Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tyle, że takie testy są guzik warte Nie sprawdzają, jak ROM i Kernel radzą sobie przy moim korzystaniu.

 

Edit. Zresztą, największy problem wszystkich tych modyfikacji to zarządzanie baterią w trybie czuwania :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Co byś nie robił to zauważysz różnice jeśli taka występuje. Ja wcześniej robiłem test przeglądając MIUI Polska i miałem jasne wyniki co dany system oferuje a teraz idę na wygodę i używam PCMark for Android i czekam na wyniki :-D 

Na Slim7 zacząłem test o 17:20 przy 100% a 82% miałem o 19:20 więc przeczuwam że strasznej różnicy nie będzie między Global (wbudowany kernel) a Slim7 (wbudowany kernel) ale jak zainstaluje jakiś alternatywny kernel to będzie lepiej :) 

Lepszego czasu pracy na baterii jak w Slim7 to raczej nie znajdziemy bo Slim7 ma bardzo mało wiec nie ma co pożerać baterii :-P

@Antyhaker

Może ci jakaś aplikacja wybudza telefon z Deep Sleep? Ja na Mi 5 na dwóch alternatywnych systemach miałem problem z VLC który wybudzał telefon a już na innych systemach ta sama wersja VLC nie wybudzała go. 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, majdan12 napisał:

@Antyhaker

Może ci jakaś aplikacja wybudza telefon z Deep Sleep? Ja na Mi 5 na dwóch alternatywnych systemach miałem problem z VLC który wybudzał telefon a już na innych systemach ta sama wersja VLC nie wybudzała go.

Szczerze? Co mnie to interesuje - jeśli ROM się nie sprawdza to go zmieniam. Dlatego prędzej czy później i tak z pokorą wracam do MIUI, bo po prostu najlepszą wydajność zapewnia. 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka 

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Ja od października 2016 omijam szerokim łukiem MIUI i jest mi z tym dobrze na każdym modelu jaki miałem od 2016 do teraz. 

Ciekaw jestem systemów które królowały na Mi 5. RN4 ma jakieś swoje systemy których nigdzie indziej na Xiaomi nie widziałem ale za pewne to jedno i to samo. Telefon jednak trzeba używać a nie siedzieć dniami i nocami i testować każdy napotkany system.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Ja w swojej karierze custom rom nie spotkałem się z ogromnymi problemami choć znałem przypadki gdzie na tej samej wersji systemu ktoś inny miał problemy wszystkie jakie można było sobie wymyślić :-D

Muszę przysiąść i spisać z XDA systemy warte testów i takie które nie mają przyszłości i szkoda marnować na nich czas bo za 2 - 4 tygodnie może projekt paść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Nie wszystkie są na jedno kopyto :)

Odnośnie 

Slim7 - Wydanie 1.8 - Wbudowany Kernel uzyskałem wynik 9 godzin, 41 minut (jasność 100%:-D a po instalacji innego kernel wynik wzrośnie a jak dużo to nie wiem ale patrząc na Mi 5 może być bardzo ciekawie. 

Zrzuty ekranu 

Podłącze go jutro pod ładowarkę aby jeszcze sprawdzić jak jest z Deep Sleep.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Zainstalowałem 

jak naładuje się bateria do 100% to przeprowadzę test przeglądarki internetowej taki jak na MIUI i ciekaw jestem czy będzie różnica w czasie działania. 

W wersji 3.0 tego kernel wyłączono FP Boost ciekawe czy jeszcze przywrócą szybsze odblokowywanie czytnikiem linii papilarnych.

Dlatego wybrałem na test jako pierwszy ten kernel? Po prostu z szybkiego zapoznania się z tym co oferuje kernel wyszło mi że ten powinien być najciekawszy i najszybciej aktualizowany. Oczywiście nie byłbym sobą gdybym pozostałych kernel nie przetestował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

No chyba widzę jaki mam zainstalowany Kernel :-D

Podałem adres 

że zainstalowałem go i w telefonie widzę że mam zainstalowany ElectraBlue-3.0-mido więc o co ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majdan12 napisał:

@Antyhaker

Deep Sleep idealny bo jest 13:43 a nadal mam 20% baterii gdzie test baterii zakończył się w nocy o 01:31 :-D

Slim7 to jeden z najlepszy systemów dla osób które nie wymagają wiele od systemu. 

