Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, jaqjordan napisał:

Telefon na tym Romie wydaje się dwa razy szybszy

No właśnie, "wydaje się" jest tutaj kluczowe :) Korzystałem z kilku ROMów i wiem co piszę. Generalnie wszystko na jedno kopyto, choć MIUI ma tę przewagę, że ma więcej ciekawych funkcji i po prostu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jałowa dyskusja, jak ta o wyzszosci jednych śwąt od drugich.Każdy inaczej korzysta z telefonu, jeden postawi na wydajność, bo dużo gra, inny woli by bateria trzymała jak najdłużej.Tak według mnie najlepszym rozwiązaniem jest wyprobowanie różnych romów i wybranie najlepszego pod siebie.Osobiście używam romu Epic na bazie globala 9.0.3.0., i powiem tak , na moje potrzeby (połączenia,smsy,trochę nawigacji,aplikacje pogodowe, dostęp do banku, - nie gram!) rom robi swoją robote i tyle.Szkoda czasu na ciągłe testowanie co rusz nowych romów, no ale jak kto woli ;-).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chwalicie Epic, a mi brakuje w porównaniu do naszego romu bardzo ważnej funkcji, gestu do wyszukiwania aplikacji, a GMD Gesture Control wywala fc

 

Wprawdzie na Mi5, ale też myślałem że tego gestu nie ma. Jest, jesli jest włączony to działa jak w eu, tylko nie od samego dołu ekranu a gdzieś od linii ikonek na dolnym pasku. Sprawdź.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na próbę ten Pixel z Oreo i całkiem fajnie to wygląda. Sprawdzał ktoś Google Camera, DivineBeats/Viper oraz DolbyAtmos na tym romie?
Epica nigdy nie używałem. Dużo jest lepszy od xiaomi.eu, bo ten mi wybitnie nie podchodzi. Moim zdaniem global jest lepszy i lepiej wypada bateria. Jak jest w Epic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Epic to jest mistrz jeśli chodzi o baterię. Natomiast Oreo to niesamowita płynność. Działa Google Camera Mod.
Ja przeszedłem z Pixel Experience na The Cardinal. Narazie za krótko żeby coś powiedzieć. Ma być lepiej z baterią....i chyba jest, ale muszę protestować.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem Epica, jutro wrzucę i sprawdzę. Te romy z Oreo na razie jednak mnie nie przekonują, chyba że będzie RR na Oreo.
@AntyhakerCzy działają Ci dobrze powiadomienia na Epic? Aktualnie korzystam z RR i działają bardzo dobrze. Wszystkie powiadomienia dochodzą bez problemu. Na xiaomi.eu miałem z tym problemy, przychodziły z opóźnieniem albo wcale.W ogóle źle wspominam ten rom, global wydawał się lepszy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]Czy działają Ci dobrze powiadomienia na Epic? Aktualnie korzystam z RR i działają bardzo dobrze. Wszystkie powiadomienia dochodzą bez problemu. Na xiaomi.eu miałem z tym problemy, przychodziły z opóźnieniem albo wcale.W ogóle źle wspominam ten rom, global wydawał się lepszy. 

 

Czy to global, czy EpicROM - zero problemów w tym aspekcie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, konsolite napisał:

Dzięki za odpowiedź. Tak też myślałem. Długo siedzisz na tym Epic? Używasz Google Cam, Dolby Atmos/Viper czy coś podobnego? 

Zdjęć nie robię, więc nie czułem potrzeby bawić się z GC. Co do Dolby Atmos - domyślnie jest, ale usunąłem. Także tego, nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nie dogadamy. Ja też myślałem, że jest ok na Epic, ale dopiero Pixel Oreo 8.1 dał mi pokaż możliwości tego telefonu. Sorry, ale taka jest prawda. Telefon na tym Romie wydaje się dwa razy szybszy....no może przesadziłem, ale z 1.5 na pewno

