Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem wczoraj Aex - a już drugi raz. Mam ciągle problem z Bluetooth i połączeniem z zegarkiem Amazfit bip. Połączenie jest, ale często jest zrywane mimo, że zegarek mam pół metra od telefonu. Włączyłem uprawnienia dla Mifit - a i nic to nie dało. Na Miui nie miałem tego problemu. To jeden problem, a drugi to bateria. Po blisko dobie używania umiarkowanie telefonu, dwie godziny sotu, mam ok. 50% baterii. To coś kiepsko jak na tak wychwalany rom. Jak u Was ten rom się spisuje i jak rozwiązać moje problemy? Jakiś inny kernel wgrać?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@marcin19883 Ale masz normalnie wszystkie tony (bas i wysokie) Bo znalazłem u minie rozwiązanie na przestery ale teraz mam tak że jak nagram coś mega głośno to nie słychać basu chociaż w rzeczywistości jest on duży a słychać praktycznie same wysokie tony, zaś jak zacznę coś nagrywać w miarę cicho to bas jest duży na nagraniu a zanikają stasznie wysokie tony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasznowak dochodze do 8h

Przed chwilą, Norbix029 napisał:

@marcin19883 Ale masz normalnie wszystkie tony (bas i wysokie) Bo znalazłem u minie rozwiązanie na przestery ale teraz mam tak że jak nagram coś mega głośno to nie słychać basu chociaż w rzeczywistości jest on duży a słychać praktycznie same wysokie tony, zaś jak zacznę coś nagrywać w miarę cicho to bas jest duży na nagraniu a zanikają stasznie wysokie tony 

Ja w sumie rozmowe nagrałem tylko. Muzyka, to od jakości mikrofonów zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin19883

Niech doleci test do końca to będziemy oceniać a jak będzie taki sam SoT to trzeba by poszukać innych plusów z tego kernel bo już samo szybsze działanie czytnika to plus a mogą przecież szybciej wczytywać się aplikacje itp. to musiał by być cud aby wbudowany kernel był lepszy niż alternatywny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, k3lt napisał:

@tomasznowak

Odnosnie baterii to nie problem ROM'u tylko ustawien albo aplikacji ktorych uzywasz. Ponizej screen z dzisiaj po ok. 10h pracy na baterii. Stock kernel.

 

 

To u mnie bardzo kiepsko bateria trzyma. Do tego przez to bluetooth w zegarku bateria spadła o 10 % po jednym dniu, gdzie na Miui po trzech dniach nawet nie miałem takiego spadku. Aplikacje mam identyczne zainstalowane jak na Miui i identycznie używam telefonu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Ciekaw jestem rozwoju tej poprawki. Aby dodali to w najbliższych aktualizacjach. Źle się dzieje że takie problemy występują. 

To normalka, że coraz nowsze telefony mają niedorobione oprogramowanie. Idą na ilość, nie jakość. Dobrze, ze są pasjonaci Androida z Azji i potrafią naprawić, to co producentci skopali. Niby bieda w tych Indiach a ludzie są naprawdę mądrzy, jeśli co druga osoba na xda to Indie. :D

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, k3lt napisał:

Wgralem tego fixa audio i szumy nadal sa, szczegolnie na sluchawkach przy niskich poziomach glosnosci. Jakosci mikrofonu nie testowalem.

Masz spotify i wysoką jakość? bo ja tak. Kiedyś mi szumiało nawet przy wysokiej jakości. Teraz nic już praktycznie. Jeśli słuchasz muzyki w jakości 128Kbps pobranej z neta, to sie nie dziw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, k3lt napisał:

Na kompie zadnych szumow nie przy tych samych plikach. A jesli chodzi o muzyke ze Spotify to tam nigdy szumow nie mialem, przed fixem tez.

hehehehe To ja już nie wiem, co ty masz nie tak. Masz firmware najnowszy z Miui9? może to też coś ma do tego. Z jakich słuchawek korzystasz? impedancja, czułość?

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, k3lt napisał:

Zaden soft nic do tego nie ma, to jest badziewny procesor audio (i tak samo badziewny mikrofon), te fix'y to moga nieco poprawic jakosc ale jej nigdy nie "naprawia".

Wlacz sobie jakikolwiek stream na Twitchu, tak zeby nie bylo zadnej muzyki w tle (muzyka zaglusza caly szum) zeby ktos sobie tam tylko mowil. I przetestuj na jakis dokanałówkach na niskim poziomie glosnosci.

Jak nie slyszysz szumow to tylko wizyta u laryngologa moze pomoc, i nie to nie problem z telefonem bo mialem to na wszystkich Xiaomi jakie do tej pory kupilem poczynajac od Mi4c.

