Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zabawne, że to piszesz - sam żonglujesz modyfikacjami i to niejednokrotnie równie wadliwymi :) Zresztą, wrzuciłem sam to się przekonam - jak nie to wrócę z kopii.

 

EDIT. Sprawdziłem i działa to lepiej niż "stabilne" ROMy na Nougacie - oczywiście pomijając błędy wymienione w opisie :P 

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Ja nigdy nie instalowałem systemów na świeżej wersji Android. To że są problemy w systemach to już wiadomo nie od dziś ale gdzie tu szukać super stabilności w systemie który ledwo wyszedł? 

Może mnie los oszczędza i nie mam jakiś kosmicznych problemów z systemami gdzie nie raz było że komuś 90% systemu nie działało a ja nie miałem problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Customy sa bardziej dopracowane niz kiedys, co do firmware nie flashowalem przy przechodzeniu na mokee i na lienagos i tak samo postapilem przechodzac na aicp Nie mam zadnych problemów, fakt tw wszystkie customy sa szare w porownaniu do miui ale xposed dziala i trochw kiloruje

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subtratum mialem na mokee , musze cie rozczarowac miui mam od 2014 na xperiiT, najwięcej instalowalwm customow na kenzo (topowy budzetowiec) szczerze ci powiwm nie lubie customow, jak nie mam zaistalowanego xposed i modolow to nie mogl bym tego uzywac

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, majdan12 napisał:

@Antyhaker

To że coś jest dłużej rozwijane w przypadku Android ma znaczenie. Ja nie mam czasu i chęci na testowanie świeżych projektów, aktualnie chce stabilny i szybki system, więcej mnie nie interesuje, to tylko telefon a nie coś bardzo drogiego i ważnego. 

Chcesz szybki i stabilny system dlatego siedzisz już któryś dzień i testujesz co się da zamiast siedzieć na MIUI - mistrz :P

15 godzin temu, slimdick napisał:

@skay77 to chyba nie używałeś żadnego custom , jest coś takiego jak substratum :) 

Ty chyba nie widziałeś tego, co wrzuciłeś :P Ewentualnie nigdy nie korzystałeś z Substratum. Po pierwsze, te motywy zmieniają wyłącznie detale. Po drugie, ich jakość często pozostawia wiele do życzenia i nie zmieniają KAŻDEGO aspektu systemu, a jedynie te wybrane przez autora. Także tego - gra nie warta świeczki.

Edytowane przez Antyhaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, slimdick napisał:

@Antyhaker to było pierwsze lepsze wideo żeby pokazać co to substratum, korzystam i jestem zadowolony.

Zresztą nie o tym  tu była rozmowa tylko o stabilności a wychodzi na to że liczy się żeby system był "cukierkowy" :D 

Chyba nie do końca o "cukierkowość" chodziło, bardziej o "cieszenie" oka ;) Co do Substratum - też korzystam, ale nie mogę powiedzieć, żebym był zadowolony (byłem, ale porzucono mój ulubiony motyw). Może podrzucisz jakiś fajny motyw?

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Ja już na forum nie raz pisałem czemu porzuciłem MIUI. Nie bawię się w testy wyłącznie z nudów...

Na dzień dzisiejszy mógłbym zostać na Slim7 (oficjalnym) ale jeszcze chce jakiś bardziej rozbudowany system mieć jako drugi. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony w tym i chciałbym spróbować zainstalować innym ROM. Opłaca się to robić czy lepiej zostać przy 8.5 global? Bo słysze same dobra słowa, że te custom romy pomagają :v 
Nie ma sensu, w niczym nie pomagają :) Placebo i nic poza tym.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Ciekawostka: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/rom-lineageos-15-0-t3668291
Z grubsza wieksze bugi juz pofixowane, jak macie fingerprint sensor FPC to mozna smialo testowac. (goodix nie dziala)
Pisałem o tym wyżej, działa znośnie. Można śmiało próbować.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
Ja już na forum nie raz pisałem czemu porzuciłem MIUI. Nie bawię się w testy wyłącznie z nudów...
Na dzień dzisiejszy mógłbym zostać na Slim7 (oficjalnym) ale jeszcze chce jakiś bardziej rozbudowany system mieć jako drugi. 
Może i pisałeś, ale ja nie jestem zobligowany do czytania wszystkiego. Napisz więc ponownie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/rom-lineageos-15-0-t3668291
Z grubsza wieksze bugi juz pofixowane, jak macie fingerprint sensor FPC to mozna smialo testowac. (goodix nie dziala)
Próbowałem zainstalować na próbę ten rom i za każdym razem po zainstalowaniu wyskakuje okno gdzie mam podać hasło do odblokowania telefonu. Po podaniu hasła pojawia się komunikat, że hasło jest prawidłowe, ale jest uszkodzone szyfrowanie telefonu i żebym przywrócił telefon do ustawień fabrycznych. Klikam ok i telefon przechodzi do TWRP, a potem znowu się uruchamia z tym problemem i tak w kółko. Wyczyściłem wszystko przed instalacją i nic to nie pomaga. Próbowałem później wgrać slima 7 i tutaj tego problemu nie było. Nie zależy mi aż tak bardzo na tym romie, ale ciekawi mnie jak ominąć ten problem przy jego instalacji?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...