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Czy na tym romie masz trzaski z głośnika podczas odblokowania telefonu i w innych momentach?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Nie pamiętam, a nie mam jak sprawdzić, bo przeszedłem na The Cardinal 5.3. Też bazuje na 8.1, ale dużo lepiej jest z baterią. Generalnie bardziej stabilny od tego Pixel Experience.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zainstalować ten Cardinal, ale wywalało mi błąd w TWRP. Pobrałem ponownie zipa i dalej był błąd. Ja póki co z Oreo jestem średnio zadowolony, wydaje się być bug'ogenny. Sprawdzałem też Epic. Bardzo sympatyczny ROM i wg mnie jest lepszy od xiaomi.eu. Jak ktoś lubi MIUI to mu się spodoba, ja jednak nie potrafię się odnaleźć w MIUI i stwierdzam, że to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Zainstaluj najnowsze TWRP. Jest o tym w FAQ. Miałem to samo. Po zainstalowaniu nowego TWRP poszło elegancko. Pamiętaj o odpowiednich GApps do 8.1 jesli flashujesz 5.3.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Na tym The Cardinal 5.3 spokojnie do 8-10 SoT dojadę. Miałem 45% i 24h od ostatniego ładowania oraz 5h SoT także spoko. Wiadomo Epic lepszy pod tym względem, ale nie jest to czysty Android oraz nie odpalisz na nim Google Camera Mod.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Wróciłem na chwilę do Epic ROM...cały czas myślałem, że nie mam nic do MIUI. No ale jak się posiedzi na czystym Andku do tego Oreo to naprawdę można sie odzwyczaić. Dosłownie Epic byl przez godzinę. Wydaje się....dziwny. Chociażby taka pierdoła jak powiadomienie z Adguard, że jest podpięty i działa. Na MIUI wygląda to okropnie. Na Oreo świetnie. No i działa GCM. Także ja zostaję przy The Cardinal szczególnie, że nie ma bugów i bateria nie odstaje jakoś bardzo od tego w MIUI.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów odwrotnie. Były jakieś problemy z chmurą Xiaomi i nie mogłem aktywować urządzenia (czytaj cegła), więc wrzuciłem Pixel Experience. Niby fajnie, niby miód (zwłaszcza pod względem UI), ale cała reszta to dno - zero jakichkolwiek funkcji. Nawet durnego zrzutu ekranu nie idzie zrobić. Szybko wróciłem do MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Zrzutu ekranu? Co ty mówisz? Vol - i power. Jakich funkcji brakuje? Ja jestem na The Cardinal I tu jest tego więcej. Chociażby możliwość wygaszania za pomocą Home Button.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jaqjordan napisał:

Zrzutu ekranu? Co ty mówisz? Vol - i power. Jakich funkcji brakuje? Ja jestem na The Cardinal I tu jest tego więcej. Chociażby możliwość wygaszania za pomocą Home Button.

Zauważyłeś, że pisałem o Pixel Experience? Tam takowy skrót nie działa - mało tego, z takim nie spotkałem się na żadnym ROMie :P Pewnie jak zwykle miałem pecha. Na MIUI również można wygaszać przyciskiem Home Button (lub innym), także żadna rewelacja.

Co do tego, co mi brakuje - najbardziej mechanizmu sklonowanych aplikacji :) Wraz z najnowszym EpicROM doszły jeszcze systemowe gesty - niby drobna rzecz, a cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Miałeś jakiś inny telefon poza Xiaomi? To jest standardowy skrót do zrzutów na Androidzie. Na Pixel też działa. Nie siej kłamstw.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jaqjordan napisał:

Miałeś jakiś inny telefon poza Xiaomi? To jest standardowy skrót do zrzutów na Androidzie. Na Pixel też działa. Nie siej kłamstw. emoji6.png

Przypominam, że jesteśmy w temacie Xiaomi, a nie "innego telefonu poza Xiaomi". Wierz lub nie, znam ten skrót, ale na żadnym romie mi on nie działa - nie wiem, nie ogarniam :) Zamiast czepiać się jednej rzeczy (notabene wolę trójpalczasty skrót) odnieś się do całej reszty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Moment...ale ty nic nie napisałeś. Tylko, że brakuje jakiś funkcji i wymieniłeś zrzut ekranu, więc Ci napisałem że piszesz bzdury.
Słucham w takim razie jakich funkcji brakuje to się odniose.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Antyhaker napisał:

Co do tego, co mi brakuje - najbardziej mechanizmu sklonowanych aplikacji :) Wraz z najnowszym EpicROM doszły jeszcze systemowe gesty - niby drobna rzecz, a cieszy.

Weź mnie nawet nie osłabiaj :) Jak pisałem wyżej - czytaj powoli i dokładnie, zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz. Połowę posta pomijasz przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu byle jakiego kernela do The Cardninal OS przestaje mi działać czytnik linii papilarnych

Wgrywałem Electra Blue i Chewwy i za każdym razem gdy wgram jakiś to przestaje działać 

Dodatkowo po przywróceniu stockowego kernela dalej nie działa 

Jak to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...