Jak sprawdzam na kompie to faktycznie, chyba mi coś Tapatalk namieszał - przepraszam za zamieszanie :P

 

EDIT. Co do meritum - też z niego korzystałem, ale szału na mnie nie zrobił.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Trzeba po prostu będzie się zapoznać z tym co poprawili i sprawdzić czy faktycznie jest różnica bo jak się nie wie co poprawili to można szukać zmian tam gdzie ich nie ma. Pod wieczór wykonam test przeglądarki i przekonamy się czy mając 90% (test rozpoczęty przy 100% naładowania) baterii osiągnę więcej niż 2 godziny, 10 minut przy przeglądaniu internetu na Naked Browser (build 128) wynik jest z MIUI 9 Global Developer (7.8.10) przy czym jest to na pierwszym cyklu ładowania a obecnie mam poniżej 5 cykli ładowania do 100% bo po prostu nie miałem gdzie zużyć baterii przez te niecałe dwa tygodnie posiadania RN4.

Edytowane przez majdan12
Aktualizacja drugiego zdania o '' (test rozpoczęty przy 100%) naładowania)''.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AntyhakerSlim7 - Wydanie 1.8 z zainstalowanym 

przy przeglądaniu MIUI Polska w domu na WI-FI otrzymałem 36 minut od 100% do 99% naładowania baterii :-D a mam wyłączone oszczędzanie baterii w Slim7 albo ustawienie kernel na super oszczędny. Coś czuje że przy 90% naładowania baterii będzie blisko 3 godzin SoT.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]Slim7 - Wydanie 1.8 z zainstalowanym 
Spoiler https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/kernel-electrablue-kernel-redmi-note-4-t3655651
Wersja 3.0
przy przeglądaniu MIUI Polska w domu na WI-FI otrzymałem 36 minut od 100% do 99% naładowania baterii :-D a mam wyłączone oszczędzanie baterii w Slim7 albo ustawienie kernel na super oszczędny. Coś czuje że przy 90% naładowania baterii będzie blisko 3 godzin SoT.
Ale to dalej tylko syntetyczne testy. Wrzuć wszystkie aplikacje i korzystaj normalnie - to najlepszy test.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Przy 45 minutach SoT dopiero pokazało się 98% naładowania baterii :)

Taki test o którym piszesz średnio mnie interesuje bo ja w większości na telefonie jak z niego korzystam to przeglądam internet i po prostu podaje SoT z tego co ja używam. Jeśli wyjdzie na to że z tym Kernel otrzymam 3 godziny SoT a nie 2 godziny, 10 minut MIUI to znaczy się że jest lepiej i o to mi tylko chodzi. 

W moich testach wiele osób nie znajdzie nic ciekawego bo nie używam FB itp. :shock:

Ale jak u mnie będzie różnica w SoT to u innych też. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, majdan12 napisał:

@Antyhaker

Ja nie wiem co oni za kernel stworzyli ale obecnie pojawiło się 95% naładowania baterii i SoT 1 godzina, 40 minut gdzie na MIUI przy 90% było 2 godziny, 10 minut :D

Piszesz o Electra? Przecież on się niczym nie wyróżnia, no może poza tym, że ludzie narzekają na złe zarządzanie energią procesora :)

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

@tomasznowak

Slim7 (wydanie 1.8) Kernel ElectraBlue 3.0 (Z XDA)

 MIUI 9 - Global Developer 7.8.10 wbudowany kernel

:-P

@Antyhaker

Podeślij tym którzy nie wierzą że kernel może coś namieszać nawet na domyślnych ustawieniach. Jak ktoś nie potrzebuje szybkości to może jeszcze osiągnąć lepsze wyniki SoT.

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...