Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

Ja instalowałem firmware CM 14.1 Jaka jest różnica między tym, a wersją z Globala, które Ty zainstalowałeś? . Ja instalowałem Slim 7 przez TWRP i robiłem full wipe, oprócz pamięci wewnętrznej . Jest jakaś różnica w instalacji systemu przy Twoim sposobie, a moim?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@tomasznowak

Ja jak chce jakiś system na dłużej i mieć pewność że będzie działać jak trzeba to instaluje Global Developer przez Miflash 2016.04.01 (zaznaczony Flash All) telefon w EDL, następnie instaluje TWRP a w nim wykonuje Format Data czyli jak się pierwszy raz uruchomi TWRP to przechodzę do Wipe > Format Data > Wpisuje yes i klikam strzałkę i jak wyświetli się na czerwono komunikat że brak dostępu do /data to cofam się do głównego menu TWRP > Reboot > Recovery > Kiedy się ponownie włączy > to przechodzę do Wipe > Format Data > Wpisuje yes i klikam strzałkę i kiedy się zakończy czyszczenie > to cofam się do głównego menu TWRP > Reboot > Recovery > Kiedy włączy się przechodzę do Wipe > Advanced Wipe > Zaznaczam wszystkie partycje oprócz USB OTG, MicroSD, i jak robię kopie zapasową MIUI to też nie zaznaczam Internal Storage > Przesuwam w prawo na Swipe to Wipe > Kiedy się skończy cofam się do głównego menu > Install > Wybieram system (.zip) i instaluje a następnie klikam Reboot System.

Odnośnie firmware który jest w temacie Slim7 na XDA to ten firmware jest stary i na XDA/4pda.ru są nowsze firmware dostępne w formacie .zip które dodajemy na listę .zip przed systemem który instalujemy. Przykładowo chce mieć Slim7 albo inny system bardzo długo to w którymś momencie użytkowania pobieram najnowszy firmware i go instaluje przez TWRP aby zapewnić najnowsza wersje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając złotego środka, z moich testów wynika że romy oparte na AOSP nie mają zaawansowanego zarządzania powiadomieniami (tego suwaczka z kropkami) mają tylko 3 tryby i to mi niestety przeszkadza więc wróciłem na nowego RR.

Bateria na RR, Paranoid, AOSPEX w spoczynku (przez 7 godzin snu) tak samo -3%.

 

Kernel  Faust obsługuje KCAL czyli zarządzanie kolorami, w Kernel Auditor można regulować nasycenie barw, jasność, kontrast wszystko co w fotoszopie, ja sobie podkręciłem że wygląda jak amoled w szajsungu. 

Mając Faust nie trzeba się znać na setkach ustawień kernela, wystarczy zainstalować ze sklepu Play Spectrum w którym są do wyboru  4 tryby pracy (skonfigurowane skrypty): balans, wydajność, oszczędność baterii, gry.

 

RedWolf też używam odkąd się pojawił, ma tyle funkcji że jakby dodać telefon to nie trzeba by było instalować romu.

edit.

Mój sposób na żonglerkę romami :)  jest taki że mam kartę 32GB na którą mam ustawiony RedWolf (TWRP) i TitaniumBackup i czyszcze wszystko oprócz zewnętrznej karty.

Edytowane przez KANAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Norbix029

Miałem ten kernel na Mi 5 i była wyraźna różnica w czasie pracy na baterii oczywiście na plus.

Ja zapewne zostanę na Slim7 albo CAF (nie wiem jeszcze który bo nie testowałem) do tego jakiś kernel i będzie dla mnie idealnie bo ja nie potrzebuje dużo od systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KANAR “Mając Faust nie trzeba się znać na setkach ustawień kernela, wystarczy zainstalować ze sklepu Play Spectrum w którym są do wyboru  4 tryby pracy (skonfigurowane skrypty): balans, wydajność, oszczędność baterii, gry.“

 

 

Po zainstalowaniu Spectrum trzeba coś jeszcze instalować, ustawiać, żeby te profile działały, czy tylko je włączyć w tej aplikacji?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

Ja nie mogę nadal uwierzyć jaki chłodny jest Snapdragon 625. To już Snapdragon 650 miał wyższe temperatury :) 

 

A ja nie mogę uwierzyć że dożyłem czasów customów na których wszystko chodzi, nie zawieszają się, nie rebootują, zawsze da się dodzwonić i odebrać, a budzik budzi.

