Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@tomasznowak

Jak wykonywałeś Wipe > Format Data > Wpisanie yes i kliknięcie w niebieski przycisk. Miałeś czerwone napisy że nie można zamontować /data i trzeba spróbować jeszcze raz restartując do TWRP i ponowne Wipe > Format Data > Wpisanie yes i kliknięcie w niebieski przycisk? bo to często spotykany problem i ktoś nie przeczyta tego napisu w TWRP i myśli że poprawnie sformatował /data.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się instalować Xposed na MIUI Polska 7.8.31 ? Nie ma potem problemów z Safety Net ?

Na wcześniejszym tel (Xperia M5) posiadałem Magiska i Xposed właśnie ze względu np  na moduł aby przenosić aplikacje na SD w Xposed

Tutaj jednak tego nie potrzebuję ale czy znajdują się jakieś ciekawe i fajne zastosowania ? 

W tamtym tel aby Safety Net działał trzeba było wyłączać framework Xposed w aplikacji i uruchomić telefon od nowa 

Tutaj też by tak trzeba było robić ? Jak bym instalował Xposed to przez Magisk widzę że jest do pobrania wersja

Edytowane przez Norbix029
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie jest po prawej ta opcja Zrobiłem kilka razy czyszczenie full i w końcu poszło. Dzięki za pomoc i mam kolejne pytanie, czy podczas ładowania bateri oprócz świecenia się diody na zielono nie pokazuje się na jej ikonie żadna informacja, że ładowanie trwa?
 
Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
U mnie jest takowy znacznik.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, ale już nie siedzę na tym romie, bo zegarek coś nie bardzo, mimo nadania uprawnień, nie łączył się z GPS - em. Połączenie bluetooth było dobre, ale ciągle aktualizacje tras, bez skutku, zmiechęciły mnie do tego romu i czekam na stabilniejsza wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, ale już nie siedzę na tym romie, bo zegarek coś nie bardzo, mimo nadania uprawnień, nie łączył się z GPS - em. Połączenie bluetooth było dobre, ale ciągle aktualizacje tras, bez skutku, zmiechęciły mnie do tego romu i czekam na stabilniejsza wersję.
Ja na szczęście nie mam żadnych problemów z GPS, a korzystam regularni to bym zauważył

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomasznowak napisał:

Nie chodzi o sam GPS, bo jechałem dzisiaj samochodem i nie było problemu. Tylko połączenie GPS z zegarkiem coś nie chce działać dobrze. Rom ogólnie spoko i jak na wczesne wydanie, to nawet bardzo dobrze się spisuje. Jednak nie ma jak miui emoji6.png

Fakt, nie ma jak MIUI - na razie jednak twardo się powstrzymuję przed powrotem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler lineage-14.1-20170907-nightly-mido-signed

Ma problem graficzny z zasięgiem, problem z APN dla Plus (LTE) który można rozwiązać zmianą APN a latarka świeci na biało a nie pomarańczowo. 

To naprawili latarkę? WOW. Plus miał zawsze problemy z apn. Jednym działało w apn"Internet" innym "plus". Trzeba samemu zaobserwować co działa, żeby lte się pojawiło.

 

Ps. Coś ci sie pomieszało z romami. Latarka nadal swieci tak samo, czyli dwie diody biała i żółta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin19883

Co mi się pomieszało ROM? Latarka wiem że jest dwutonowa tylko że na MIUI jest biała barwa a na innych systemach jakie testowałem była pomarańczowa.

Android Ice Cold Project 12.1 z wbudowanym kernel Velvet nieźle sobie radzi z zużyciem baterii :-P tylko nie jestem wstanie pojąć czemu nadal na AICP nie działa karta pamięci, pendrive bo piszę że nośnik uszkodzony. Na Mi Max miałem AICP 12.1 i 95% wersji działało poprawnie a ostatnie wersje właśnie miały problem z kartą i pendrive...:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Co mi się pomieszało ROM? Latarka wiem że jest dwutonowa tylko że na MIUI jest biała barwa a na innych systemach jakie testowałem była pomarańczowa.

