Skocz do zawartości

Lineage os na mi5.


cietybadacz

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam przejście z xiaomi.eu rozwojowej (aktualizacje co tydzień robię)na LOS. Głównym powodem jest bateria. Na xiaomi.eu wytrzymuje do 3h SOT. Podzieli się ktoś opinia odnośnie dzialania tego romu?

Chce zrobić backup.Mysle że w twrp. Chciałem zrobić kopię /system, /data.

Wchodzę do twrp i widzę że data i pamięć wewnętrzna połączyła się w jedno.Zajmuje ono ponad 10gb i nie mam pamięci żeby zrobic backup.Doradzi ktoś co począć?

Szukałem trochę w necie i dowiedzialem się że do LOS są open gappsy do opcjonalnej instalacji. Moje pytanie: Czy jak ich nie zainstaluje to będzie chociaż sklep Play i np.chrome(te podstawowe apki)?

https://wiki.lineageos.org/gapps.html

Którą paczkę wybrać?Arm, Arm64, x86 czy x86_64?

http://opengapps.org/?api=7.1&variant=nano

Co to za partycja EFS?

 

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem podobnie ale bateria jest mniej wydajna pod LOS.
W TWRP podczas back up masz kilka opcji Data oraz Internal Storage.
Internal Storage to Twoje zdjęcia itd.
Szczerze to nie musisz tego kasować.
Wystarczy Cashe, Dalvik, System i Data.
Potem instalujesz Firmware, LOS, SU, Gaps.
Paczkę wybierz Arm64 Pico, tylko podstawowe aplikacja jak Google Play.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na lOS bateria słabiej trzyma? Szybciej się rozładowuje?
Trochę to dziwne. Myślałem, że miui ma słabą optymalizacje softu pod baterię.
Których partycji backup i wipe?
Sorry za głupie pytania.Ale wolę wszystko wiedzieć niż później mieć cegle8110fc70c41240403dbffaec56d5408a.jpg5f77e0fb6704a125fcd54b6723410341.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem na LOS prawie 2 miesiące. Bezproblemowy soft. Bateria jak na miui bazującym na androidzie 7 . Teraz od jakiegoś tygodnia mam 6.11.10 i wyłaczone informacje o aktualizacjach :) Przynajmniej bateria jest lepsza.Poza tym wszystko działa więc nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mogę wyszukać, nawet znalazłem wątek tylko niektóre rzeczy poprawiają, więc zamiast przebijać się przez całość zapytałem tutaj, bo może ktoś będzie wiedział od razu.

We wtorek będę miał odblokowany bootloader i będę mógł działać.

Edytowane przez hackmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy rok hmm ,miui jest podobny do ach Linux ,poprawki ,aktualizacje a tak naprawdę do Beta ,tak naprawdę to te systemy żyją ale kto pierwszy wstanie też rządzi .Zanim miui będzie stable (śmiech) to ty już będziesz miał mi9 że snapdragonem 860

Послали по Ми5с плюс

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12, jak zacznę korzystać z telefonu jako podstawowego to nie będę instalował aktualizacji bez upewnienia się, że wszystko działa. Z tego co czytałem to na 14.1 jest OK. Chociaż MIUI wprowadza znany mi z iOSa porządek i jest funkcjonalny, więc na dzisiaj LOS to raczej tylko w teorii.

Czy ktoś może dodać coś o działaniu LOS na Mi5?

Warto wziąć pod uwagę inne ROMy z czystym Androidem czy to działa najlepiej, bo ma oficjalne wsparcie dla Mi5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hackmaniak

Za dużo pytasz za mało szukasz odpowiedzi a to w przypadku alternatywnych systemów nie idzie z sobą w parze, więc masz dwa wyjścia, pierwsze zostać na MIUI a drugie to zacząć samemu szukać odpowiedzi na pytania które zostały omówione milion razy i wystarczy minimum wysiłku aby poznać odpowiedzi. Albo używasz telefonu i nie interesujesz się systemami albo bawisz się telefonem i szukasz informacji o systemach, bo nikt nie będzie ci podawał na tacy odpowiedzi bo tobie się nie chce szukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...