Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, piskor napisał:

Wgraj ponownie ROM bez usuwania danych

Flash ROMU od nowa bez usuwania danych nie pomaga

Zrobiłem sobie wcześniej kopię w TWRP wszystkich partycji w systemie 

Przywróciłem to teraz i działa 

Jednak dalej nie wiem co powoduje to że ten czytnik przestaje działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

5 minut temu, piskor napisał:

Kernel i zmiany jakie wprowadza w ramdisk. Dlatego zawsze zaleca się kopię systemu, aby można było ją przywrócić w razie błędów

To jak mam wgrać jakiś kernel ? 

Udało mi się wgrać jakoś  ElectraBlue 9.0 najpierw wgrywając kernel a potem zaraz magiska 15.2 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wkielbasa napisał:

Nie wiem czemu teraz poszło bez problemu wgranie Cardinala

Może błąd pliku zip przy ściąganiu.

18 minut temu, Norbix029 napisał:

To jak mam wgrać jakiś kernel ? 

Normalnie, jak kazdy inny, Install w TWRP

18 minut temu, Norbix029 napisał:

Udało mi się wgrać jakoś  ElectraBlue 9.0 najpierw wgrywając kernel a potem zaraz magiska 15.2

Widocznie wcześniej próbowałeś wgrać niekompatybilny kernel, nie zawierający odpowiednich modułów do obsługi skanera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Norbix029 napisał:

Po wgraniu byle jakiego kernela do The Cardninal OS przestaje mi działać czytnik linii papilarnych

Wgrywałem Electra Blue i Chewwy i za każdym razem gdy wgram jakiś to przestaje działać 

Dodatkowo po przywróceniu stockowego kernela dalej nie działa 

Jak to naprawić ?

Ogarnąłeś już to? Być może Cardinal wciąż ma ten mankament z czytnikiem, że restart = niemożność jego uruchomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker Udało mi się to ogarnąć w taki sposób :

Najpierw przywróciłem kopię tego Cardilala sprzed instalacji jakiegokolwiek kernela

Potem uruchomiłem w Recovery i zainstalowałem interesujący kernel (testowałem z ElectraBlue i chewy) a zaraz po tym magiska 15.2 i działa tak jak należy wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jaqjordan napisał:
Wygląda, że tak

O super :)
A powiedz mi jeszcze, czy na samym romie bez kernela są jeszcze jakieś bugi? Czy wszystko ładnie śmiga? :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kernela? W sensie na stockowym kernelu? Ja na takim jadę. Nie ma bugów, wszystko śmiga łącznie z GCM. Bateria też ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie...tutaj:

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3713025

 

A najnowsze tu mam:

https://sourceforge.net/projects/cardinal-aosp/files/mido/Cardinal-AOSP-5.3.1-OREO-mido-OFFICIAL-20180107.zip/download

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jaqjordan
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś PowerAMP na Cardinal AOSP ? Mam problem z panelem AMPa na belce powiadomień,mianowicie nie widać jej po prostu, mam że coś się odtwarza i mam okładkę albumu lecz nie mogę ani zrobić pauzy ani przewinąć 

Przy włączaniu PowerAMP pojawia mi się : Detected problem with app native libraries

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam PowerAMP. Mogę zainstalować i sprawdzić jak to wygląda. Na innych odtwarzaczach nie mam problemów.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , napotkałem się z czymś takim w sieci i jestem ciekaw czy ktos z was tutaj miał z tym do czynienia ? Próbował ? :P

O co chodzi ? Link poniżej : 

 

http://www.ibtimes.co.in/xiaomi-redmi-note-4-mido-gets-android-oreo-8-1-via-omnirom-heres-how-install-custom-rom-756479

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie stabilny ROM oparty o androida 8.1.0  ? Korzystałem z Cardinal AOSP lecz miałem na nim problem z czytnikiem, z jakiś powodów przestał sam działać nagle a dodatkowo pojawiały się raporty o błędach 

Napiszcie z czego korzystacie, ile i jak się sprawuje bateria oraz sam system (stabilność, wydajność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to na 8.1.0 nie ma jeszcze dużego sensownego wyboru. Sam jestem na Cardinal AOSP, jak na razie śmiga mi to fajnie, ale dużo osób narzeka że mnie słabo słyszy...
Jak dla mnie najlepszym romem jaki miałem, stabilnym, szybkim, dobrze trzymał na baterii, to LOS 14.1, i w wolnej chwili do niego wrócę, i jeszcze trochę trzeba poczekać na coś stabilnego opartym na androidzie 8.0 bądź 8.1.0.

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Siedziałem na The Cardinal, ale jeszcze to nie jest. Jak on nawet na oficjalnych urządzeniach nie jest dopracowany to co dopiero na RN4. Wrzuciłem LOS 14 i jest super. Mega płynny, stabilny i super czas pracy. Polecam.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby kto chciał spróbować, to pokusiłem się na kompilację AOSP Extended 4.6 z aktualizacjami zabezpieczeń z 8.01.2018

Build AospExtended-v4.6-mido-20180208-0857-UNOFFICIAL.zip  dostępny na google drive https://drive.google.com/open?id=1lhQjMAIXFqyHWAybE31JNnZNArrDEste

System bootuje się przy zainstalowanym magisk 15.3 i xposed v89

Spoiler

 

photo_2018-02-08_12-05-43.jpg

photo_2018-02-08_12-05-43 (2).jpg

 

 

Edytowane przez piskor
dodany spoiler, zmiana roku zabezpieczeń na poprawny
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Heja Panowie.
Jak tam sytuacja na rynku? Jest jakiś stabilny CustomROM z Oreo? Taki nie krzaczący się i z dobrą wydajnością na baterii?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, przetestowalem 3 najblizej perfekcji jest cardinal jednak trzeba dograc jakis custom kernal plus po wgraniu magiska lubia sie wymazac odciski poalca ustawione (po restarcie) i nie ma zadnej systemowej opcji do zabezpieczenia przed ocdblokowaniem w kieszeni i prawdopodobnie nie dziala proximity sensor podczas rozmowy chyba ze uzyjesz xposed + gravity box .

No i przy rozpoczynaniu i konczeniu polaczenie glosnik charczy :P tez komus moze przeszkadzac.

Ale bateria to mi trrzyma z 10 h na cardinal + electra kernel wiec zostalem na razie :D

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Dużo tego. No to siedzę na razie na MIUI Global Dev. Szczególnie, że w kwietniu będę miał nowy telefon.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tego. No to siedzę na razie na MIUI Global Dev. Szczególnie, że w kwietniu będę miał nowy telefon.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Używam obecnie Liquid Remix i jak dla mnie jest ok. Nie mam restartów, działa szybko i płynnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...