Skocz do zawartości

Problem z diodą powiadomień


misiek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zakupiłem xiaomi redmi 4x z Chin. Urządzenie działa ale nie reaguje dioda powiadomień. Nie świec ani przy ładowaniu ani przy żadnych komunikatach. Podczas robienia zdjęć temu telefonowi zauważyłem że dioda świeci jakby podczerwienią. Ktoś miał taki przypadek?

IMAG0611.jpgIMAG0613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rezmus napisał:

skoro mu dioda nie chodzi nawet w diagnostyce, to nie jest kwestia ustawien. mozesz sprobowac wrzucic fw raz jeszcze (najlepiej odblokowac bootloader i wrzuc miflash), ale to moze byc problem sprzetowy.

Ale kolega nie pisal nic o diagnostyce ;) Jesli tam nie dziala to oczywiście moze byc cos ze sprzetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Imperator napisał:

Pytanie, ta dioda świeci tylko kolorem białym czy jest gdzieś opcja zmiany jej koloru ?

Tak na obecną chwilę tylko na biało, ale może kiedyś się to zmieni (ktoś próbował jakimś skryptem i udało mu się wywołać różne kolory, ale nie udało się zmusić do działania w powiadomieniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, w moim nowym xiaomi redmi 4x kompletnie nie działa dioda led powiadomień, nawet przy ładowaniu, w ustawieniach jest oczywiście włączona, w teście led wychodzi "pass" zamiast white, i nie wiem kompletnie co zrobić, aby dioda zadziałała... może ktoś także miał taki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam pytanie o diodę powiadomień:

zauważyłem, że w nowym miuipolska jest możliwość wyboru kolorów powiadomienia diodą, tzn np mail czerwona, sms zielona itp. Tylko, że te wszystkie opcje wyboru kolorów są w ogóle nic nie warte, bo i tak dioda w trybie wyboru kolorów świeci się jak chce, np włączam zielony - świeci na żółto, włączam czerwony - świeci na fioletowo. A jak przychodzi jakieś powiadomienie to się robi w ogóle tęcza i świeci wszystkimi kolorami po kolei. Czy ktoś też tak ma?

Opcje diody:

Ustawienia->dodatkowe ustawienia ->dioda powiadomień

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. U mnie się ta opcja pojawiła prawdopodobnie w wydaniu z 21/09 (wcześniej nie zwróciłem na to uwagi). Zauważyłem to tylko dlatego,że podpinam do ładowania a świeci zamiast na biało to na zielono. I tak, podobnie jak u przedmówcy, także u mnie ustawienie koloru przynosi różny skutek.d83609fc356a91c4498b7c6dbccf9399.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

On 24.09.2017 at 4:07 PM, Acid said:

Po prostu znaleźliśmy biblioteki od innego urządzenia nie Xiaomi o podobnej specyfikacji i uruchomiło to kolory. Jest tak jak pisałem kiedyś na początku, że to niemożliwe by w dzisiejszych czasach była tylko dioda mono. Okazuje się że jest RGB tylko zablokowana. Niestety ten sam trick nie działa w Mi6.

Wysłane z MI6
 

i tu jest wyjaśnienie dlaczego różnie ta dioda działa, ja jestem zadowolony że w końcu są w ogóle jakieś inne kolory niż biały i być może w kolejnych aktualizacjach zostanie to dopracowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Scaevola napisał:

Też mam pytanie o diodę powiadomień:

zauważyłem, że w nowym miuipolska jest możliwość wyboru kolorów powiadomienia diodą, tzn np mail czerwona, sms zielona itp. Tylko, że te wszystkie opcje wyboru kolorów są w ogóle nic nie warte, bo i tak dioda w trybie wyboru kolorów świeci się jak chce, np włączam zielony - świeci na żółto, włączam czerwony - świeci na fioletowo. A jak przychodzi jakieś powiadomienie to się robi w ogóle tęcza i świeci wszystkimi kolorami po kolei. Czy ktoś też tak ma?

Opcje diody:

Ustawienia->dodatkowe ustawienia ->dioda powiadomień

Ustawiłem biały, niebieski, żółty a przy powiadomieniach z Messengera i tak wybiera sobie różowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów proszę was bo pewnie niektórzy z was mają już jakiś czas Redmi 4x jak ustawić diodę powiadomienia co ustawie o wyśle np SMS wiadomość w Messenger to dopiero dochodzi po odblokowaniu phone wersja softu global 8.5.2.0 MAMMIED

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zmienił(a) tytuł na Problem z diodą powiadomień
  • 2 miesiące temu...

Hej, też mam pytanie o diodę powiadomień. Dioda działa podczas ładowania. Natomiast przy powiadomieniach nieodebranego sms, czy połączenia- nic sie nei świeci. W messengerze raz świeci raz nie- nie mam pojęcia od czego to zależy. W aplikacjach na których powiadomieniach mi zalezy mam ustawioną opcję "pokazuj powiadomienia".  Prosze o pomoc! ;)Screenshot_2018-01-31-07-25-48-383_com.android.settings.thumb.png.1b6b4e041ee122ea876e2f089d9bb999.pngScreenshot_2018-01-31-07-25-17-335_com.android.settings.thumb.png.1d8b5ff9a2a8626c3b23b110f9481ab6.pngScreenshot_2018-01-31-07-23-47-872_com.android.settings.thumb.png.d403887108acc583b8280c518e856016.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na aplikacje Kontakty i dialer oraz Wiadomości czy mają uprawnienia do diody tak jak ww pokazujesz dla Messengera. Poleciłbym aktualizację do najnowszego global stable, ale tam niestety tel resetuje się przy robieniu zdjęcia z lampą. Na xiaomi.eu nie mam problemów z powiadomieniami, ale jego instalacja jest dla średnio zaawansowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2018 o 18:43, preston2009 napisał:

Zerknij na aplikacje Kontakty i dialer oraz Wiadomości czy mają uprawnienia do diody tak jak ww pokazujesz dla Messengera. Poleciłbym aktualizację do najnowszego global stable, ale tam niestety tel resetuje się przy robieniu zdjęcia z lampą. Na xiaomi.eu nie mam problemów z powiadomieniami, ale jego instalacja jest dla średnio zaawansowanych.

Dziękuję za pomoc. Kontakty i Wiadomości miały ustawione uprawnienia do diody, a i tak nie działała tak jak należy. Problem rozwiązał się sam, po prostu pewnego dnia zadziałało i już jest ok. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...