Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można zrobić na RN4x (snap) root a bez tego całego wgrywania custom romu itd.? Po prostu chciałbym mieć system fabryczny (global) tylko zrootowany żeby mieć większą kontrolę nad telefonem. Wydaje mi się, że pewne aplikacje nie chcą poprawnie działać bez roota. Chyba, że da się jakoś danej apce dać uprawienia roota?

Edytowane przez trev79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

3 godziny temu, tomasznowak napisał:

A po co mi taka wiedza, dotyczącą wersji czytnika, aparatu, wyświetlacza itp? Wgrywam miui i czytnik działa na każdej jego wersji. Na custom romach jest inaczej i doskonale to rozumiem, że wgrywam taki rom na własną odpowiedzialność i że nie wszystko będzie działać prawidłowo. Ty piszesz, że rom nie ma żadnych błędów. Dla Ciebie nie ma, bo u Ciebie akurat czytnik działa. Jak w takim razie mam to potwierdzić skoro u mnie jest inaczej? Nie mam zamiaru sprzeczać się z Tobą, bo nie ma o co, ale fakty są takie, że na tę chwilę (nie wszystkim) czytnik linii papilarnych nie działa i jak ktoś z niego korzysta (ja korzystam cały czas), to musi o tym wiedzieć, że taka wada istnieje w tym romie. I nie jest to wada mojego telefonu tylko romu.

Ale Ty dalej piszesz nie mając bladego pojęcia o czym piszesz :) Opisywany czytnik linii papilarnych nie działa przez błąd bazie i nie jest to problem tego konkretnego ROMu. Nie trzeba rabanu robić z niczego, wystarczy czytać pierwsze, opisowe strony w danym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/kernel-electrablue-kernel-redmi-note-4-t3655651 Instalował ktoś najnowsze wydanie? Wygląda obiecująco i (przynajmniej na razie) dobrze się sprawuje :) Doszło multum nowych rzeczy, w tym wsparcie dla Spectrum. Brakuje mi tylko obniżenia taktowania do ~300 (nie pamiętam dokładnie) jak w ReVolt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/kernel-electrablue-kernel-redmi-note-4-t3655651 Instalował ktoś najnowsze wydanie? Wygląda obiecująco i (przynajmniej na razie) dobrze się sprawuje  Doszło multum nowych rzeczy, w tym wsparcie dla Spectrum. Brakuje mi tylko obniżenia taktowania do ~300 (nie pamiętam dokładnie) jak w ReVolt.
I jak ten kernel działa? Warto go zainstalować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomasznowak napisał:
I jak ten kernel działa? Warto go zainstalować?

Ujmę tak. Ogrom opcji konfiguracyjnych, można idealnie pod siebie ustawić. Działa ładnie, poza jednym mankamentem. Nie wiem dlaczego, ale jak mam go wrzuconego to opóźnienia podczas gry w PoGO uniemożliwiają rozgrywkę. Także wróciłem do domyślnego. Polecam jednak samemu sprawdzić, bo naprawdę warto.

 

EDIT. Autor tego kernela podsunął mi sugestię, przetestuję i się okaże :P

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegałem? Ostrzegałem. @deiwid63, za obrażanie wprost użytkowników dostał tymczasowego bana. Pozostałych, zwłaszcza @majdan12, @k3lt i @tomasznowak upominam, że kolejne próby prowokowania i używania sobie na kimkolwiek, w dowolnym wątku, skończą się 10-godzinnym odpoczynkiem od Forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżywacie :) Moim skromnym zdaniem ostatni AEX 5.0 jest lepszy od 4.6 :P 

 

EDIT. Tak swoją drogą - korzysta ktoś aktywnie z tych skrótów oferowanych przez Androida 7.1 wzwyż? Od pewnego czasu nie działają mi te z poziomu ikony Google Phone (czy to pod Androidem 8.0 czy 7.1.2) - wyrzuca komunikat o braku uprawnień, chociaż nadałem wszystkie (chyba?). Jakieś pomysły? :D

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowy. Sprawdziłem ten od Google i w ogóle się nie otwiera . Ciągle błąd wyskakuje i aplikacja się zamyka.

Edycja.

Usunąłem apke od Googla i zainstalowałem tę z linku i wszystko działa. Widocznie jest jakiś błąd w tej najnowszej wersji.

 

Edycja.

Po godzinie zainstalowana aplikacja od Google zaczęła wywalać ciągle błędy tak, że musiałem ją usunąć. Wróciłem do wbudowanej aplikacji w romie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty go flashowales czy instalowales z Marketu poprostu? Dialer google wymaga dodatkowego framework, zainstaluj sobie ten dialer korzystajac z paczki Gapps (Aroma) albo flashujesz: https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/google-pixel-experience-launcher-dialer-t3478907

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakichś większych problemów nie zauważyłem po kilku dniach testowania Aex- a 5.0. Do nie działającego czytnika się przyzwyczaiłem. Bateria trzyma dobrze i większych problemów z działaniem romu nie zauważyłem. U mnie dźwięk na mikrofonie jest bardzo dobry,a na słuchawkach go nie testowałem. Ustawiłem sobie wygląd Launcher-a podobny do Google Pixel 2 i jestem mega zadowolony

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś pomoże. W Romie Aex, Aosp na ekranie głównym przesuwając palcem od lewej do prawej odpala się wyszukiwarka oraz pogoda i jakieś wiadomości. Czy jest jakaś możliwość aby wgrac coś takiego na Miui? Wiem, że można  w to wejść  itd ale chodzi mi o to aby uruchamiać  za pomocą jednego ruchu, posiadać to jakby w jednej z kart pulpitu- dokładnie tak jak na AOSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...