Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

deepslep dziala na kazdym jak nie masz jakis popapranych apek xd ale zajrzalem na 3 ostatnie strony romu o ktorym mowi kolega to tez jeden przez drugiego maja rozne problemy :D potestuj cos sam ^^ czekamy na twoja opinie 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były jakieś problemy opisane w temacie na xda, ale nie trafiłem na nie. U mnie działa dobrze i płynnie. Deepsleep działa, bateria działa podobnie do RR. Używam kernel Franco z poprawką na DT2W i jak na razie jest jak najbardziej ok.

Edytowane przez konsolite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje, czy też na custom romach nie opartych na miui, czytnik linii papilarnych działa wolniej? Na xiaomi.eu czy też epic miui, czytnik praktycznie działa odrazu przy dotknieciu. Natomiast przy RR, czy też Cardinal, mam wrażenie że telefon odblokowuje się około 1 sekundy po dotknięciu czytnika. Czy ktoś sie z czymś takim spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam obecnie Liquid Remix i jak dla mnie jest ok. Nie mam restartów, działa szybko i płynnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Zainstalowałem ten rom i mam problemy z odtwarzaniem obrazu i dźwięku . Co jakiś czas obraz się strasznie przycina i dźwięku wcale nie ma. W odtwarzaczu muzycznym jest podobnie. Dopiero restart telefonu pomaga na jakiś czas. Ktoś na forum Xda pisał o podobnym problemie. Ja również tam zgłosiłem ten problem. U Ciebie wszystkie multimedia odtwarzają się prawidłowo?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ten rom i mam problemy z odtwarzaniem obrazu i dźwięku . Co jakiś czas obraz się strasznie przycina i dźwięku wcale nie ma. W odtwarzaczu muzycznym jest podobnie. Dopiero restart telefonu pomaga na jakiś czas. Ktoś na forum Xda pisał o podobnym problemie. Ja również tam zgłosiłem ten problem. U Ciebie wszystkie multimedia odtwarzają się prawidłowo?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Nie zauważyłem takich problemów. Jak mogę powtórzyc Twój problem? Mam zainstalowanego Vipera i Dolby. YouTube działa, Spotify też. Jeżeli możesz to opisz proszę ścieżkę, która powtórzę problem.
Zainstalowany mam ostatni firmware.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem takich problemów. Jak mogę powtórzyc Twój problem? Mam zainstalowanego Vipera i Dolby. YouTube działa, Spotify też. Jeżeli możesz to opisz proszę ścieżkę, która powtórzę problem.
Zainstalowany mam ostatni firmware.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Nie rozumiem jak mam opisać tę ścieżkę. Mogę tylko opisać jak to wygląda szczegółowo u mnie. Wchodzę np. na jakąś stronę internetową i tam odtwarzam jakikolwiek film, a on odtwarza się bez dźwięku i w dodatku bardzo się przycina. Tak samo jest z YouTube. Jeśli chodzi o Spotify i odtwarzac Neutron, to tu jest gorzej bo dźwięku nie mam w ogóle, a w dodatku te aplikacje nie uruchamiają żadnych plików muzycznych i po wybraniu jakiegokolwiek utworu nie rusza odtwarzanie. Nie mogę wyczuć kiedy ten problem zaczyna się pojawiać, czy coś uruchamiam w telefonie, co zawiesza odtwarzanie multimediów? Na Miui tego problemu nie miałem nigdy więc zakładam, że to wina tego romu. Nie chcę jednak wracać do Miui ,bo czysty android bardziej mi się podoba. Próbowałem kilku innych romów opartych o androida Oreo, ale również miały błędy. Ten rom jakoś najbardziej mi się podoba i gdyby wyeliminować ten problem, to dla mnie jest najlepszy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

