Skocz do zawartości
  • 0

Mi5 czy Mi4


Xanth85

Pytanie

Witam forumowiczow, 

Jestem przyszlym uzytkownikiem Xiaomi ;) ale jeszcze nie mam pewnosci ktorego. Pytanie z tematu jest na pozor retoryczne, ale nie jest tak do konca.

Obecnie uzytkuje leciwego lenovo, ktory przestaje domagac wydolnosciowo - czas na zmiane. Moje malzonce rok temu kupilem Mi4 i nadal jest oczarowana jakoscia wykonania, wydajnoscia, aparatem... Ja rowniez bawilem sie telefonem i wg mnie plynnosc dzialania jest hm... wystarczajaca. Dla mnie jednak najwazniejszy jest aparat. Nie jestem wzietym fotografem, ale mam dwojke malych ruchliwych dzieciakow i pamiatki w postaci zdjec sa dla mnie istotne. Mam lustrzanke canona, ale tej cegly nie nosza ciagle przy robot, natomiast telefon oczywiscie tak, ale do rzeczy...

W Mi4 foto wychodza jak dla mnie b. dobrze, rowniez w pomieszczeniach, przy srednich warunkach oswietleniowych. Wplyw ma na to zapewne rowniez jasna przyslona f1.8. Autofocus jest do tego bardzo szybki. A do tego to swietny tel.

Natomiast w Mi5 przyslona jest ciut ciemniejsza f2.0 ale jest autofocus z detekcja fazy... Podobno szybki ;) natomiast w roznych recenzjach roznie pisza o tym aparacie... 

Podsumowujac, prosze o rade - zakladajac, ze mi4 jest dla mnie wystarczajace, to czy warto dolozyc do Mi5, biorac pod uwage, ze foto jest dla mnie naistotniejsze? Plynnosc tez by przydala sie lepsza, ale podkreslam, ze w Mi4 mi wystarcza (w gry na tel nie gram).

Dzieki za odpowiedzi, mam nadzieje ze watku nie powielilem - sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...