Skocz do zawartości

Czarny ekran podczas połączenie


Damian02625

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pewien problem z Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Mianowicie czasami zdarza się tak, że gdy chce zakończyć połączenie głosowe to nie mogę tego zrobić gdyż mam ciągle czarny ekran, przycisk power wtedy na wybudzenie ekranu nie działa.. Muszę czekać aż rozmówca się rozłączy, bo sam nie mogę. Czasem jest ok, a czasem nie. Dlaczego? Mam Miui 8 global i andka 6.0. 

 

Drugim problemem są powiadomienia Whats App.. Czasem te powiadomienia dostaje, a czasami nie. Autostart włączony, uprawnienia dane oraz powiadomienia włączone a i tak ich nie dostaje. Dopiero jak wejde na whats app to wiadomosci dochodzą. Ten temat z powiadomieniami już gdzieś widziałem, lecz niestety nie pomogły te rozwiązania.  Ktoś wie jak rozwiązać te problemy? 

 

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Damian02625 napisał:

Cześć. Mam pewien problem z Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Mianowicie czasami zdarza się tak, że gdy chce zakończyć połączenie głosowe to nie mogę tego zrobić gdyż mam ciągle czarny ekran, przycisk power wtedy na wybudzenie ekranu nie działa.. Muszę czekać aż rozmówca się rozłączy, bo sam nie mogę. Czasem jest ok, a czasem nie. Dlaczego? Mam Miui 8 global i andka 6.0. 

 

Drugim problemem są powiadomienia Whats App.. Czasem te powiadomienia dostaje, a czasami nie. Autostart włączony, uprawnienia dane oraz powiadomienia włączone a i tak ich nie dostaje. Dopiero jak wejde na whats app to wiadomosci dochodzą. Ten temat z powiadomieniami już gdzieś widziałem, lecz niestety nie pomogły te rozwiązania.  Ktoś wie jak rozwiązać te problemy? 

 

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam.

Mam ten sam problem nr 1 i mam xiaomi.eu 7.5.25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej!

Widziałam, że czasem już pojawiały się takie 'problemy' oraz dyskusje w  tym temacie. Jednakże powiem Wam wprost, że potrzebuję być poprowadzona za rękę przez ten problem. Na zasadzie wolałabym żeby ktoś krok po kroku pisał mi co mam zrobić [a więc gdzie to odnaleźć, co kliknąć] bo o ile na komputerach w miarę się znam, tak w telefonach czuję się jak Nasi dziadkowie....zbyt szybko telefony się rozwinęły a ja jestem na poziomie jeszcze tych bez ekranu dotykowego :P

Ale przechodząc już do problemu, a w sumie problemów bo mam dwa. Zacznijmy od pierwszego zawartego w tytule.

Od dłuższego czasu dosyć często gdy ktoś do mnie dzwoni, bądź też gdy ja do kogoś dzwonię nagle ekran robi się całkowicie czarny i tak jak inni nie potrafię z tym nic zrobić, a więc osoba, która do mnie zadzwoniła lub do której ja przedzwoniłam musi rozłączyć rozmowę bo inaczej chyba będziemy ze sobą rozmawiać za pomocą kieszeni. Coraz bardziej irytuje mnie ten problem, bo nie ukrywam że nie lubię polegać na innych zastanawiając się czy rozłączyli rozmowę czy też nie. Ekran wiesza się zawsze na 5-7 sekund i później wraca wszystko do normalności.

Druga kwestia jest taka, że od około dwóch tygodni osoby ze mną smsujące nie otrzymują ode mnie żadnych emotek. Używam tych, które są do wyboru z panela 'emoji' i stamtąd jakąkolwiek nie wybiorę to i tak odbiorca jej nie otrzymuje. Ja w swoich wiadomościach widzę te emotki, natomiast odbiorcy już nie. Jeśli wyślę wiadomość składającą się tylko z emotki to odbiorca otrzymuje pusty sms. Na tę chwilę korzystam z aplikacji Textra i problem rozwiązałam - jednakże takie rozwiązanie nie jest dla mnie satysfakcjonujące, ponieważ wolałabym korzystać po prostu z usługi SMS. 

Zauważyłam też ostatnio, że telefon często po wyłączeniu jakiejś aplikacji, czy to właśnie Textra, czy Facebook czy każdej innej musi chwilę odsapnąć i pokazuje komunikat "chwileczkę". 

Tak więc liczę na Waszą pomoc - taką krok po kroku. Jak będziecie chcieli jakieś screeny to oczywiście udostępnię wystarczy że podacie jakie :) albo jak będziecie chcieli jakieś informacje, to również jeśli mi podacie gdzie ich szukać.

Dziękuję już teraz za chęć pomocy! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy "ucinanie ogonków" nie wyłączy możliwości używania polskich znaków? bo jeśli tak, to nie akceptuję tego rozwiązania :( chyba że odbiorca będzie otrzymywał polskie znaki pomimo, że ja ich u siebie używać nie będę? Ja po prostu wizualnie lubię mieć wszystko 'perfekcyjnie' i raziłoby mnie pisanie smsów bez polskich znaków.

Just saying...

Edytowane przez IncredibleLady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj postanowiłam cofnąć telefon do ustawień fabrycznych - pomyślałam, że może to coś zmieni, pomoże. Zbyt dużo na tym telefonie nie miałam bo i tak mam go krótko, bo od kwietnia.

Problem z smsami i nie pokazywaniem się u odbiorców emotikon pojawił się od razu. Tak więc powróciłam do aplikacji Textra - co nadal nie jest dla mnie satysfakcjonujące.

Jeżeli chodzi o połączenia, to jak na razie wykonałam ich na tyle mało [i też mało ich odebrałam], że ciężko mi stwierdzić czy to właściwie pomogło czy też nie.

Dlatego też chciałabym spytać czy jest mi ktoś w stanie pomóc? Ale przedstawiając krok po kroku co mam wykonać i gdzie się udać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

U mnie po zakończonej rozmowie zawiesza się i jest czarny ekran .nie działają  żadne klawisze. Dopiero przytrzymanie na dłużej klawisza power powoduje odblokowanie telefonu. Zauważyłem że wiele osób ma podobny problem ,czy możecie się podzielić jak zlikwidować taki stan rzeczy.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co nikt dalej nie ma na to lekarstwa ? a nie macie też tak że musicie nacisnąć jednoczesnie < + vol up i wtedy sie odblokuje bo niby zasłonięta górna cześć tel. co jest absurdem i potem właśnie jak tak zrobie to mam problemy z tym czarnym ekranem podczas rozmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aqqvirus napisał:

i co nikt dalej nie ma na to lekarstwa ? a nie macie też tak że musicie nacisnąć jednoczesnie < + vol up i wtedy sie odblokuje bo niby zasłonięta górna cześć tel. co jest absurdem i potem właśnie jak tak zrobie to mam problemy z tym czarnym ekranem podczas rozmowy

Wygląda to na zabrudzony czujnik zbliżeniowy, jeżeli nie to, to możecie wyłączyć w opcjach Blokada i odcisk palca, "przypadkowe użycie" oraz "wygaś przy twarzy" dostępne w opcjach telefon.

Nazwy trybów podane przez ze mnie tyczą się oprogramowania Xiaomi Eu

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...