Skocz do zawartości

Instrukcja obsługi i znak CE - Redmi 4x


dreami

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

maja taki za***isty regulamin, ze jak zamawiasz z odbiorem w sklepie stacjonarnym (mimo ze zamawiasz przez internet) to nie obowiazuje Cie 14 dniowa mozliwosc odstapienia od umowy, takze nigdy wiecej nie kupuje w sklepie ALSEN, na szczescie zorientowalem sie przed odbiorem i po prostu tabletu nie odebralem

W RTV EURO też tak chyba jest :/

 

Ja na swoim Redmi 4X miałem naklejki informujące o CE, IMEI i tam był prawidłowy odstęp. Naklejek nie odkleiłem, ponieważ mam i tak etui. A pod spodem co jest nie wiadomo.

I jak, co powiedzieli Ci na temat zwrotu tego egzemplarza?

Tutaj przykład Redmi Note 4X z takim napisem.: xiaomi-redmi-note-4-9.jpg?itok=yI7du6W7

Temat ważny i współczuję że moderator Ci go usunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie znaczek CE na obudowie wygląda tak samo jak Twój, wątpie jednak by miało to coś wspólnego z podróbką telefonu :) oficjalnym dystrybutorem jest ABC Data i to do nich trzeba się zwrócić ze stosownym pismem wraz ze zdjęciami. Czy napisałeś do nich na oficjalnym koncie fb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon kupiłem w sklepie RTV AGD w Katowicach po tyg chciałem go oddać, niema mowy nawet o zwrocie choć na telefonie były jeszcze oryginalne folie z przodu jak i tyłu nie były odklejane, powiedzieli mi że wystarczy że uruchomię telefon i już nie mogę go oddać bo zalicza się do tego że był "używany" normalnie paranoja jakaś tak własnie traktują klienta w tej sieci sklepów. Pierwszy raz coś u nich kupiłem i na pewno już tego nie zrobię. A co do znaku CE pisałem do dystrybutora i się borni ze formalnie certyfikat jest dostępny do pobrania. Ale znak CE ma swoje proporcje które MUSZĄ być zachowane przez producenta. I bądź tu mądry i pisz wiersze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Nie ukrywam, że początkowo śmiać mi się chciało z tego tematu, oczywiście pomijając wątek problemów z UC bo to akurat jest wkurzające, tylko śmieszyła mnie kwestia podrabiania Redmi 4X. Kto i po co podrabiałby urządzenie kosztujące około 120$? iPhony, Galaxy S8, czy choćby Mi6, to rozumiem, ale 4X?

Postanowiłem sprawdzić na oficjalnej stronie:

http://www.mi.com/verify/#imei_en

I otrzymałem poniższy komunikat:

"Your IMEI doesn't exist, please verify and enter again"

oczywiscie przy wpisaniu drugiego numeru IMEI mam to samo.

Sprawdzenie na innej stronie w necie skutkuje natomiast informacją, że moje urządzenie to uwaga: Redmi NOTE 4.

Mam oczywiście Redmi 4X kupiony w Proline. Jakość połączeń świetna, bateria trzyma całkiem nieźle, ale cytując klasyka: niesmak pozostał ;-)

jak jest u Was drodzy forumowicze?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo czyli oryginalny

2 godziny temu, preston2009 napisał:

@Shaq u mnie dostaję informację  红米4X 全球欧规 3GB内存 黑色 32GB czyli " Czerwony ryż 4X globalny UE 3GB RAM 32GB Czarny"

Może nie wpisałeś ukośnika w SN?

mam to samo czyli jest oryginalny :) 红米4X 全球欧规 3GB内存 黑色 32GB czyli " Czerwony ryż 4X globalny UE 3GB RAM 32GB Czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.06.2017 o 09:08, dreami napisał:

Do mocin  ,być może o to chodzi  :) 

 

Ja wysłałem przed chwilką takie coś ,bo takie znalazłem .Nie liczę na litość UC Przemyśl ,ale będę miał przynajmniej spokojne sumienie

Redmi_4x.pdf

Witam,

I jak wygląda sprawa z tym telefonem?? Udało się go  odzyskać?