Ja bardzo jestem uczulony na szumy w tle podczas odtwarzania muzyki, dlatego zauważyłem różnice po instalacji tego fixa. Procesor audio jest wbudowany w SOC, więc to cały układ snapdragon 625 jest taki sobie, ale Android dokłada do tego cegiełkę. Kiedyś miałem Androida 2.3 w starym LG i audio szumiało strasznie. Przy Windows Phone i budżetowym telefonie, nic nie szumi.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=6140]tomasznowak[/mention]
U ciebie czas pracy na baterii jak na Redmi Note 2 gdzie ja tam i po 6 godzin SoT miałem z facebook, messenger, GG, przeglądanie internetu. 
Znalazłem problem i się go pozbyłem. Teraz po prawie pół godziny​ używania telefonu bateria spadła o 0%. Normalnie szok! PS. Na screenie jest 96%, ale do tylu procent doładowałem telefon i go odłączyłem. 5bf5e518b63d1d6c4dd7b3536965ecc2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test z zeszłego miesiąca 

Spoiler

 

test z dziś AospExtended - 4.5 (20170819-0903) - Faust 6.0 - Spectrum (Balance)

Co to Spectrum? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Norbix029

W AospExtended nagrałem piosenkę włączoną na kolumnach stereo aplikacją ''Rejestrator dźwięku'' i to co ta aplikacja sobą reprezentuje to poniżej jakiejkolwiek krytyki jakość dźwięku dno i wodorosty. Sprawdziłem jakąś pierwsze lepszą popularną aplikacje do nagrywania dźwięku i wybrałem Easy Voice Recorder Pro (była promocja na Pro i jest za darmo dla kumatych) i ustawiłem jakość dźwięku jaki mi się spodobała i uzyskane nagranie jest jak niebo a ziemia to co zaprezentowała aplikacja ''Rejestrator dźwięku'' wbudowana w AospExtended. To nawet śmieszne nie jest bo w 2009 roku jak dużo nagrywałem telefonem to wbudowane aplikacje oferowały znakomitą jakość a ''Rejestrator dźwięku'' powstał 1000 lat przed naszą erą? 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Norbix029 napisał:

@majdan12 A jak w aplikacji aparatu ? 

Tak jak byś powinno a na Footej Camera Premium (też może być za darmo wersja Premium) wydaje mi się jakby lekko było głośniej a sama aplikacja lepsza do nagrywania bo ma bardzo przydatne funkcje.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam nadal problemy 

Może to być spowodowane tym że posiadam Redmi Note 4 Global z Snapdragonem ? (wersja Globalna na Polski rynek)

Na każdym customie pojawia się ten problem w w każdej aplikacji a na MIUI 9 Polska miałem problem tylko ze snapem a wszędzie dźwięk nagrywał się ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 Jutro z rana robię flash przez mi flash na czysto 

Mam to zrobić z poziomu fastboota tak ? Bo tutaj do edl się nie da uruchomić 

Potem chciałbym zainstalować dokładnie to co ty żeby się przekonać czy będzie mi działać czy nie :)

Także najpierw mi flash Miui najnowszego potem wgranie Red Wolf i następnie zainstalowanie AEX wraz z Kernel Faust tak ? i tyle ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiFlash pamiętaj o Flash All/Clean All. 

Z Fastboot przejdź do EDL wpisując w ADB komendę fastboot oem edl

1. Instalacja Global Developer przez MiFlash.

2. Instalacja TWRP.

3. Format Data w TWRP.

4. Instalacja AospExtended i włączenie go.

5. Instalacja kernel faust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majdan12 napisał:

MiFlash pamiętaj o Flash All/Clean All. 

Z Fastboot przejdź do EDL wpisując w ADB komendę fastboot oem edl

1. Instalacja Global Developer przez MiFlash.

2. Instalacja TWRP.

3. Format Data w TWRP.

4. Instalacja AospExtended i włączenie go.

5. Instalacja kernel faust.

dlaczego "EDL wpisując w ADB komendę fastboot oem edl" ? nie wystarczy przejść do fastboot przez klawisz głośności i zasilnia? czy to to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

EDL robi czystkę totalną na telefonie jak być powinno a fastboot nie rusza wszystkiego. 

Znalazłem przed chwilą darmową aplikacje do nagrywania w dobrej jakości 

 

Nie wiedziałem, że EDL robi czystke. Dzięki za info. To mam najlepiej używać zawsze tego trybu przy flashowaniu przez miflash?

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin19883

Tak, używaj zawsze EDL jeśli to tylko możliwe. Różne modele mają różne metody włączania EDL.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Ciekawą aplikacją do nagrywania może być 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Tak, używaj zawsze EDL jeśli to tylko możliwe. Różne modele mają różne metody włączania EDL.

Kiedyś na starym telefonie LG P500 z androidem 2.3, też używałem trybu recovery. Raz mi uwaliło telefon i już nie wstał. Czy tutaj jest podobnie? jak przerwie proces wgrywania, to telefon cegła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@marcin19883

Kilka przypadków widziałem gdzie przerwano instalacje systemu w połowie z jakiś powodów a później od nowa zainstalowano system i telefon działał. 

To może zabezpieczyli to. LG miało jakiś dziwny program, co często sypał błędami. Do dziś go używają nieoficjalnie. Nie polecam LG telefonów, bo ten programik jest kiepski a innego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...