7.9.7 posiadamy OTA, więc co piątek wieczór soft będzie się aktualizować tak samo, jak u innych producentów i na stable od Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, FromWP napisał:

Nie, partycja system ma stały rozmiar około 7GB, na resztę zostaje 32-7=25GB (w przybliżeniu). Ale wszystkie inne dane również aplikacji systemowych są w dostępnej pamięci poza partycją system, czyli w tych 25GB dostępnych. Dlatego pokazuje ci 21GB wolnej pamięci. Aktualizacje aplikacji systemowych też się chyba instalują poza partycją system w tych 25GB.

Czyli tak na oko 5-6 GB marnuje się na partycji system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, farben napisał:

Czyli tak na oko 5-6 GB marnuje się na partycji system.

Nie wiem ile dokładnie zajmują pliki na partycji system, ale to jest na pewno więcej niż rozmiar zipa z romem. Romy w starszych telefonach i starszymi androidami były mniejsze. Ta partycja zawsze jest robiona z zapasem, zeby w przyszłości ewentualnie zmieściły się większe, nowsze romy. Redmi 2 przestali aktualizować (romy eu) właśnie z powodu zbyt małego rozmiaru partycji systemowej. Tak czy inaczej nic z tym nie zrobisz, nie wykorzystasz miejsca na tej partycji, musisz się z tym pogodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zerknąć, czy poniższa wersja, to naprawdę Global z LTE800?

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-black-3-32-lte-800-eu-z-polski-i6952385695.html#thumb/9

Szukałem telefonu za granicą, ale okazuje się, że zakupy są teraz średnio tam opłacalne, tym bardziej, że prawie zawsze teraz dowalają VAT.

Telefon kupiony w Geekbuing jest z przesyłką w takiej samej cenie jak na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PawelG7 napisał:

Czy ktoś może zerknąć, czy poniższa wersja, to naprawdę Global z LTE800?

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-black-3-32-lte-800-eu-z-polski-i6952385695.html#thumb/9

Szukałem telefonu za granicą, ale okazuje się, że zakupy są teraz średnio tam opłacalne, tym bardziej, że prawie zawsze teraz dowalają VAT.

Telefon kupiony w Geekbuing jest z przesyłką w takiej samej cenie jak na Allegro.

Ja kupiłem na gearbest 4x 32/3 za niecałe 450zł z wysyłka priority line, która minimalizuje ryzyko płacenia vatu i cla prawie do zera (kupiłem mnóstwo rzeczy od drukarki 3d (opakowanie chyba metr na metr) po jakieś pierdółki za 40$ i nigdy nie płaciłem podatku. Telefon szedł nieco ponad tydzień. 

Trochę żałuję że nie kupiłem note 60zl drożej. 

Ps. czy da się jakoś sprawdzić czy mam zgodę na odblokowanie bootloadera? Sms nie dostalem na mi unlock odvrazu wywala mnie do pobierania aplikacji. 

Edytowane przez Rafix095
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, latet napisał:

Czy jest tu może ktoś, kto się przesiadł 3s-->4x i ma takie bezpośrednie porównanie?

Ja mam redmi 3s i redmi 4x i powiem ci, że nie ma różnicy jeżeli chodzi o tylny obiektyw. Natomiast jeżeli chodzi o przedni to Redmi 4x robi mniej zaszumione zdjęcia w gorszym oświetleniu. Tak wogóle Redmi 4x to jak kopia redmi 3s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafix095 napisał:

Ja kupiłem na gearbest 4x 32/3 za niecałe 450zł z wysyłka priority line, która minimalizuje ryzyko płacenia vatu i cla prawie do zera (kupiłem mnóstwo rzeczy od drukarki 3d (opakowanie chyba metr na metr) po jakieś pierdółki za 40$ i nigdy nie płaciłem podatku. Telefon szedł nieco ponad tydzień. 

Sporo chyba też zależy od WERu, niestety w Wielkopolsce stali się dość rygorystyczni :(

Która to przesyłka jest priority line, bo nie znalazłem tam takiej opcji.

Chyba, że obecnie inaczej się nazywa.

Edytowane przez PawelG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafix095 napisał:

Ps. czy da się jakoś sprawdzić czy mam zgodę na odblokowanie bootloadera? Sms nie dostalem na mi unlock odvrazu wywala mnie do pobierania aplikacji. 