3 lata wstecz na Galaxy s3lte to była jazda, sry za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez dobę AOSPEX, ale na baterii wypadał słabiej niż MIUI

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


Miui 9 jest bardzo dobrze zoptymalizowane pod kątem oszczędzania baterii i wątpię, żeby któryś custom rom był lepszy pod tym względem. Jednak daje szansę AOSPEX - owi i kilka dni go poużywam na różnych ustawieniach kernela.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miui 9 jest bardzo dobrze zoptymalizowane pod kątem oszczędzania baterii i wątpię, żeby któryś custom rom był lepszy pod tym względem. Jednak daje szansę AOSPEX - owi i kilka dni go poużywam na różnych ustawieniach kernela.
Dlatego trzymam RR na dualboot, ale nic ponad to :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi każdy Rom podobnie trzyma. Kwestia dobrej konfiguracji i wyłączenia pewnych opcji. A tak to, wszystko zależy od korzystania.

 

Czy wam też szumi w tle podczas słuchania muzyki? Czy to oznacza słabą jakość? Podobno nasz telefon ma przetwornik audio, który obsługuje 24-bit/192kHz. A czym coś lepsze tym bardziej czułe na kiepską muzykę. Na innych telefonach szum jest dużo cichszy

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin19883

Przy takiej ilości dostępnych systemów 95% będzie oferowało identyczny czas pracy na baterii a te 5% będzie oferować mało albo dużo ustawień :) 

Czasem można było znaleźć dobrze rozbudowany system który oferował doskonały czas pracy na baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zainstalowałem LineageOS i do tego Faust Kernel + Kernel Auditor-MOD i... czy ktoś z Was jest w stanie wytłumaczyć do czego służy te milion opcji? Co ustawiacie, aby uzyskać największą równowagę wydajność + czas pracy na baterii?

Dnia 8/22/2017 o 15:26, marcin19883 napisał:

Czy wam też szumi w tle podczas słuchania muzyki? Czy to oznacza słabą jakość? Podobno nasz telefon ma przetwornik audio, który obsługuje 24-bit/192kHz. A czym coś lepsze tym bardziej czułe na kiepską muzykę. Na innych telefonach szum jest dużo cichszy

Tak, przy cichszych momentach w odtwarzanej muzyce daje się usłyszeć szumy. Nie ma to związku z tym, ile bitów i KHz "ogarnia" przetwornik, jeśli sam w sobie jest niskiej jakości (zresztą bity i KHz nie mają tak naprawdę większego znaczenia, podobnie jak megapiksele nie świadczą o jakości aparatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paralemptor

Jak nie chcesz oszaleć to nie interesuj się Kernel Adiutor. Możesz sprawdzić jak zachowuje się kernel wbudowany w system a jak alternatywny i jak wyjdzie że alternatywny lepszy (co nie zawsze jest) możesz się zainteresować czy autor kernel przygotował jakieś gotowe profile ustawień i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ja chyba mam wyjątkowy model. Rn4x , zaktualizowany do android 7 global versia. Kupiony outlet GSM na allegro. Kupiłem i działa. Po prostu używam. 2 dni to norma i 10 do 12 godzin ekran na wifi i troszkę dane. Kombinuje po co wam te modyfikowane systemy, ten stres..... Po co się tak wkurzać...... Może ktoś z was jest testerem, a może nie.... Umiem sobie poradzić z ustawieniami , powiadomieniami, oszczędzaniem baterii. Ale ta cała heca z instalacjami? No nie  wiem. Ale życzę spokoju ducha . Bawcie się. Pozdrawiam zapaleńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś. Dla zabawy głównie wgrywam inne systemy. Jednak zawsze po krótszym lub dłuższym czasie wracam do Miui. Dawniej wgrywałem, jeszcze na smartfony Galaxy S ( kilka modeli) , wiele custom romów , bo na tych telefonach TouchWiz był strasznie mułowaty. Do tego dzięki tym romom mogłem mieć nowego Androida z lepszymi funkcjami. Na Miui ma małe znaczenie wersja Androida. Do tego bateria trzyma bardzo dobrze. Jednak czasem wgrywam jakiś custom rom z sentymentu, bo trochę tęsknię za czasami, kiedy ciągle zmieniałem telefony i romy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, k3lt napisał:

MIUI to jest rak, tez w koncu do tego dojdziesz. To jest chyba "najcięższa" nakladka na Androida jaka kiedykolwiek powstala, wpieprzajaca RAM jak leci. Wlasciwie po starcie systemu znika 2 z 4GB RAM. 

Milion funkcji z wiekszosci ktorych sie nie korzysta. Male mozliwosci customizacji. Takie proste rzeczy jak zmiana Dialera to na MIUI jest problem, polecam sobie to sprawdzic na np. dialerze Google, tak sam Dialer mozna zmienic ale mimo zmiany i ustawienia go jako domyslny MIUI nic sobie z tego nie robi i uruchamia domyslne UI wbudowane w MIUI do odbierania telefonu zamiast tego z aplikacji Google, do tego nie dziala historia polaczen w nowym domyslnym dialerze nadal zapisuje go w dialerze MIUI.

