Skocz do zawartości

Mi5 - zablokowany tel przez konto Xiaomi poprzedniego właściciela


pl_shibby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wpadł mi w ręce telefon Mi5 od znajomego, który dostał go od innego znajomego itd. Finał finałów telefon jest zablokowany. Wyczyszczony do ustawień domyślnych zatrzymuje się na podaniu hasła do konta *** powiązanego z numerem ***. Oczywiście nie mam dostępu ani do jednego ani do drugiego - choć próbuję nawiązać kontakt z pierwotnym właścicielem, póki co bezskutecznie.

 

Pytanie: czy da się cokolwiek zrobić w sytuacji braku uzyskania hasła do konta Xiaomi? Telefon z tego co widzę na (niestety) oficjalny soft a co za tym idzie nie był odblokowywany bootloader - nie ma też TWRP. Jestem w stanie sflashować go przez MiFlash do Global DEV ale nie bardzo widzę cel, ponieważ nie uda mi się go odblokować przez MiUnlock (trzeba użyć tego samego konta ze zgodą na telefonie i aplikacji). Znalazłem opis jak odblokować BL bez zgody Xiaomi ale jak rozumiem wymaga to aktywacji Debugging USB a bez dostania się do systemu nie jestem w stanie tego zrobić.

Co mi pozostało? Szkoda telefonu, bo jest zadbany i z konkretną specyfikacją (sam mam Redmi 4Prime). Już pomijam kwestię używania MIUI, chcę wgrać cokolwiek. Wolałbym by nie robił za podstawkę pod kwiatek :)

Każda rada będzie cenna.

Pozdrawiam

Edytowane przez pl_shibby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem, to kolega kolegi - nie wiem jak długi jest ten łańcuszek. Ja go dostałem na zasadzie: jak go sobie naprawisz to będzie twój. Czyli zakładam, że "poprzednicy" próbowali naprawić. Zakładam, że każdy z nich stwierdził, że wystarczy wyczyścić do ustawień domyślnych a tu zonk. Staram się dotrzeć do pierwotnego właściciela ale czy mi się uda... oby :)

Jak rozumiem, wystarczy, że ów właściciel zaloguje się na i.mi.com na swoje konto i wyłączy odnajdowanie telefonu?

Edytowane przez pl_shibby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie oferuje. Telefon bez logowania na konto mi jest tak samo użyteczny i nie traci żadnej funkcjonalności. Przepraszam, jedną traci, nie można odblokować bootloadera. Natomiast po tej czynności można zapomnieć o tym koncie po wcześniejszym wylogowaniu. Co też robię zawsze z każdym modelem jaki posiadam. To konto za to może powodowac potem problemy jak się zapomni hasła i sprzeda telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leonov

Zmartwię cię ale są tworzone alternatywne systemy które można zainstalować na zablokowany bootloader, czy na Mi 5 są to nie sprawdzałem a nawet już mnie to nie ciekawi ale na np. Redmi Note 3 Pro jest LOS 14.1 na zablokowany bootloader, wiec jak widzisz można używać telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, majdan12 napisał:

na np. Redmi Note 3 Pro jest LOS 14.1 na zablokowany bootloader

Czy oby na zablokowany BL ? według tematu na XDA, opis instalacji :

Instructions :

  • Download the latest build and GApps
  • Reboot to recovery
  • Flash the latest build and GApps
  • Reboot

Z tego wynika że musisz mieć recovery, a to możesz mieć jak odblokujesz BL, dobrze myślę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się o co sprzeczać. Konto Xiaomi sobie jest i jak ktoś chce może korzystać. Natomiast bez korzystania telefon jest tak samo funkcjonalny i niczego mu nie brakuje i to też prawda. Ktoś chce blokować przez to konto to blokuje przez to, ktoś inny woli przez konto google to robi to tak. Ktoś woli chmurę Xiaomi od dysku google to będzie korzystał itd, itd.

Blokada telefonu aby "uczciwy" znalazca nie mógł korzystać :) jest zaletą tego konta i to ma tylko Icloud i to też prawda. Natomiast pytanie brzmiało "co jest ciekawego, żeby korzystać z tego konta" i odpowiedż jest prosta, nie ma nic ciekawego. Jest i można korzystać ale niekorzystanie daje tyle samo zalet z telefonu i w niczym nie ogranicza jego funkcji.

To tak celem rozładowania napięcia i spięć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem do Xiaomi. Zobaczymy czy będzie jakikolwiek odzew.

W między czasie chciałem wgrać Global DEV (przygotować się na odblokowanie telefonu i przejście na miui polska). Mam jednak problem by wprowadzić go w tryb EDL. Pisze mi:

C:\Minimal ADB and Fastboot>fastboot.exe oem edl
FAILED (remote: Need to unlock the device to use this command)

Nie mogę więc nawet użyć MiFlash :/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie zacytować odpowiedź od Xiaomi:

Cytat
Greetings from Xiaomi!
 
This is in reference regarding your Mi account concern.
 
I would like to inform you that your device has been unlocked. Kindly check and confirm the same. 
 
Should you have any further queries, feel free to write back to us. We'll be glad to assist you further. 
 
Thank You for being a valued customer. Have a great day ahead. 
 
Best Regards,
Xiaomi Customer Support

Zatem jest Happy End. Najlepsza obsługa klienta EVER. Wielki szacun dla Xiaomi.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...