Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Już zdążyłem wrócić do ostatniego LineageOS (ta, wiem, szybki jestem ;)). Przy okazji od bladego świtu miałem problem z brakiem wszelakich dźwięków. Kombinowałem, dłubałem, denerwowałem się, przeklinałem... a tu się okazało, że "zawiesił" się minijack. Telefon był przekonany, że ma podłączone słuchawki cały czas. Niezależnie od ilości restartów, wyłączeń telefonu, zmian oprogramowania. Problem zniknął po kilkukrotnym podłączeniu i odłączeniu słuchawek :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, postawiłem tego AOSP Extended, skoro tak tutaj go rekomendujecie, wszystko ładnie działa... poza tym, że po wciśnięciu przycisku 'home' występuje jakieś 1 - 1,5 sekundowe opóźnienie zanim zacznie pokazywać się ekran domowy

Ja u siebie żadnych opóźnień nie mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tomasznowak napisał:

Telefony Xiaomi się nie psują, przynajmniej moje emoji4.png

I niech tak będzie :)

Spoiler

Xiaomi będzie łatwo się serwisowało. Co lepsze jeszcze w zeszłym tygodniu pisałem że nie jestem serwisantem a dziś wysłałem CV i po godzinie dostałem telefon że nawet jutro mogę iść na rozmowę ale w piątek idę bo czekam na telefon od drugiego pracodawcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, majdan12 napisał:

I niech tak będzie :)

  Ukryj treść

Xiaomi będzie łatwo się serwisowało. Co lepsze jeszcze w zeszłym tygodniu pisałem że nie jestem serwisantem a dziś wysłałem CV i po godzinie dostałem telefon że nawet jutro mogę iść na rozmowę ale w piątek idę bo czekam na telefon od drugiego pracodawcy.

 

hehe powodzenia i oby jak najmniej telefonów Xiaomi. :) Ja dodam od siebie, że sprzedałem swojego idealnego redmi note 4x. Musze was na chwilę opuścić. było miło. Nie dlatego, że coś w nim nie działało, bo wszystko chodziło spoko. Chwilowe problemy mam.. ok hej.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasznowak

Spoiler

Pierwszy raz bym pracował w serwisie :) 

Wczoraj jakie było moje wielkie zdziwienie jak zobaczyłem że mogę zainstalować AospExtended-v4.6-mido-20170917-0436-OFFICIAL.zip 

Miałem trzy kernel na tym systemie, dwa razy go aktualizował i nadal dobrze działa gdzie teoretycznie powinno być różne i zazwyczaj słabo przy takiej kombinacji :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AOSP Extended jest super, ale niestety przesterowany dźwięk podczas rozmów i nagrywania był dla mnie nie do zniesienia. Szkoda, że nie ma romu, na którym dźwięk podczas rozmów czy kręcenia filmów jest taki jak na miui 9 beta. Tam jest naprawdę bardzo dobrze. Niestety jakikolwiek custom rom i mam problemy z dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AospExtended-v4.6-mido-20170917-0436-OFFICIAL.zip + wbudowany kernel + firmware 7.8.24

Przed chwilą kolega dzwonił co ma Xiaomi Mi Note - MIUI i mówi że strasznie źle mnie słychać bo charczy dźwięk że aż uszy bolą, więc niestety jest jakiś problem z tym systemem bo to nie problem z telefonem kolegi bo miałem już kilka Xiaomi od czasu kiedy kolega ma tego Xiaomi i nigdy nie charczało. 

Zainstaluje MIUI 9 i jutro (prawdopodobnie) zrobimy test dźwięku. 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomasznowak napisał:

Dziwne bo ja dzisiaj rozmawiałem z bratem i nie zgłaszał żadnych problemów. Jutro przeprowadzę test.

Normalnie po kilku sekundach mówi do mnie kolega żebym coś zrobił z tym telefonem bo go ucho boli...jak na MIUI będzie to samo telefon będzie trzeba reklamować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu testów stwierdzam, że wszystko w porządku jest z dźwiękiem. Ani ja, ani moi rozmówcy nie zgłaszali żadnych problemów w czasie rozmowy. Rano widocznie miałem zbyt blisko jeden telefon drugiego i dlatego miałem złą jakość dźwięku przez głośnik . Tak że zostaje na tym romie i dalej go testuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o dźwięk, bo inne, mniejsze lub większe problemy, również spotkałem na każdym custom romie. AEX dla mnie ma ich najmniej i dlatego już kilka dni z niego korzystam. Ustawiłem dodatkowo czarny motyw w Substratum i jestem mega zadowolony, a to chyba najważniejsze. Zwłaszcza, że już nie mam pracy i chociaż zabawą z telefonem próbuję podbudować sobie nastrój

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasznowak

Jaki masz firmware? Ja mam 7.8.24 gdzie teoretycznie powinno być ok bo MIUI 9 gdzie w ostatniej wersji MIUI 8 z tego co wyczytałem jest ok z dźwiękiem podczas rozmów ale dla świętego spokoju inny firmware dziś sprawdzę bo jedną osobę namówiłem na ten model Xiaomi i powiedziałem że ok custom rom a teraz wyszło że rozmowy nie od przyjęcia przez ten telefon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zadzwoniłem z MIUI 9 - 7.9.15 do kolegi i on mnie lepiej słyszał ale ja go gorzej słyszałem bo się okazało że on od jakiegoś czasu ma innego operatora gdzie ma gorszy zasięg. Sprawdzę jeszcze dzwoniąc do kogoś kto mieszka dalej i ma dobry zasięg. Może to nie wina po stronie AospExtended 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...