Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

2 minuty temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Ja się już lekko martwię bo AospExtended już sporo nie miał aktualizacji oby ten projekt nie przepadł :( 

20 sierpień to przecież norma. Średnio co miesiąc wychodzi update. Jest ok. Projekt nigdy nie upadnie, bo ten rom przoduje wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Wcześniej aż tak co miesiąc nie było a kilka aktualizacji w miesiącu ale nie sądzę aby taki projekt upadł bo czemu miałby niby? Zawsze może ktoś przejąć projekt i szlifować go. 

Ja wręcz ostatnio AOSP ubóstwiam, bo znacznie się poprawił. Dodali dużo tłumaczenia na nasz język i jest naprawdę przyjemny soft w którym wszystkie opcje działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k3lt

Tak, ten rosyjski 

ciekaw jestem czy do 2.4/2.5 GHz podkręci się ten procesor bez strasznej temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/10/2017 o 21:13, majdan12 napisał:

@piskor

Za czasów Mi 5 co chwile była aktualizacja firmware na XDA w temach o systemach czyli oznacza to że jednak są różnice w firmware.

Szukałem, szukałem i znalazłem u kolegów ze wschodu spis firmware z możliwością ściągnięcia paczek dla fastboot i twrp.

Kilka ich wyszło od czasu, kiedy w sieci pojawił się na AFH firmware pod nazwą cm-14.1-mido-firmware-20170430.zip. Według wersji baseband pojawił się on już z MIUI 7.4.27

Najnowszy baseband 953_GEN_PACK-1.102026.1.109373.1, który jest w tej chwili w wersji Global 8.5.4.0 jest już dostępny od wersji 7.8.10 wersji deweloperskiej.

Ponizsza lista dla fastboot to bardzo ładne zestawienie z opisem wersji MIUI, z której ją wyciągnięto, wersji andka, wersji baseband i sumą kontrolną i oczywiście linkiem do ściągnięcia

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=804582&st=220#Spoil-60658176-44

Króciutkie zestawienie kilku firmware wgrywanych przez TWRP poniżej:

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=804582&st=4200#Spoil-64609748-1

Miłej lektury i ewentualnie ściągania i flaszowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piskor

Jeśli zostanę na jakimś systemie to będę z paczek instalował aktualizacje ale z drugiej strony jeśli twórcy systemów nie wskazują odpowiednich paczek to może nie trzeba aż tak często aktualizować? Mi 5 kiedyś coś się pozmieniało i była minimalna wersja firmware którą trzeba posiadać aby system się zainstalował i nawet systemy były tak zrobione że przed instalacją w TWRP było wykrycie firmware które posiadasz jak była odpowiednia wersja to można było zainstalować system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione przez jakiegos polskiego posrednika <nie wiem ktorego >za 640 z przesyłka

Gwarancja 2 lata w pl i serwis w pl nie w chinach

Wersja 3/32 snapdragon z polska ladowarka i certyfikatami ce <na opakowoaniu global version > JEST B20

Ja nie kupowalem  osobiscie tylko brat wiec nie wiem od kogo ale gdzies na allergo najtanszt 3/32 ze snapem

telefon kupiony w niedziele dzis przyszed - mial byc we wtorek...

Napisalem ze z chin bo :

Dzwonil brat do nich ze wyjezdza we wtorek aby ten telefon byl na wtorek NATOMIAST  oni mowia ze, nie dostali jeszce transportu z chin i nie maja tego fizycznie na miejscu . ALE BEDZIE NA STO PROCENT DZIEN POZNIEJ

Dzis dotarl opoznienie jednodniowe

telefon z chin przez pośrednika polskiego zero jakis dodatkowych oplat tylko 640 zl z wysyłka.

Brat cos mowil wkurzony ze wystawiaja towar ktorego nie maja fizycznie ale nie przywiazywalem do tego uwagi

jak chcesz to napisze do niego i ci wysle link

 

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k3lt

Popatrz na Redmi 4X pewnie by się coś znalazło ale nie chce mi się sprawdzać teraz cen :) 

Co to się dzieje że nie mogę się zabrać do testu drugiego kernel. Ciągle coś mi przeszkadza aby siąść na te kilka godzin do telefonu i przetestować działanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, k3lt napisał:

Ja przetestowalem juz wiekszosc jak nie wszystkie Kernele, nie znalazlem nic lepszego od stockowego kernela w AEX.

BrateloSlava wyciagal bardzo wysokie wyniki w Antutu ale ogolna responsywnosc systemu i szybkosc ladowania sie aplikacji kulała.

Kulała na RR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...