Mam teraz niestety ten sam problem - brakuje deklaracji CE i instrukcji. Jeśli dostarczę te dokumenty to może przejdzie.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja już położyłem lagę na to wszystko ,terminy ochrony u chińczyka poprzepadały .UC się zaparł , prosiłem o odesłanie  , ale panowie Bogowie ze służb mają swoje powody dlaczego tak robią ,domyślam się o co chodzi ,ale się odezwę jak sprawa się zamknie .Pewnie jeszcze jakieś opłaty będę musiał ponieść .Niestety telefon leży ponad 2 miesiące na UC i nie mam żadnych wieści co dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dreami napisał:

Niestety telefon leży ponad 2 miesiące na UC i nie mam żadnych wieści co dalej

Bo tak działa własnie UC, u mnie przy każdym telefonie to batalia, żeby się tam dodzwonić i cokolwiek ustalić. Raz tylko trafił mi się miły Pan, który wszystko wyjaśnił. Reszta to podnoszenie i odkładanie słuchawki podczas gdy dzowniłem, albo nie dawali mi dojść do głosu i Pani sama z siebie sie rozłączała mimo, że chciałem się jeszcze o coś zapytać. Tam komuna jeszcze panuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało dodzwonić i to co się dowiedziałem:

Aparat został zatrzymany do kontroli przez UKE z powodu braku instrukcji po polsku i deklaracji CE po polsku. Dostałem pismo z UC z informacją o braku tylko instrukcji. Poza tym miałem dostarczyć standardowe dokumenty (zrzut aukcji, potwierdzenie z banku itd...). Wysłałem wszystko nawet deklarację przetłumaczyłem i wysłałem. Następnie zadzwoniłem i poprosiłem aby sprawdzili czy teraz wszystko jest OK. Pan z grubsza sprawdził i powiedział że jest OK ale będą to dokładnie weryfikować czy deklaracja dotyczy dokładnie tego modelu, czy instrukcja dotyczy tego modelu itd. Na moje pytanie ile to może potrwać Pan odpowiedział że oni dopiero przerabiają aparaty z maja więc mają ponad miesiąc poślizgu :(. Jeszcze się dowiedziałem, że jakieś przepisy zmieniły się początkiem czerwca i teraz cofają każde telefon który nie ma instrukcji i deklaracji. Ponoć żaden aparat który przyszedł od początku czerwca nie miał wymaganych kwitów i wszystkie zatrzymują do kontroli przez UKE. Kontrolerzy przyjeżdżają z Rzeszowa raz w tygodniu i obrabiają dziennie ok 40 przesyłek.

Jeśli wogóle uda mi się odzyskać ten telefon to na pewno będę musiał zapłacić Vat, do tego zapłaciłem za tłumaczenie i w tym momencie to już jestem w plecy w porównaniu z ofertami na global wersion na allegro.

Parszywy UC Przemyśl :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego lepiej kupić w sklepie w PL, trochę drożej, ale pewne :) ja kupiłem 4x od razu w dniu sprzedaży za 999zł, później cena spadła o 100zł ale jakoś nie żaluję decyzji. Nie mam żadnych z nim problemów, sot 8-9h, telefon ładuje co dwa dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurierem to 99% jeśli już nie 100% na cło. Zwykłą przesyłką puki nie otrzymasz telefonu do ręki to nie jest zakup tylko możliwość otrzymania tanio (czytaj loteria). Działanie UC jest celowe. podatki uciekają to muszą jakoś przydusić klienta. Raz stracisz to potem 10 razy się zastanowisz jeżeli paczkę zlikwidują lub odeślą. Z 500 zrobi się 1300 bo kupisz w PL ostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siej zamętu. Jeśli już to nie cło a VAT.
I np u Goldwaya DHL gwarantuje brak opłat celnych.
Do tego wszystko zależy gdzie mieszka, agencje firm kurierskich różnie podchodzą do tematu odprawy. Są miejsca gdzie ciągle udaje się kompletnie bez vat, są miejsca gdzie vatują od wartości zadeklarowanej na przesyłce a są miejsca (np Warszawa) gdzie już w większości paczka przechodzi pełną odprawę z dosylaniem dokumentów jak na poczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Redmi 4X 3/32 przez DHL to 650zł. Choć i tak to niewiele mniej niż sam kupiłem lokalnie. Następnym razem pewnie u nich kupię. Już mi się myli VAT/CŁO bo przez urząd celny nalicza opłatę. Teraz nie kupuję często za granicą. Jeszcze rok temu nie słyszałem o VAT bo wszystko przychodziło bez problemów. Niestety w ostatnim roku 2 z 3 paczek dostały opłaty i to nie po deklaracji na przesyłce. Loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2017 o 07:54, kamillm napisał:

Bo tak działa własnie UC, u mnie przy każdym telefonie to batalia, żeby się tam dodzwonić i cokolwiek ustalić. Raz tylko trafił mi się miły Pan, który wszystko wyjaśnił. Reszta to podnoszenie i odkładanie słuchawki podczas gdy dzowniłem, albo nie dawali mi dojść do głosu i Pani sama z siebie sie rozłączała mimo, że chciałem się jeszcze o coś zapytać. Tam komuna jeszcze panuje....

Czy udało Ci się odzyskać jakiś telefon który był kontrolowany przez UKE??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...