Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
No chociaż żeby każdy system mieć minimum 1 miesiąc a nie skakanie co chwila  
Posiadasz może Mi Band 2? Na żadnej modyfikacji nie mogę jej ustawić do odblokowania urządzenia poprzez Smart Lock ... Ani na Nougat, Ani Oreo. Nie wiem dlaczego :s

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piskor

Jaka przeglądarka miała przycięcia i gdzie one występowały (przy przesuwaniu strony góra - dół)?

Niektóre przeglądarki potrafiły się przycinać na stock kernel, custom kernel - stock rom, custom rom.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12Chodzi o CM Browser, a zacinka wystepowała w specyficznej sytuacji. Przy otwartej stronie forum klikam na dzwoneczek z powiadomieniami, które się rozwijają. Sprawdzam w ten sposób każde nowe powiadomienie, a zacinka występowała, jak wracałem do tej strony z otwartymi powiadomieniami. Na ElectraBlue 4.0 tego nie ma

Z innej beczki :)

Próbował ktoś już zmiany WifiBonding w paśmie 2,4GHz  na jakimkolwiek systemie/kernelu? https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=806247&st=3840#entry62170811

Na AEX z ElectraBlue 4.0 to nie działa. Po zmianie w ogóle nie można uruchomić WiFI. Szkoda, że nie przetestowałem tego na oryginalnym kernelu.

P.S. Przed wgraniem zip'a konieczny backup /system :) Ja testowałem zmiany na pliku w /data/misc/wifi

Jak się nie udało uruchomić WiFI, to kasowałem cały folder /data/misc/wifi i restart telefonu

 

/edit/ Dodaję załącznik do testów, jakby kto chciał się pobawić :)

/edit2/ Teraz się zorientowałem, że to na Redmi 4x, a nie Redmi Note 4x, ale sam jeszcze potestuję zmieniając plik systemowy

Wi-fi+Fix(land)2.zip

Edytowane przez piskor
dodany załącznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wiecie może w jaki sposób pozbawić sms znaków diakrytycznych w romie LineageOS? W MIUI była chyba kiedyś oddzielna apk, potem zaszyta w system.

Tu wyboru takiej opcji znaleźć nie mogę. Są jakieś aplikacje typu "zero emoji" ale nie wiem jak to ma się to mojego celu - wysyłania sms w prostym unicode.

Radziliście sobie z tym jakoś?

Edytowane przez KiESWY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że coś będziecie wiedzieć, ale jak nie widzieliście, co się tam działo, to trudno :) I tak go przetestuję, bo po pierwsze link do download nie został usunięty, a po za tym mam go już na karcie SD :)

Dev zrobił ten kernel już dla trzeciego urządzenia, więc wydaje się, że będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze, kiedy zainstaluję któryś kernel, to potem rwią mi animacje w LineageOS. Piszą na xda, żeby wyłączyć wtedy Adreno Idler, ale to nie pomaga.

Edit: Kombinowałem jeszcze trochę w Adiutorze, ale jedyny sposób na przywrócenie płynności interfejsu, to przewrócenie kernela z LineageOS...

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze, kiedy zainstaluję któryś kernel, to potem rwią mi animacje w LineageOS. Piszą na xda, żeby wyłączyć wtedy Adreno Idler, ale to nie pomaga.
Edit: Kombinowałem jeszcze trochę w Adiutorze, ale jedyny sposób na przywrócenie płynności interfejsu, to przewrócenie kernela z LineageOS...
Więc najlepiej mieć wbudowany Kernel. A taki ma tylko AICP. Ewentualnie AospEx ma dodane kilka istotnych ustawień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marcin19883 napisał:

Te kernele są do siebie bardzo podobne. Jak jakiegoś użyje to odczuwalnie nie czuje różnic. Jeden kernel na xda miał nawet downclocking, tylko nie pamiętam jaki, ale było poniżej 652Mhz w stanie czuwania.

Kurde, też kojarzę takowy i bardzo mi zależy na jego znalezieniu, ale coś nie jestem w stanie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Antyhaker napisał:

Kurde, też kojarzę takowy i bardzo mi zależy na jego znalezieniu, ale coś nie jestem w stanie :x

Electrablue lub PriimaMido jestem tego powien, któryś z nich. Tylko oni chyba usunęli obniżenie taktowania, bo nie widze tego w changelogu, a kiedyś to widziałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...