Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@marcin19883

Z tym że w nowszych wersjach usunęli o czym pisałem kilka dnie temu. 

Ja siedze teraz na AospExtended i on ma w changelogu z 20/08/2017, między innymi "Added FP Boost Driver" Fajnie działa, jak w Miui. Według mnie w Miui to było od zawsze, bo dotyk palca reagował od razu a w romach modowanych minimalnie póżniej. Teraz tu w tym AOSP działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@marcin19883

Ja wylosowałem 

  Ukryj treść

Front Camera: 

ofilm_s5k5e8

Back Camera:

ofilm_s5k3l8

LCD:

qcom,mdss_dsi_nt35596_tianma_fhd_video

Fingerprint Vendor:

goodix

Produkcja 2017.03

 

Masz te same podzespoły co ja. Moja data produkcji to 2017.05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Przecież ja w tym temacie już nie raz pisałem że ten system aktualnie to numer 1 :-P ale FP nadal nie tak szybki co w MIUI. 

Ja nie wiem jakim cudem mówisz, że usunęli fingerboost z kernelów, bo jakoś ja się tego doczytać w changelogach nie mogę np. priima mido czytam właśnie i nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin19883

ElectraBlue 3.0 - August 26, 2017

  • Disabled FP boost
Taka informacja była też w innych kernel choć teraz powstały nowsze wersje i może się coś zmieniło.

@marcin19883

Obym jutro znalazł trochę czasu (kilka godzin) to bym zrobił test baterii w moim stylu i ciekawe czy bym przekroczył 3 godziny włączonego ekranu przy 90% baterii. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś temacie na xda o tym było napisane. Ja śledzę jego pliki na AFH. Może zamiast pisać tematy woli programować? Właśnie ściągam jego nową wersję RR.

Naprawili w końcu możliwość wyłączenia dt2w? Bo ta opcja nie działa na RR. Można było wył suwak a dalej było aktywne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piskor napisał:

@marcin19883 W podpisie ma taką informację "MI RN4x [RR 5.8.4 own build + own M-Kernel v4.x-dev]", ale nigdzie się nie doczytałem, czy buduje go od razu ze swoim kernelem

Próbuję ściągnąć tego RR, żeby zerknąć, co ma w środku, ale teraz idzie to jak krew z nosa

Ja też ściągam RR z wczoraj. Dziwne, że ma wielkość 1GB. Normalnie powinno być 500MB z groszami. Jak jego poprzednie wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, piskor napisał:

Myślałem, że coś będziecie wiedzieć, ale jak nie widzieliście, co się tam działo, to trudno :) I tak go przetestuję, bo po pierwsze link do download nie został usunięty, a po za tym mam go już na karcie SD :)

Dev zrobił ten kernel już dla trzeciego urządzenia, więc wydaje się, że będzie w porządku.

No i jak ten kernel ? Warto go wrzucić ? Mam AOSP Extended

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Norbix029Na razie działam na ElectraBlue 4.0. System i aplikacje zdecydowanie responsywniejsze w stosunku do oryginalnego kernela. 21 godzin od pełnego ładowania, sot ~4h, zostało 59% baterii. Wifi, lte włączone non-stop, gps około 3 godzin, godzina nawigacji z google maps i w tym czasie nagrywana trasa. Reszta to dłubanie w plikach systemowych i przeglądanie neta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Wszystko fajnie tylko po co podkręcać ten procesor? Ja przed RN4 miałem Mi 5 i myślisz że w codziennym użytkowaniu odczułem różnice w szybkości? 

Podkręca się, bo można zyskać na wydajności za darmo. Ten kernel ma w antutu 73tys punktów. A domyślny kernel ma 63tys. Więc jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@marcin19883

Tylko wiesz co mnie interesuje? To czy widać różnice w szybkości działania telefonu a nie jakieś nic nie znaczące wyniki z aplikacji dla dzieci które mogą się chwalić kto lepszy wynik osiągnął. 

Ta aplikacja to benchmark, symyluje obciążenie telefonu, jakby się z niego korzystało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin19883

Ja doskonale wiem czym jest ta aplikacja tylko mnie interesuje odpowiedź na proste pytanie czy jest różnica w szybkości działania telefonu np. czas uruchamiania aplikacji. Mnie interesują osiągi a nie wyniki w aplikacja tego typu co jest dla mnie i wielu osób zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@marcin19883

Ja doskonale wiem czym jest ta aplikacja tylko mnie interesuje odpowiedź na proste pytanie czy jest różnica w szybkości działania telefonu np. czas uruchamiania aplikacji. Mnie interesują osiągi a nie wyniki w aplikacja tego typu co jest dla mnie i wielu osób zrozumiałe.

Wszystko zależy od szybkości kości pamięci i ramu :) nie zawsze podkręcenie cpu coś daje. Kości pamięci to wąskie gardło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin19883

Więc bez sprawdzenia jak szybko włączają się aplikacje itp. to słabym pomysłem jest podkręcanie gdzie bateria będzie szybciej uciekać. 

Tych kernel na RN4 to aż za dużo jest :) najgorsze jest to że system można wybrać już na dłużej i go aktualizować ale z kernel już nie jest tak kolorowo bo pomiędzy dwoma wersjami może być spora różnica i kernel który dziś jest średni jutro może być najlepszy. Same problemy w życiu :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin19883No i teraz nie wiem co mam zainstalować do tego AOSP Extended :) 

Zostać na domyślnym kernelu czy instalować ten Soviet Star czy może Pirmilla Mido czy Kernel Faust lub może ElectraBlue 

Za dużo tego jest :P

A w Soviet wszystko działa, jest bezpieczny ? Co byście wybrali aby telefon był wydajny a zarazem miał dobrą optymalizację baterii ?

 

Edytowane przez Norbix029
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Norbix029

Tych kernel więcej jest co widać na 4pda.ru :) 

Aktualnie to nikt nie wie który kernel jest najlepszy bo powstały nowe wersje kernel więc trzeba sprawdzić co i jak. Jak nie masz czasu na testy raz na jakiś czas to trzeba wybrać taki kernel który teoretycznie zawsze powinien mieć wysoki poziom. Przydał by się drugi RN4 na testy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@marcin19883

Nie ma co się dziwić że RR jest wolniejszy od innych bo w końcu RR ma masę usprawnień a ostatnio jego wydania nie cieszą się jakością. 

Miałem testować te kernel ale nie chciało mi się bo wolałem oglądać Dr. House :D

Dostałem szoku, bo myślałem, że RR muli przez ten kernel. Okazuje się, że ma domyślny kernel :( Czyli RR muli domyślnie. AospEx wygrywa, bo jest najszybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...