Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Od lipca do połowy sierpnia żonglowałem customami (RR, AICP, AOSPEX, Paranoid). Moje spostrzeżenia są takie:

Na żadnym nie udało mi się uzyskać tak niskiego zużycia prądu przy ustawieniach domyślnych kernela jak na MIUI 9, t.j. 8h deep sleep 2% (gps, dane, wifi, bluetooth nigdy nie wyłączane).

Substratum to kolejny chwyt marketingowy googla żeby zarabiać hajs, darmowe motywy są żenujące, mają też problemy np. jakiś tam motyw ciemny, wszystko pięknie ale nie widać numerów telefonów bo fonty w podobnej tonacji co tło, drenują baterię i potrafią wywołać bootloopa jak źle pomieszasz motywy. Poza tym żeby zainstalować musisz wejść w sklep, a to dla googla miodzio bo może kupisz coś przy okazji.

Stabilność MIUI to max, żadnych restartów, FC.

To za co Miui cenię, a nie posiadają tego customy :

-natywne nagrywanie rozmów, 

-możliwość powiadamiania lampą błyskową o połączeniu nadchodzącym,

-świetną współpracę z dedykowaną chmurą (sms/mms w chmurze świetna sprawa)

-fonty wysokiej rozdzielczości, a nie jakieś bydlaki

-lepiej działa odcisk palca

-lepszy aparat

-biała latarka (customy żółta)

-czytelny i intuicyjny ekran podczas połączenia (rozmowy)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, k3lt napisał:

A co ma Google do Substratum?

Google umożliwia w androidach od 6 modyfikowanie interface'u.

Gdyby zależało im na stabilności to tej możliwości by nie było.

Substratum powstało na XDA na podstawii źródeł udostępnionych przez google (żaden haker nic nie wykradł).

Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że większość devów z XDA pracuje dla googla.

To tak w skrócie - google na tym zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KANAR

Żeby to było więcej opinii jak twoich na forum :)

SoT w czasie deep sleep był gorszy na custom rom? bo jak dla mnie liczy się SoT podczas użytkowania a to czy pobierze mi 1% albo 5% podczas snu to źle nie jest jak na custom rom bym miał + 2 godziny SoT podczas pracy.

Może ktoś uwierzy lub nie ale nie przypominam sobie abym miał jakiś restart w custom rom albo dobrym wydaniu MIUI a trochę telefonów posiadałem. 

Natywne nagrywanie rozmów no ok przydatne ale to nie problem mieć aplikacje na custom rom. 

Lampa błyskowa jako powiadomienie? dla mnie nie ma sensu bo telefon mam ekranem do góry.

Inne chmury są koszmarne? 

fonty ja nie zauważyłem problemów. MIUI nie posiada czegoś bardzo ważnego czyli zmiany DPI z poziomu ustawień bez root.

Ja jak na razie używałem wbudowany kernel w Slim7 i jeden alternatywny ale może jakiś kernel wspiera znowu przyspieszenie odblokowania czytnikiem linii papilarnych.

Lepszy aparat? porównywałeś w takich samych warunkach oświetleniowy?

Żółta latarka to fakt na Slim7 na innych też są z tego co czytałem.

Dla mnie ekran podczas rozmów na MIUI i custom rom czytelny. 

Edytowane przez majdan12
Aktualizacja drugiego zdania o SoT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz ze nie ma roznicy w wydajnosci na customach? Chociazby AEX ma podbite zegary GPU bodajze do 650Mhz, taka jedna drobna zmiana a roznice widac golym okiem praktycznie w kazdej grze i nie tylko wychodzi, to tez na benchmarkach.
To tylko 1 przyklad.
To jest właśnie placebo. Podbijanie taktowania zamiast zrobienie porządnej optymalizacji :). A potem zdziwienie, że bateria leci w oczach. I nie, nie widać tego gołym okiem - chyba, że na niekorzyść AEX

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam już dłuższy czas LineageOS i jestem bardzo zadowolony. Czas pracy ok, stabilny jak skała. Interesują mnie alternatywne kernele, testowałem Faust, ale... Nic mi to nie dało jakoś extra ;-) Jeśli macie jakieś ulubione kernele i ustawienia w Adiutorze, dajcie znać.

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 

system szybko działa i nie zauważyłem problemu graficznego z zasięgiem. Miałem przez chwile 

jakoś mnie nie zachwycił a był problem z zasięgiem a raczej problem graficzny. 

Używam nowszej wersji firmware niż ta która jest podawana na XDA. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 
Spoiler http://downloads.aospextended.com/mido/
system szybko działa i nie zauważyłem problemu graficznego z zasięgiem. Miałem przez chwile 
Spoiler https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/rom-aosp-caf-t3641173
jakoś mnie nie zachwycił a był problem z zasięgiem a raczej problem graficzny. 
Używam nowszej wersji firmware niż ta która jest podawana na XDA. 
Posiada ktoś z Was opaskę Mi Band 2? Możecie jej użyć z funkcją Smart Lock? U mnie nie da się. Próbowałem kilka modyfikacji i wszędzie to samo.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majdan12 napisał:

@marcin19883

Pisząc opasły miałem na myśli że ma masę ustawień. Gdybym napisał że jest wolny to co innego. 

To tylko jedna mała appka z ustawieniami, reszta jest podobna do Lineageos. Dla mnie AICP ma mnogość opcji w sam raz, tylko te najpotrzebniejsze, bez przepychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to

30 minut temu, slimdick napisał:

@Antyhaker lightning fast :D 

Ale jeszcze chyba nie wszystko działa ?

Ja to widzę tak:

1. VoLTE w Polsce nie istnieje (przynajmniej na Androidzie).

2. Mam prawdopodobnie ten drugi czytnik, bo mi działa.

3. Z tego to już w ogóle nigdy nie korzystam i w sumie nie wiem nawet po co.

Także tego, dla mnie jest stabilny jak AEX czy RR ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste - zrobiłeś "format data" czy "wipe", bo to nie to samo :)

https://img.gadgethacks.com/img/85/82/63574142065751/0/best-way-wipe-data-completely-delete-your-data-android.w1456.jpg

Masz wybrać opcję z lewej, a nie tą oznaczoną strzałką.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie jest po prawej ta opcja Zrobiłem kilka razy czyszczenie full i w końcu poszło. Dzięki za pomoc i mam kolejne pytanie, czy podczas ładowania bateri oprócz świecenia się diody na zielono nie pokazuje się na jej ikonie żadna informacja, że ładowanie trwa?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...