A ja przez zabawy z Customami zepsulem sobie telefon. Dokładnie to modem. W mieszkaniu praktycznie mogę zapomnieć o zasięgu. Ogólnie w budynkach. W pracy i na zewnątrz jest ok. W mieszkaniu nie działa mi całkowicie Orange, TMo, Plus. Virgin działa tylko i wyłącznie LTE. A skoro Play nie wspiera VoLTE na Xiaomi to mogę zapomnieć o dzwonieniu. Z tego co wyczytałem to właśnie zabawa z Customami mogła to spowodować. I mogłoby się zgadzać, bo przed wszystko było ok.
Zrobiłem clean all + lock. Nic nie pomogło. Wysyłam tel na gwarancję. Chociaż nie liczę na cuda. Wsadza simke, zobaczą że działa i hura naprawiliśmy, ale jesteśmy świetni. A jest to ogólnie bolączka RN4. Zobaczcie sobie ile jest wątków na MIUI forum.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Ciekawa teoria. To teraz kolega mi wyjaśni dlaczego od sierpnia do grudnia było wszystko ok, a teraz jest lipa. Zamieniam się w słuch.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Ale z jakim modemem? Mam teraz na czysto postawionego MIUI Stable najnowsze. I dalej jest lipa. Mam wgrać przez fastboota ten plik HL coś tam.bin? Info Ci chodzi?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Sęk w tym, że wygrywałem 8.2.10(najbardziej stabilny i najlepiej działający ROM dla RN4X, nie miałem na nim żadnych problemów)...i nic to nie dało. Zastanawiam się czy ma znaczenie jak go wygrywałem. Flashowalem go przez TWRP. Jest sens próbować jeszcze przez MiFlash z opcją clean all?
Kolejne pytanie. Do wgrywania modemu potrzebuje odblokowanego bootloadera z tego co czytałem. To prawda?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Miałem odblokowany, ale zablokowałem jak ostatnio wgrałem Stable MIUI 9 I dałem clean all + lock. Zrobiłem tak z myślą o odesłaniu go na serwis. Teraz się zastanawiam czy jest sens wgrywać ten 8.2.10 na którym wszystko działało przez MiFlasha. Czy jest jakaś różnica między MiFlash, a TWRP.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica i dosyc duża.Wgrywanie romu przez MIflash czyści dokładnie cały tel, poza tym odbudowuje partycje, czego TWRP nie robi.MiFlash używa się własnie przy takich specyficznych problemach jak u ciebie, z którymi flashowanie przez TWRP sobie nie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kto chciał, to skompilowałem następną wersję AOSP Extended 4.6 z poprawkami bezpieczeństwa z 5.02.2018 http://gerrit.aospextended.com/#/c/1428/

Zip z ROMem AospExtended-v4.6-mido-20180216-1929-UNOFFICIAL.zip  do ściągnięcia z https://drive.google.com/file/d/1cw0QpaqFazbdMum5vvo7IwwhPVgjwyEV/view?usp=sharing

MD5: 9d6cfd9fc343e40b384aa22dc9d44b4f

Działa bez problemów po "dirty flash" z Magisk 15.4 i Xposed v89

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zrezygnowałem z custom romów z jednego ważnego dla mnie powodu. Otóż na każdym z tych romów mam problem z połączeniem aplikacji Sixaxis przez bluetooth'a. Niby połączenie zostaję nawiązane i mogę podłączyć pada Dualshock 4 ,ale po niedługim czasie połączenie zostaje zerwane i nie mogę ponownie go podłączyć. Lubię czasem zagrać na emulatorach i bez pada tego sobie nie wyobrażam, więc na tę chwilę wracam do Miui gdzie wszystko działa bez najmniejszych problemów.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siedze teraz no nowym wydaniu Cardinala + franco kernel wydaje sie ze nie ma z nim wiekszych problemow napewno juz mi nie znikaja fingerprintsy po restarcie :D

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/mido-cardinal-aosp-8-0-t3713025

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/kernel-francokernel-r1-4th-feb-lineageos-t3744668

 

Jakich sound modow używacie do tej pory wrzucałem tylko sony music ale te nowe wydania mnie cos za bardzo szumia. Polecacie cos na oreo 8.1 ? Wiem ze ejst oczywiscie viper i jakies inne single mody ale jest tez bardzo duzo jakis dziwnych kombinacji. Ktos cos ogarnia to nie orbaze sie na jakies linki :D z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Liquid Remix + EB teraz. Sprawdzam też StormGuard, ReVolt i EB na zmianę w zależności co wyjdzie nowego. Franco też używałem, ale nie działaja z nim Motion Photo, podobnie jak w Xenial. 

Z modów audio mam Viper, Dolby Atmos i Ainur Sauron.

Kolejność instalacji ma znaczenie. Wszystko wgrywam w Magisk, ale można też w TWRP tylko trzeba mieć Magisk. Tylko Dolby Atmos należy pobrać oddzielnie, reszta jest w Magisku.
1. Dolby Atmos. https://androidfilehost.com/?w=files&flid=247761
2. Viper4Android v1.5.2 (2.5.0.5) - Magisk
3. Ainur Sauron - Magisk
4. Audio Modification Library - Magisk

I to wszystko. Ogólnie używam tez różnych modów w Magisk i bardzo sobie chwalę.

Jak ten Cardinal? Miałem go kiedyś wgrać, ale jakoś nie wyszło i chyba już nie zmienię, bo powoli żegnam się z Redmi Note 4 - nowy telefon w drodze.:-)

Edytowane przez konsolite
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tetstowalem pare oreo rom i cardinal by najszybsz i najstabilniejszy ale mialem problem z zapominaniem fingerprintow po restarcie teraz problem zninal :P ale uzywam tego dopiero jedend zien wiec nic wiecje nie wiem :P dzieki za mody ;P ciekawe czy beda dzilac z dual speker modem tez pod magisk :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...