Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, k3lt napisał:

AEX.

Dziwne, bo mi  prawie całkiem płynnie działał. Chociaż przez obniżenie  taktowania, do jednego rdzenia podczas spoczynku, to troche lagował podczas klikania czegokolwiek. :( 

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

5 minut temu, k3lt napisał:

Hotplug odrazu wylaczylem bo z tym "bajerem" z systemu sie wlasciwie nie da normalnie korzystac, wszystko zamula. BrateloSlava testowalem na standardowych ustawieniach + OC 700Mhz na GPU i 2.2Ghz na CPU, bawilem sie tez schedulerami "fiops" "siops" i "cfq" i tak jak wczesniej wspominalem mimo antutu podchodzacego pod 70k ogolna responsywnosc byla gorsza od stockowego kernela w AEX ktory wyciaga ok 65k, takze to doskonale pokazuje ze nie mozna sie sugerowac benchmarkami.

Co do RR to jak dla mnie ten system jest troche zbyt "bogaty" w bajery z ktorych wogole nie korzystam, AEX i Slim7 to dla mnie 2 topowe customy na ten moment, LOS 15 zapowiada sie dobrze ale poki co wydajnosc i bugi pozostawiaja troche do zyczenia, ale nie wykluczam ze za pare tygodni ten system zostanie nr. 1.

LOS to taki bardzo light system zaraz po slim. Tylko ten slim dla mnie jest za bardzo ogołocony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, k3lt napisał:

Co do RR to jak dla mnie ten system jest troche zbyt "bogaty" w bajery z ktorych wogole nie korzystam, AEX i Slim7 to dla mnie 2 topowe customy na ten moment, LOS 15 zapowiada sie dobrze ale poki co wydajnosc i bugi pozostawiaja troche do zyczenia, ale nie wykluczam ze za pare tygodni ten system zostanie nr. 1 bardzo podobaja mi sie zmiany wizualne w Oreo.

Co takiego złego jest w wydajności LOS 15? Działa bardziej niż zadowalająco :) Bugów brak :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10.09.2017 at 8:28 PM, majdan12 said:

@piskor

Ja jutro zrobię czyszczenie przez MiFlash i zainstaluje system oraz faust kernel i będę testować może zrobię też test z facebook, messenger oryginalnym. 

Primo, dzięki podpowiedź co do sms unicode... Wracam jednak do MIUI, najbardziej to on mi pasuje.

Do tej pory korzystałem z twrp, full wipe i nowy rom.

Gdybym chciał coś na stałe (mowa o xiaomi.eu) polecasz przejście przez mi flash? Mam firmware cm-14.1-mido-firmware-20170430?

Czy to wiąże się z procedurą kolejnego odblokowania bootloadera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KiESWY

MFlash zawsze zalecam przed osadzeniem się na stałe jakimś systemie. Bootloader zostanie odblokowany jak go sam nie zablokujesz :) 

@k3lt

Dzięki za opinie o kernel bo sporo czasu mi zaoszczędziłeś. 

Ja nie byłym sobą ale zrobię test Faust Kernel z ustawieniami w Spectrum na systemie AospExtended. Może najzwyczajniej w świecie ten system nie działa dobrze z innymi kernel? 

Jak porównywałem MIUI - Stock kernel do Slim7 - Custom kernel to była różnica choć nie zrobiłem testu na Stock kernel - Slim7 ale czas pracy na baterii zapewne taki sam jak na MIUI - Stock kernel byłby a czemu tak przypuszczam bo inne modele miały tak więc zapewne RN4 też. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin19883 napisał:

Było już wgrane 8.5.4?

Wiesz co nie wiem ., Możliwe że ktoś zaktualizował w sensie mama nacisnęła jak się jej pojawiła aktualizacja ....

To nie mój telefon więc ci nie powiem dokładnie -vzekam.tylko aby wygrać to miui pl 72 godziny 

1 godzinę temu, k3lt napisał:

Tylko ciekawe jak wyglada kwestia rękojmi i gwarancji skoro praktycznie kupiles od zagranicznej firmy w Londynie. Ekspertem nie jestem ale polskie prawo raczej cie w takiej sytuacji nie chroni, jeszcze jak sie domyslam pewnie dostales wersje z angielska wtyczka + przejsciowka? Mozesz z ciekawosci wrzucic linka do tej aukcji?

 Nigdy nie zrozumiem ludzi kupujacych od takich kombinatorow zeby zaoszczedzic kilkanascie zł.

