Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Moje połączenie AospExtended-v4.5-mido-20170819-0903-OFFICIAL.zip + Firmware Global Developer 7.8.24 doskonale działa :) najbardziej się ciesz z sygnału sieci komórkowej.

@Antyhaker

Niech każdy robi jak uważa. Takie spieranie się może doprowadzić do zamknięcia tematu. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mity tylko prawa fizyki.
ps. wg. ciebie cykle ładowania baterii tez nie wplywaja na jej pojemnosc?
Prawa fizyki powiadasz? Więc jaki wpływ na baterię ma niedopuszczanie do rozładowania poniżej 20% - oświeć mnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że w normalnych okolicznościach nie jesteś w stanie rozładować baterii do końca? Elektronika Ci na to nie pozwoli :) Takie deklaracje to były dobre kilkanaście lat temu, nie obecnie.

 

EDIT. Zresztą, pal licho tą jałową dyskusję. Mam pytanie dotyczące tematu - Wam też przerywa pobieranie w Chrome na wyłączonym ekranie? Na MIUI nie ma takowego problemu.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy koledzy, spokojnie. Bateria ma rzeczywiście swoją elektronikę, która odcina napięcie, gdy jest za niskie. Antyher ma rację. Takie zabezpieczenie występuje w każdej baterii li-ion i innych. Nie ma znaczenia, czy to telefon, czy laptop. Wszędzie jest tak samo. Kwestią jest po rozładowaniu się telefonu do wyłączenia, należy jak najszybciej naładować. Po pewnym czasie liczonym nawet w miesiącach, bateria padnie dopiero, bo bateria cały czas się bardzo powoli rozładowuje. Można ładować kiedy się chce, po to jest elektronika i skala naładowania na telefonie. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, k3lt napisał:

*/ New Weekly Build Added */ (17/09/2017)

AospExtended 4.6 September Update! Final Nougat release

W tym buildzie juz jest chyba załatany ten exploit z Bluetooth.

Ostatni build? czyżby za ok miesiąc Oreo zawitało?

Tak exploit z Bluetooth jest załatany, ostatnio widziałem changelogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście exchange2.apk nie dodali :( nie mogę dodać konta exchange jak w innych romach. Powiadomienia push nie działają. A pisałem do deva a to nic nie dało.

ps. FP boost działa super!!! wystarczy muśnięcie palcem i już odblokuje.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, k3lt napisał:

Powiadomienia push dzialaja prawidlowo masz chyba problem z jakas konkretna aplikacja. Normalnie dostaje powiadomienia push ze Steama, Youtuba Gmaila itd. nigdy nie mialem z tym problemu na AEX.

outlook ma problem. Nie ma push wiadomości, jest tylko synchronizacja co 5, 10, 15, 30, 60 minut. Nie ma natychmiastowej synchronizacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, majdan12 napisał:

Dziś aktualizuje system do najnowszej wersji i ciekaw jestem tego co się stanie oczywiście kernel trzeba będzie ponownie zainstalować. 

  • Changelog Faust kernel:
  • CPUquiet has 4 cores always online by default

Czego to ludzie nie wymyślą. Drugie 4 rdzenie śpią na zawsze. Jaki sens kupowania telefonu 8 rdzeniowego, gdy połowa rdzeni jest uśpiona. Nie po to się kupuje wydajniejszy telefon :D Dobrze, że z fausta to usunęli ostatnio.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Po co ci wszystkie rdzenie przy prostych zadaniach? 

@marcin19883

Mam najnowszy AospExtended (aktualizowałem z 4.5) i szybkość czytnika nie jest tak szybka jak na Faust kernel.

Tutaj chodziło, że te rdzenie na stałe są wyłączone. Zawsze są tylko 4 rdzenie. Jakbym chciał tyle rdzeni, to mogłem zostawić sobie redmi 2 :D Rdzenie powinny chodzić wszystkie. A przy prostych zadaniach, to jest niskie taktowanie. Na to samo wychodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość czytnika jest bardzo dobra. Ja wgrałem najnowszego AEX-a i postanowiłem dać mu szansę zostania ze mną na dłużej. Przez dwa dni miałem wgranego Lineage 15, ale za dużo funkcji nie działa jeszcze, a poza tym bateria nie trzyma tak  rewelacyjnie jak w AEX - ie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomasznowak napisał:

Prędkość czytnika jest bardzo dobra. Ja wgrałem najnowszego AEX-a i postanowiłem dać mu szansę zostania ze mną na dłużej. Przez dwa dni miałem wgranego Lineage 15, ale za dużo funkcji nie działa jeszcze, a poza tym bateria nie trzyma tak  rewelacyjnie jak w AEX - ie. 

Co takiego Ci nie działa? Bo przyznam szczerze, że ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jego działaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego Ci nie działa? Bo przyznam szczerze, że ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jego działaniem.
Czytnik linii​ papilarnych nie działa. Z pobieraniem plików i instalowaniem aplikacji miałem problem przy wygaszonym ekranie. Chciałem na przykład zainstalować najnowsze oprogramowanie do Amazfit bip i póki ekran był włączony to się instalowało , zresztą nie zawsze, a w momencie kiedy wygasł, to w ogóle się nie dało zainstalować FW. Do tego nie mogłem sparować głośnika przez bluetooth. Telefon go wykrywał, ale żadnym sposobem nie mogłem go połączyć. Jeszce mógłbym coś dodać, ale nie pamiętam więcej błędów. Bateria też żadna rewelacja. Na początku trzyma super a potem pojawił się drain duży. Może mieć to związek z jakąś aplikacją, ale zawsze mam ten sam zestaw aplikacji i tak samo z nich korzystam na Miui, Aex - ie i innych romach. Teraz czekam na AEX-a na Oreo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam czytnik na szczęścia działa - zależy od tego, na jaki sprzęt akurat trafisz. Z pobieraniem poprzez Chrome również mam problemy, ale to akurat norma - na każdym customie mam to samo (na Mi4c również mnie to drażniło). Bluetooth w połączeniu z audio też ponoć nie działa - niestety nie mam jak tego zweryfikować. Bateria akurat mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła i choćby dlatego nie wrócę na AEX - tam było z tym znacznie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś nowego AEX-a? U mnie bateria na tej najnowszej wersji super trzyma. Do tego czytnik linii​ papilarnych działa bardzo szybko. No i ma zabezpieczone bluetooth przed tym nowym wirusem
Nie chcę mi się zmieniać, jak Oreo mnie satysfakcjonuje Szybkość FP ma dla mnie marginalne znaczenie, a to zabezpieczenie przed atakiem za pośrednictwem bluetooth to kwestia biuletynów wrześniowych, więc większość modyfikacji już od jakiegoś czasu to ma :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że jak tak bateria dalej będzie trzymała na tym romie to nie wracam szybko do Miui Zdjęcie czasu włączenia ekranu zrobiłem przy 35 % baterii. Do tego przy wygaszonym ekranie ok. 3 godziny słuchałem Spotify. Bluetooth cały czas włączony, wszystkie synchronizacje, żadnego oszczędzania baterii. Ekran ustawiony na ok. 80% podświetlenia bez automatu. dc1438752e18e05006e548e4e5fd44e1.jpg

 

6895feb420a4c1fdcec166b5c45fba2f.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...