Android Ice Cold Project 12.1 z wbudowanym kernel Velvet nieźle sobie radzi z zużyciem baterii :-P tylko nie jestem wstanie pojąć czemu nadal na AICP nie działa karta pamięci, pendrive bo piszę że nośnik uszkodzony. Na Mi Max miałem AICP 12.1 i 95% wersji działało poprawnie a ostatnie wersje właśnie miały problem z kartą i pendrive...:?

Mamy diodę białą i żółtą. Na innych romach niż miui, świecą się obie. Dlatego barwa pomarańczowa. :D AICP wspiera, tylko exFAT. Musisz karte sformatować do exFAT. Na szczęście inne romy, włącznie z Miui9 wspierają exFAT, więc możesz ten format zostawić na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Ale to nie mój pierwszy Xiaomi z dwutonową dioda i zawsze była barwa biała na każdym systemie. AICP 12.1 od jakiegoś czasu na telefonach nie wspiera FAT32 :shock:

No cóż na naszym redmi note 4x jeszcze nie naprawili latarki. Może wkrótce... Ja też się zdziwiłem, że AICP nie wspiera FAT32. Ale exFAT jest dużo lepszy i tak, więc mała strata braku obsługi FAT32. 

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Dziś jak rzuciłem na szybko okiem na XDA to chyba jakieś nowe systemy powstały. 

FAT32 wspiera pojedyńczy plik do wielkości 4GB. A exFAT 16 eksabajtów :D A w dzisiejszych czasach jak się nagrywa w np. 4K to pliki sa ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Ja widząc moje zainteresowanie testami chyba już kolejnego tematu na inny model Xiaomi nie założę bo nie będzie mi się chciało testować a po drugie ten model co mam na długo mi wystarczy no chyba że Xiaomi jakiś wyprodukuje z baterią 5100 i lepszym procesorem. Lenono P2 ma SD625 i baterie 5100 :) tylko ta cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention] Ja widząc moje zainteresowanie testami chyba już kolejnego tematu na inny model Xiaomi nie założę bo nie będzie mi się chciało testować a po drugie ten model co mam na długo mi wystarczy no chyba że Xiaomi jakiś wyprodukuje z baterią 5100 i lepszym procesorem. Lenono P2 ma SD625 i baterie 5100  tylko ta cena. 

 

Ja to nie prędko zmienię na cokolwiek innego niż Xiaomi. Jednak MIUI nie ma sobie równych, plus duże wsparcie społeczności. 

 

 

Edit. Co do sedna - polecam jednak nową wersję sprawdzić. Działa zauważalnie lepiej.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

W sumie to by było drugie hobby w którym się wypaliłem bo kilka lat audio było hobby ale z czasem wypalało się aż ograniczyłem prawie do zera. Szkoda życia na wielodniowe testy telefonu bo to nie samochód albo coś równie ważnego. 

@Antyhaker

Jak masz chęci i czas to możesz sprawdzić 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
W sumie to by było drugie hobby w którym się wypaliłem bo kilka lat audio było hobby ale z czasem wypalało się aż ograniczyłem prawie do zera. Szkoda życia na wielodniowe testy telefonu bo to nie samochód albo coś równie ważnego. 
[mention=10517]Antyhaker[/mention]
Jak masz chęci i czas to możesz sprawdzić 
Spoiler https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/aoscp-t3668554
 
Znam ten ból. Jak tylko poszedłem do roboty to wszystkiego mi się testowania wszystkiego, że już o braku czasu nie wspomnę

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]

Praca to 8 godzin mniej dnia tylko zależy wiele od tego co robisz bo jak wrócisz styrany to cały dzień wypoczywasz ja na całe szczęście nie mam jakiś innych zajęć więc czasu mi nie brakuje ale chęci brak.

Trochę OT, więc zakończmy tę rozmowę

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
W sumie temat sam założyłem :-P w temacie Mi 5 to były różne tematy poza custom rom poruszane
Pobadam jeszcze kilka systemów i coś wybiorę już raczej takiego aby do końca dni RN4 było. 
Powodzenia.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...