No to wszystko gra, możesz odblokowywać. 
Jeśli MiFlashUnlock będzie kazał ci czekać 72h (LOL, kto to wymyślił) - użyj starszej wersji. Na 1.1.0317.1en nie musiałem nic czekać. 

Też się przesiadłem z 3S na 4X, ale mnie niestety aparat kompletnie nie interesuje, więc ciężko mi się określić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelG7 napisał:

Sporo chyba też zależy od WERu, niestety w Wielkopolsce stali się dość rygorystyczni :(

Która to przesyłka jest priority line, bo nie znalazłem tam takiej opcji.

Chyba, że obecnie inaczej się nazywa.

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_620948.html

 

Jest wysyłka Priority Line (dodatkowo płatna jakoś 22zł). Przy wybraniu tej wysyłki idzie ona najpierw kurierem DPD UK do Anglii , później jest tam przepakowana i dalej juz do ciebie przez DPD PL. 

 

Cytat

No to wszystko gra, możesz odblokowywać. 
Jeśli MiFlashUnlock będzie kazał ci czekać 72h (LOL, kto to wymyślił) - użyj starszej wersji. Na 1.1.0317.1en nie musiałem nic czekać. 

 

Dzięki, powiedz mi tylko jeszcze czy zanim zacznę odblokowywać bootloader powinienem wgrać jakiś inny rom np. china dev.? Tak jak w tym

tutorialu czy od razu miflash unlock

EDIT:

Ehh trzeba czekać 72h, przy wersji 1.1.0317.1en wyskakuje błąd "Upgrade your unlock tool"

 

 

Edytowane przez Rafix095
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Findfox napisał:

Ja mam redmi 3s i redmi 4x i powiem ci, że nie ma różnicy jeżeli chodzi o tylny obiektyw. Natomiast jeżeli chodzi o przedni to Redmi 4x robi mniej zaszumione zdjęcia w gorszym oświetleniu. Tak wogóle Redmi 4x to jak kopia redmi 3s. 

Ok, dobre i to. Ja przedniego nie używam, ale to tel. dla córki, a ona i owszem, wiadomo.

Już jest w moich rękach (szok, zamówiony w niedzielę wieczorem dotarł we wtorek rano), na razie będę go testował z tym co ma, czyli Global Stable, a potem zapewne "EU dev".

Jest można jakiś specyficzny dla tego tel. problem, który występuje na Global Stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Jest można jakiś specyficzny dla tego tel. problem, który występuje na Global Stable?

Niestety tak. U mnie występował drenaż baterii tylko nie pamiętam wersji global stable. Do tego przy użytkowaniu szybko się nagrzewał. I troszeczkę słabszy zasięg od redmi 3s. I to chyba nie był mój tylko problem bo wiele ludzi to zgłaszało. Na xiaomi.eu na miui 9 wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Findfox napisał:

Niestety tak. U mnie występował drenaż baterii tylko nie pamiętam wersji global stable. Do tego przy użytkowaniu szybko się nagrzewał. I troszeczkę słabszy zasięg od redmi 3s. I to chyba nie był mój tylko problem bo wiele ludzi to zgłaszało. Na xiaomi.eu na miui 9 wszystko działa.

Dzięki, potestuję ze 2 tyg Glob Stable, potem ze 2 tyg. Glob dev, a potem EU. Będę wszystko notował i opiszę co ważne/ciekawe.

Jak ktoś by chciał, abym zwrócił uwagę na coś konkretnego, to piszcie :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafix095 napisał:

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_620948.html

 

Jest wysyłka Priority Line (dodatkowo płatna jakoś 22zł). Przy wybraniu tej wysyłki idzie ona najpierw kurierem DPD UK do Anglii , później jest tam przepakowana i dalej juz do ciebie przez DPD PL.

 

 

 

Dzięki za informację.

Mnie niestety interesuje tylko wersja global z B20, a ona ma cenę niezbyt atrakcyjną.

Poczekam może będą jakieś wyprzedaże, albo wprowadzą do sprzedaży 4A w wersji 3/32 GB.

Wracając do przesyłki, to chodzi Ci o Expedited Shipping DHL(SG) (20 zł)?

To nie jest tak, że kurier = 99% VAT?

Clipboard02.jpg

Edytowane przez PawelG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...