Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

[mention=11930]marcin19883[/mention]
Wiesz o tym że nie urodził się taki który by wszystkim mógł dogodzić? Mogli by bogaty launcher wbudować ale by się znaleźli tacy co by uważali że jest aż taki rozbudowany nie potrzebny  
Nova launcher może być a taki rozbudowany pixel launcher jest tylko w mokee rom. Tylko, że kiedy instaluje opengapps do mokee romu, to czasami wyskakuje błąd instalacji. Dlatego mokee odpada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Ja zawsze domyślny motyw, launcher :) 

Jak GAPPS nie działa albo działa ale nie chce nie potrzebne baterii marnować przez usługi Google to sprawdź Yalp Store. 

Polecam opengapps nano. Minimum aplikacji Google i po wyłączeniu kilku opcji, nie zjada baterii. Kiedyś bawiłem się z alternatywnymi sklepami,ale nie wypaliło. Appki czasami są przestarzałe i niektóre wymagają gmsów od Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od długiego czasu korzystam z zamiennika open source dla gapps microg 

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-microg-gmscore-floss-play-services-t3217616/page377

a moduł magisk nanomod ładuje to wszystko w jedną paczkę

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/module-nanomod-5-0-20170405-microg-t3584928/page140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin19883

Potrafił zawiesić się w informacji o SIM. 

Jakby oferował lepszy zasięg ciekawe jak wypadnie między AospExtended.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, majdan12 napisał:

xenonHD to czysty lineageos. Dodali kilka opcji i zmienili/usunęli kilka appek. Głównym launcherem jest Nova :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piskor

Ciekawe jest to że na MIUI (Xiaomi.eu) zasięg skakał sobie a na AospExtended stabilny jak skała. Dobrać jeszcze odpowiedni kernel i będzie perfekcyjnie. 

Zauważyłem że i tutaj jak się włączy na chwile (3 - 4 sekundy) tryb samolotowy to wrasta zasięg (zmniejsza się dBm) coś takiego kiedyś zaobserwowałem na Xiaomi Mi Max (Hydrogen) tylko że na innym systemie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12Na razie bawię się z oryginałem, ale nie omieszkam pobawić się z kernelami. Na razie nie miałem za dużo czasu, bo musiałem być pod telefonem 24/7, no prawie bo urwałem po kilka/naście minut na zabawy w recovery :) Od poniedziałku na pewno przetestuję ElektraBlue i Faust. To chyba najlepsze do wyboru na AEX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piskor

TWRP rusza tylko kilka partycji a MiFlash telefon przywraca do stanu fabrycznego i na takich fundamentach można budować. Ja dziś jak skakałem po systemach to Advanced Wipe w TWRP wykonywałem ale jak mam jakiś system oceniać to robię porządek w telefonie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piskor

Mnie jedno zastanawia czemu są w tematach XDA podane stare firmware. Są dwie odpowiedzi na to 1. Nie ma kto robić paczek firmware 2. Ta wersja jest najlepsza i innej nie trzeba. Ja nawet nie testowałem firmware który jest na XDA bo nauczony jest brać najnowsze firmware. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

RR ciekawy był swego czasu później zaczęły wychodzić problematyczne wydania. 

Szkoda, że nikt nie zrobił dobrego kernela z moźliwością podkręcenia naszego procesora :D przydałaby się też moźliwość odblokowania Quick Charge 3.0. Dostałem gratis ładowarkę, która wspiera tą technologie, ale nie miałem okazji jej wypróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

Android 7 miał ogromną ilość wersji MIUI

Wersje deweloperskie systemu też zmieniają firmware, bo po ostatnim 8.5.4.0 nic nowego nie widziałem?

W śiwecie MIUI dopiero raczkuję, ale staram się szybko nadrabiać zaległości :)

Odnośnie RR to uważam, że jest "przekombinowany" :) Za dużo modyfikacji kosztem stabilności i wydajności telefonu. Wolę "lżejsze" modyfikacje i te z AEX mi wystarczają już na trzecim telefonie z rzędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin19883

Ja nie wiem po co podkręcać ten procesor. QC 3.0 ciekawe by było ale dla mnie osobiście nie potrzebne. Chociaż pewnie znajdą się osoby które jakimś cudem RN4 rozładują w ciągu dnia że będą musiały go szybko podładować przed wyjściem. W przypadku Mi 5, QC 3.0 miało sens ale w przypadku RN4 - SD625? 

@piskor

Z każdej wersji MIUI możesz pobrać firmware i go używać razem z custom rom.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...