Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wybrałes kijowy temat na to pytanie ale tak mozesz wgrac na to miui polska ale root i modyfikacje musisz wgrac od nowa 

Jak juz masz twrp to zrob sobie backup efs partycji kiedys sie moze przydac zwlaszcza jesli jestes na poczatku drogi :P

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualnie mam zainstalowany Cardinal + Kernel od Franco i zauważyłem że od początku korzystania z tego romu, nie uświadczyłem ani razu LTE, nad czym trochę ubolewam, szczególnie że specjalnie szukałem xiaomi z B20, bo wcześniej posiadałem bez i miałem problemy z zasięgiem. Czy to wina romu że nie widzi mi LTE ? Jakiś czas temu miałem LineageOS i Ressurection Remix i tam miałem LTE. W opcjach sieci komórkowych aktywowany LTE 

Edytowane przez d2darkness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Zulwiczek1983 napisał:

Małe pytanko. Jest może jakiś kernel overclock pod Redmi Note 4 snapdragon mido ale dla miui 9 na 7.0? Bo jakoś tylko widzę pod cust Romy od 7.1.2 po 8.0

Stormguard

https://androidfilehost.com/?fid=673956719939819482

Edytowane przez konsolite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Dwa tygodnie temu zainstalowałem Lineage 15.1 i system bardzo mi się podoba. Wyczytałem że warto zainstalować kernel franco. Co uczyniłem wczoraj, poprzez twrp. Teraz przy uruchomieniu systemu wyskakuje mi komunikat 

Screenshot_Trebuchet_20180407-201051.png

Czy to normalne i jak go się pozbyć?

A może najpierw zainstalować, kernel a potem ROM? 

Edytowane przez Dawideo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalujesz najpierw kernel a potem rom, to kernel zostanie nadpisany przez stockowy kernel z romu. W temacie kernela Franco na xda pojawił się kilkukrotnie ten problem i określono go jako znany, ale chyba nikt nie podał solucji jak to rozwiązać. Używałem kiedyś ten kernel, ale z innym romem i tam nie było tego błędu. 
Czy ten twój rom wspiera Treble? Jeżeli tak, to może spróbuj z kernelem kompatybilnym z Treble.

Co ciekawe pojawił się niedawno kernel dla custom romów, w którym latarka świeci na biało. :-)

Edytowane przez konsolite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być stabilne. Osobiście nie przepadam za tym kernelem, bo ma pewne bugi i autor twierdzi, że to absolutnie nie z jego winy choć tak nie jest.
Używałem ten program - jakąś betę, ale moim zdaniem nie warto płacić. Wolę darmowy Kernel Adiutor. W końcu efekt końcowy jest taki sam. 
Jak chcesz więcej pogadać o custom kernelach i romach to śmiało pisz na priv. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie zainstalować żeby system był stabilny, szybki a przy tym długo trzymał na baterii ?

Obecnie mam zainstalowany Resurrection Remix v6.0.0  z kerlelem ZPX INFERNO 1.7

Jest tylko jeden problem, bardzo często wyrzuca mi jakieś błędy i mega szybko ucieka bateria.

Przed instalacją miałem xiaomi.eu najnowsze i tam bateria to było około 10 min to 1 % (jak działałem w domu na WIFI) a teraz już po 5 min nie mam z 3 czy 4 procent

Ogólnie chciał bym coś opartego na Oreo, gdyż spodobało mi się wiele rzeczy w tym androidzie (np Spotify dobiera kolor okna powiadomienia taki jak okładka albumu i super to wygląda)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie zainstalować żeby system był stabilny, szybki a przy tym długo trzymał na baterii ?
Obecnie mam zainstalowany Resurrection Remix v6.0.0  z kerlelem ZPX INFERNO 1.7
Jest tylko jeden problem, bardzo często wyrzuca mi jakieś błędy i mega szybko ucieka bateria.
Przed instalacją miałem xiaomi.eu najnowsze i tam bateria to było około 10 min to 1 % (jak działałem w domu na WIFI) a teraz już po 5 min nie mam z 3 czy 4 procent
Ogólnie chciał bym coś opartego na Oreo, gdyż spodobało mi się wiele rzeczy w tym androidzie (np Spotify dobiera kolor okna powiadomienia taki jak okładka albumu i super to wygląda)
 
Do końca używałem Liquid Remix i był ok. Do tego Kernel ReVolt, Stormguard albo Wayang. Możesz też wrzucić Kernel Franco, niektórzy go lubią.
W Wayang latarka świeci na biało.
Z innych romów to może Cosmic, Lineagos albo Cardinal? Nigdy ich nie używałem, bo mi Liquid wystarczył, ale ten Cosmic fajnie wygląda.

Jak coś chcesz wiedzieć więcej to pytaj.

Wysłane z mojego One Plus 5T przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franco mnie nie przekonal electra albo velvet lub stormguard i cos tam jeszcze bylo :P co prawda spiracilem ta apke do franco i dorbze zrobilem bo nie dzialala zbyt dobrze a potem uzywałem jeszcze franco chwile z kernel auditorem i tez zrezygnowałem  głównie przez dziwne wysypywanie sie aplikacji od czasu do czasu.

