Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@pmedela Firmware to tylko część ROMu MIUI odpowiedzilana za komunikację z podzespołami telefonu. ROMy customowe go nie zawierają,

@wojtek.02 Wgranie firmware jest niezbędne, kiedy przechodzisz bezpośrednio z MIUI Marshmallow na custom ROM Nougat. Jeśli masz na pokładzie MIUI Nougat i chcesz zainstalować custom ROM Nougat, wtedy wgrywanie firmware jest zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam wgrany AOSP Extended 4.6 z Magiskiem 

Czy wie ktoś jak powiązać ze sobą folder np DCIM z telefonu z tym na karcie 

Chodzi mi o to że aplikacja aparatu od Google robi lepsze zdjęcia lecz nigdzie nie ma opcji żeby zmienić na zapis na kartę SD

Czy da się to wymusić w jakiś sposób ? Albo sprawić tak żeby folder DCIM na telefonie był folderem DCIM z karty SD ?

Edytowane przez Norbix029
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piskor

Zainstalowałem ten moduł ale coś nie chce działać, wpisuję :  fmount -b "DCIM" ".foldermount/DCIM"  i nie działa 

Próbowałem też wpisać fmount -b /mnt/media_rw/77F5-07F8/DCIM /data/media/0/DCIM

 

I niby te polecenia przechodzą pomyślnie ale folder nie zostaje tak zamontowany jak pisałem, nie ma żadnej zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy uzywal ktoś z Was Kernel Wayang? Obsługuje ładowanie większym prądem. Sprawdzałem go z RR i z power bańka Xiaomi płynęło ok. 2.4A przy napięciu ok. 6V. Niestety z RR nie działa wifi. https://cloud.tapatalk.com/s/5a1dcb2a4da1e/wayang-MI%E2%84%A2v1.1-Mido.zip

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku godzin jestem na najnowszej wersji LOS 15 dla mido, wszystko ładnie śmiga, ale mam jedno pytanie do użytkowników, czy ktoś orientuje się jak wyłączyć podświetlenie klawiszy funkcyjnych pod ekranem? Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma pomysł jak poprawić jakość rozmów- chodzi mi o to aby nie było przesterów, powyższy fix z tego co widzę jest dla osób, które kiepsko słyszą dzwoniącego. U mnie jest odwrotnie. Dźwięk jest głosny i przesterowany, bawiłem się trochę z Rx3 i innymi ale to nic nie daje, nawet jak jest ciszej to i tak dźwięk jest znieksztalcony. I tak mam na każdym custom romie. Tak samo jest z nagrywanym dźwiękiem, jak jest trochę głośniej to wszystko jest przesterowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ten nie występuje na miui 9, tak jak kolega wspomniał problem ten został naprawiony od miui 8.5.4.0 czy jakoś tak. Mam tak na custom tomach( nie bazujących na miui). Jedyny custom rom na którym jest świetnie  z rozmowami i nagrywanym dźwiękiem to XenonHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam teraz MIUI Polska 7.2.14 i chciałbym chyba zainstalować jakiegoś customa znów 

Jak teraz z ROM z andorid 8.0, jest on zdatny do pracy (tzn stabilny i wszystko działa) ?

Kiedyś posiadałem przez jakiś czas AEX 4.6 ale po jakimś miesiącu zaczął mi się wysypywać i świrowały różne rzeczy 

Co było by warte uwagi ? Czy może zostać na tym MIUI i nie zawracać sobie głowy customami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wgrany RR-N-v5.8.5-20171130-mido-Final(OLD_LED_DRIVER) stąd: https://androidfilehost.com/?w=files&flid=214057 i kernel velvet 5.4 i wszystko działa rewelacyjnie. Na ustawieniach pod baterie miałem 11 h SoT-u ale wywala mi aplikacje. Tz. raz na dzień jakaś aplikacja sie zamyka i widzę napis: Aplikacja (nazwa) przestała działać. I mam opcje uruchom ponownie. Jakieś pomysły co zrobić by nie było takich problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj RR-N-v5.8.5-20171117 by brateloslawa + Revolt.R.10.1.Az sie zdziwisz ile mozna wyciagnac z tego telefonu.Caly dzien na wlaczonym ekranie(ustawianie,troche gry,YouTube itd.Po 9 godz zostalo 17% baterii i bol glowy.
Jedna czy dwie karty sim aktywne

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Norbix029 napisał:

Posiadam teraz MIUI Polska 7.2.14 i chciałbym chyba zainstalować jakiegoś customa znów 

Jak teraz z ROM z andorid 8.0, jest on zdatny do pracy (tzn stabilny i wszystko działa) ?

Kiedyś posiadałem przez jakiś czas AEX 4.6 ale po jakimś miesiącu zaczął mi się wysypywać i świrowały różne rzeczy 

Co było by warte uwagi ? Czy może zostać na tym MIUI i nie zawracać sobie głowy customami

Jak Ci jakoś wybitnie na tym nie zależy, to już lepiej wrzucić MIUI Global i zapomnieć o całej sprawie :) Nie warte zachodu, jeśli nie lubisz się tym "bawić".

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Właśnie chciałbym spróbować jeszcze raz jakiegoś customa ;)

Tylko nie wiem czym się teraz zainteresować, romami z 7.1.2 czy może 8.0 ?

A i na customach miałem wiele razy problem z mikrofonem (przestery i dźwięk jak z metalowej rury), na MIUI jest okej cały czas

Edytowane przez Norbix029
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Norbix029 napisał:

@Antyhaker

Tylko nie wiem czym się teraz zainteresować, romami z 7.1.2 czy może 8.0 ?

Na przez długi czas siedziałem na AEX i naprawdę gorąco polecam. Teraz pojawia się coraz więcej modyfikacji opartych o Oreo 8.1, więc możesz je spróbować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Antyhaker napisał:

Na przez długi czas siedziałem na AEX i naprawdę gorąco polecam. Teraz pojawia się coraz więcej modyfikacji opartych o Oreo 8.1, więc możesz je spróbować :) 

Na AEX 4.6 opartym o androida 7.1.2 czy AEX 5.0 na androidzie 8.0 ? 

Bo też długo (ponad półtorej miesiąca) korzystałem z AEX 4.6 i byłem zadowolony lecz po jakimś miesiącu zaczął wariować i zamykać mi różne aplikacje albo bateria nie trzymała tak jak powinna (szybko spadała) więc wróciłem na MIUI

A co teraz masz zainstalowane i jak się sprawuje ? ;)

Edytowane przez Norbix029
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...