Mają siedzibę w Częstochowie czy punkt - gwarancji jest dwa lata bo przed chwilą dzwoniłem 

Masz tam polski numer po prawej stronie możesz zadzwonić i się zapytać o szczegóły 

Nie mam linka do aukcji brat to kupował ale oni ci powiedzą przez telefon

Jedni kupują taniej drudzy drożej taka kolej rzeczy 

Czy są januszami biznesu to się okaże dopiero podczas napraw gwarancyjnych . Mam nadzieję że takich nie będzie przez najbliższe  pół roku czy rok 

Na tą chwilę nie mam do nich zastrzeżeń ,no może poza tym że ,wystawiają towar którego fizycznie nie mają .

Masa ludzi w Polsce prowadzi działalność i aby nie płacić w pl rejestruje spoko za granicą 

Mnie tam obojętne od kogo kupuję ważne żeby nie było problemów . A jak będą jakieś to poinformuje 

 

1505389700022..jpg

1505391171435..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2zerozero7

Jeśli ktoś robi takie wałki to nie licz na szczęście. Za 699 zł są firmy które płacą podatki i mają telefony w Polsce. 

 

W końcu się zebrałem w sobie i wyczyściłem telefon MiFlash > zainstalowałem AospExtended 4.5 > Faust Kernel 6.0 i mogę powiedzieć że teraz o wiele szybciej działa odblokowywanie odciskiem linii papilarnych :) 

W spectrum ustawiony mam profil ''Balance''.

Z ciekawostek to pierwszy raz widzę 2104 MB wolnej pamięci RAM (wiadomo że to i tak nie ma znaczenia ile jest wolne).

Bawił się ktoś 

?

Ciekawy test 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem kupie od proline :> jak beda miec w dobrej cenie minote3

Czekam jeszce 42 godziny i instaluje stabilna wersje ostatia - xiaomi.eu tj xiaomi.eu_multi_HMNote4X_V8.5.1.0.MCFCNED_v8-6.0 aby to jakos bezawaryjnie dzialalo mamie . Ona wiele rzeczy nie potrzebuje whatsup mesenger zdjecia aparat tyle chyba plus podstawowe uzytecznosci telefonu czyli sms telefon kalendarz .....

czy moze lepiej z czwartku ostatniego aktualizacje tygodniowa ?

12315.png

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec dzisiejsza wersje jej zainsataluje do soboty jescze czas  na odblokowanie

a czemu myslisz ze minote3 lipa ?

ja kupilem mi 6 ale raczej ja sprzedam jest to dla mnie za maly telefoni

i w trudnych waruknach robi jednak gorsze zdjecia niz lg g6 >chociaz te dwie g6 ktore  mialem w reku tez nie powalaja  ,ale mialem mozliwosc testu 

czekam miesiac i kupuje cos co ma okolo 5,5 moze 5,7

nie wiem czy to bedzie mi note 3 zobaczymy jak sie sprawa potoczy czy lg, moze  wsadzi na polski rynek g6+plus badz  v30 ale to znowu przekroczy moj budzet

na ta chwile czekam na mi6 z ibuygo ale to  juz prawie na 80 procent pojdzie na handel bo bawiłem sie mi6 kolegi i za dlugo chyba orzystalem z 5,5 cala

 

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na to: klik Niedługo wdrożą do romów poprawę dźwięku. Audio, rozmowy, mikrofon. Znacznie się poprawiły :D po wgraniu klik

ps. piszą, że nawet na Miu9 można ten fix zainstalować.

@majdan12 Dziś wgrałem Lineageos, który przed chwilą wyszedł i mam bardzo czuły czytnik linii papilarnych. Ciekawi mnie, czy dodali boost FP :D

Edytowane przez marcin19883
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 Faktycznie, zauważyłem dzięki zainstalowałem i faktycznie działa lepiej FP

Wiecie jak naprawić mikrofon w AEX ? 

Wcześniej nagrywał zniekształcony dźwięk a po wgraniu AOSP-FIX dźwięk jest niby normany ale są ogromne przestery jak tylko coś odrobinkę głośniej będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

@Norbix029

Może zainstaluj poprawkę z xda o której dziś wspomniano.

Ten link który podesłałem to jest ta poprawka właśnie ;)

No chyba że jakaś inna 

Na MIUI 9 nie miałem problemów z mikrofonem (poza aplikacją Snapchat gdzie dźwięk był zniekształcony wszędzie był okej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...