 

Nowy update Cardinala  to juz treble bulid generalnie sprawuje się bardzo dobrze jedyny bug na jaki sie natknalem  to jak cos usunac/dodac do magiska po restarcie znika opcje fingerprint xD ale po nastepnym juz dziala normalnie :P ale generalnie ja jestem chyba jedynm 2 ludzi majacym problemy z fingerprintem na tym romie od 3 wersji wstecz xD. Na poprzedniej wersji byl problem z echem u rozmowcy podczas pol;aczen na najnowszej wszytko smiga bez echa i jakis dodatkowych fixow. Dodatkowo nowa wersja duzo lepiej wspolpracuje z substratum i ma wypasny czarny theme preinstalowany znaczmoze byc czarny jesli sobie ktos tak ustawi bo lubi ale ma tez opcje innych odcieni :P.

 

Edytowane przez Lamcza
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problem z bluetooth na Oreo? (obojętnie czy Cardinal, Lineage czy inne.)

Otóż nie działają mi połączenia z zestawem głośnomówiącym, tzn podczas próby połączenia z jakimkolwiek kontaktem, zamiast sygnału łączenia słyszę szumy, a jak połączenie nastąpi to nie słyszę drugiej osoby tylko cały czas szumy i szmery.

Ogólnie bluetooth działa - przesyłanie plików, mogę słuchać audio poprzez zestaw głośnomówiący w samochodzie, komunikaty Yanosika też działają. Tylko połączenia telefoniczne nie.

Czy ktoś ma na to jakieś rozwiązanie? Bo ogólnie Oreo bardziej mi leży niż MIUI, no ale jeżeli nie znajdę rozwiązania to będę musiał jednak wrócić do starego systemu:/

Ok. Sprawa "połowicznie" Naprawiona. Jeżeli ktoś chce bardzo mieć na swoim RN4X Oreo z działającym Bluetooth, to polecam OmniRom, na którym wyżej wymieniony problem nie występuje.

Edytowane przez Dawideo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowany teraz LineageOS 15.1 Treble 

Który kernel zainstalować najlepiej ? Stormguard wersja OC czy Franco-Krelel ? Albo jakiś inny godny polecenia na Treble

A może zostać na domyślnym kernerze LineageOS ?

Tylko że nie mam tu KCAL i opcji sterowania dźwiękiem, bateria działa okej i wydajność też całkiem spoko.

Edytowane przez Norbix029
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Norbix029 napisał:

Mam zainstalowany teraz LineageOS 15.1 Treble 

Który kernel zainstalować najlepiej ? Stormguard wersja OC czy Franco-Krelel ? 

A może zostać na domyślnym kernerze LineageOS ?

Tylko że nie mam tu KCAL i opcji sterowania dźwiękiem, bateria działa okej i wydajność też całkiem spoko.

Na Twoim miejscu poszukałbym czegoś ze wsparciem Treble. Franco chyba ma taką wersję, są też inne. Zawsze możesz wrócić do oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś brakuje białej diody led z MIUI, to teraz w RR v6.0.0 od EndLess jest opcja do zmiany wartości maksymalnej jasności zółtej, czy białej diody LED. I teraz już nie jesteśmy zmuszenie do korzystania z żółtej diody, i to bez kombinowania z custom kernelem, gdzie chyba tylko jeden przywracał białą diodę led. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
50 minut temu, Lamcza napisał:

Zmiana romu np. Na cardinal albo cos innego gdzie problemow nie ma.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Mam MIUI 9 Global Developer na xiaomi.eu oraz Lineage OS 15.1 i RR też był ten problem 

Te wszystkie custom romy bazują na tym samym z reguły to skąd mam wiedzieć na co zmienić ? Wie ktoś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz cardinal ew. zajrzyj na xda w dzial modow tam jest hakis temat z fixem do nagrywania. W kazdym razie ja uzywam cardinala i nie wyczuwam potrzeby do modyfikacji ale jest mozliwe ze poprostu nie zauwazam problemu. Pamietam że kilka wersji wstecz miałem ogromne problemy z echem na cardinal podczas polaczenia ale w następnej aktualizacji problem zniknal.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra udało mi się ogarnąć w miarę ten mikrofon, zainstalowałem system XenonHD oparty o androida 7.1 i tutaj nie mam problemów z mikrofonem.

Nie pasuje mi jednak za bardzo system pod względem czasu pracy na baterii, wydajności a tym bardziej personalizacji.

Chciałem przenieść wszystkie pliki (build.prop mixer_patp_mtp, media_profiles.xml itp) do najbardziej optymalnego systemu na ten telefon.

Zauważyłem że wszystkie oparte na 8.1 zawsze mi zaczynają zwalniać po chwili użytkowania i bateria leci szybciej niż jak używałem customów opartych o nougata.

Także co polecacie zainstalować ? Optymalny tzn wydajność bateria i personalizacja na w miarę dobrym poziomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam szybkie pytanko.
W oczekiwaniu na MIUI 10 w ramach testów wrzuciłem sobie na mój RN4 resurrection remix na andku 8. Teraz gdy nastał dzień pojawienia się MIUI dla mojego modelu chciałbym wrócić na MIUI Polska. Pytanie jak bezboleśnie tego dokonać żeby nie uceglic telefonu. Czy standardowa procedura full wipe i instalacja z zipa z twrp poprostu? Bo czytajac różne fora nabieram obaw przy powrocie z Androida 8 na 7. Możecie podpowiedzieć?



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...