Skocz do zawartości
  • 0

Redmi 4x (3/32) czy Redmi 4pro


Siewca

Pytanie

Witam. 

Chciałbym się was doradzić który z tych modeli obecnie lepiej wybrać. Wiem że już były takie pytania na forum ale były one zadawane jakiś czas temu kiedy za kupnem 4x przemawiało zdecydowanie mniej rzeczy. Redmi 4Pro ma lepszy ekran, nowocześniejszy/wydajniejszy procesor i lepszą grafikę ale znowuż 4x ma pasmo B20 ( które nie wiem czy będę wykorzystywał z racji tego że egzystuje głównie w mieście) ponoć lepszy aparat no i jest oficjalnie w polskiej dystrybucji przez co myślę że za jakiś czas dużo łatwiej będzie o akcesoria,części rady odnośnie tego modelu. Różnice cen pomijam. Jest jeszcze Redmi Note 4 na snapie który niejako łączy zalety obu telefonów aczkolwiek obawiam się że ciężko będzie się przyzwyczaić do jego rozmiaru po przesiadce z SGS2 zwłaszcza że telefon ma mi towarzyszyć w wielu aktywnych fizycznie sytuacjach typu siłownia, bieganie, dyskoteki.

I tu moje pytanie czy wyższa wydajność 4Pro i lepsza jakość obrazu jest na tyle zauważalna żeby wybrać ten telefon zamiast Redmi 4x?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja też się przesiadłem z Samsunga S2. Wybrałem Redmi 4X - wiem, że ma słabszy procesor, ale dla mnie ważniejszy był rzekomo lepszy aparat (na ile lepszy,nie wiem, nie mam porównania do Redmi Pro). Jeśli zastanawiasz się nad którymkolwiek Redmi 5-calowym, to z rozmiaru będziesz zadowolony. Istotnie,jest większy od 4,3-calowego Samsunga, ale dobrze leży w dłoni, a ekran nie jest na tyle duży,by utrudniał życie. Wiem co mówię, miałem też MyPhone Luna, a tamte 5,5-cala było istną patelnią.
Jak masz jakieś pytania, jak się ma w praktyce Redmi 4X do Samsunga, pytaj ;-)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

8 godzin temu, Rysiob napisał:

Ja też się przesiadłem z Samsunga S2. Wybrałem Redmi 4X - wiem, że ma słabszy procesor, ale dla mnie ważniejszy był rzekomo lepszy aparat (na ile lepszy,nie wiem, nie mam porównania do Redmi Pro). Jeśli zastanawiasz się nad którymkolwiek Redmi 5-calowym, to z rozmiaru będziesz zadowolony. Istotnie,jest większy od 4,3-calowego Samsunga, ale dobrze leży w dłoni, a ekran nie jest na tyle duży,by utrudniał życie. Wiem co mówię, miałem też MyPhone Luna, a tamte 5,5-cala było istną patelnią.
Jak masz jakieś pytania, jak się ma w praktyce Redmi 4X do Samsunga, pytaj ;-)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Oo tak się składa że mam własnie parę pytań odnośnie tego jak w niektórych sprawach R4x wypada w porównaniu do sgs2 :D Jak byś mi napisał jak wygląda sprawa:

-aparatów fotograficznych 

-jakości muzyki na słuchawkach 

-oraz nasyceniu barw i ostrości wyświetlacza 

w R4X w porównaniu do SGS2 to byłbym bardzo wdzięczny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakość muzyki na słuchawkach trudno mi oceniać, bo zazwyczaj po podłączeniu kończy się restartem telefonu. Gdy jednak się telefon nie buntuje, to dźwięk jest ok, moze szału nie robi, ale jest poprawnie. Niegorzej niż w Samsungu.
Nasycenie barw to ips, więc cukierkowego wrażenia z amoleda nie będzie. Ale kilkuletni amoled nie świeci tak jak nowy, a te aktualne ips-y są bardzo fajne. Mi się podoba, minimalna i maksymalna jasność jest zadowalająca. Ostrość mimo tylko HD też.

Co do aparatu, jak znajdę chwilkę to zrobię fotki i Samsungiem i Redmi. Będziesz miał porównanie.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Rysiob napisał:

Jakość muzyki na słuchawkach trudno mi oceniać, bo zazwyczaj po podłączeniu kończy się restartem telefonu. 
 

Dobrze rozumiem że R4X restartuje się po podłączeniu słuchawek?? Czy może chodziło Ci o SGS2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobrze rozumiesz. Na forum jest dział Redmi 4x, tam jest też wątek o słuchawkach. Niektórym działa prawidłowo, mi niestety robi problemy. Telefon jak wyjąłem z pudełka miał najnowszy soft, który jak pokazuje życie jest zbugowany.
Czekam po prostu na aktualizację, nie chce na razie wgrywać sam softu xiaomi.eu (umiem, ale na razie nie chce).

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...