Takich upierdliwych rzeczy jest cala masa w MIUI. Juz nie wspominajac o tym ze magicy z XDA pracuja pewnie nad softem bazujacym na Androidzie O, oficjalnej aktualizacji do nowego Androida przez Xiaomi  przy dobrych wiatrach uswiadczysz w nowym roku. (jesli wogole)

Nie wiem czy zauwazyles ale mamy juz Androida 8.0 a Xiaomi dopiero pare dni temu udostepnilo aktualizacje do Androida 7.0 dla RN4. (nawet nie 7.1.2)

Rakiem to są komentarze takie, jak ten Twój :) Korzystałem z wielu modyfikacji, w tym z zachwalanego powyżej AEX i moim skromnym zdaniem różnicy w codziennym działaniu nie idzie zauważyć. Pod obciążeniem bezsprzecznie wygrywa MIUI - czy w to wierzysz czy nie. Nawet to mityczne zarządzanie RAM jest identyczne - nie wiem skąd ten mit.

Co do drugiej kwestii - mógłbyś wymienić tych milion funkcji, z których się nie korzysta? Jestem tego bardzo ciekawy. Fragment dotyczący małych możliwości personalizacji (vide motywy) pominę, bo nie chce mi się strzępić.

Napisz tak szczerze - co daje Ci to aktualizacja bazy Androida w MIUI? Fakt, są pewne różnice, ale na tyle marginalne, że nie ma nad czym płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slim7 na wbudowanym kernel jest ok ale dłużej trwa odblokowywanie czytnikiem linii papilarnych co jest ciekawe bo na innych modelach zawsze alternatywny system a zwłaszcza Slim7 odblokowywał równie szybko jak na MIUI albo jeszcze szybciej. Zrobię jeszcze test baterii i zainstaluje któryś z alternatywnych kernel bo powinno być o wiele lepiej a w opisach widzę że przyspieszyli odblokowywanie czytnikiem linii papilarnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Mam już trochę ten telefon ale nie było czasu/chęci na testy i dopiero powoli zaczynam badać temat. Pewnie cały wrzesień będzie mała ilość testów bo trochę mi się pozmienia w życiu i kombinacje w telefonie odejdą na boczny tor :) 

Jeśli będzie działać poprawnie DualBoot to możliwe że aż tak źle nie będzie bo jeśli jeden system jednocześnie to średnio będzie. Ja nie lubię systemów mieć z kopii TWRP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Na tym modelu nie sprawdzałem DualBoot ale na Mi 5 nie mogłem ja i inni sobie poradzić z instalacją drugiego systemu choć powinno teoretycznie działać. 

W jaki sposób badasz baterie? Ja sprawdzam baterie przeglądając MIUI Polska w przeglądarce i widać doskonale w takim teście różnice między systemami i nie mam tu na myśli RN4 a inne modele które wcześniej miałem :) na RN4 przyjdzie czas. 

Dziś w nocy włączyłem na Global Developer 7.8.24 test baterii w PCMark for Android - Mając zainstalowany pakiet Work 1.0 - Maksymalną jasność wyświetlacza - Brak karty SIM - Tryb samolotowy - Brak karty pamięci - Dźwięk wyłączony - Test baterii włączyłem przy 100% naładowania baterii (od momentu pokazania się 100% naładowania baterii jeszcze przez 40 minut telefon był podłączony pod ładowarkę aby mieć pewność że do 100% się naładuje) - Wynik który otrzymałem to 9 godzin, 30 minut czyli rewelacyjny wynik a zaznaczam że jest była maksymalna jasność wyświetlacza a nie np. 50% gdzie często można spotkać to w testach które są w rankingu tej aplikacji. 

Aktualnie przeprowadzam test baterii na Slim7 

Ciekaw jestem jaka będzie o ile będzie różnica w czasie pracy na baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
Na tym modelu nie sprawdzałem DualBoot ale na Mi 5 nie mogłem ja i inni sobie poradzić z instalacją drugiego systemu choć powinno teoretycznie działać. 
W jaki sposób badasz baterie? Ja sprawdzam baterie przeglądając MIUI Polska w przeglądarce i widać doskonale w takim teście różnice między systemami i nie mam tu na myśli RN4 a inne modele które wcześniej miałem  na RN4 przyjdzie czas. 
Dziś w nocy włączyłem na Global Developer 7.8.24 test baterii w PCMark for Android - Mając zainstalowany pakiet Work 1.0 - Maksymalną jasność wyświetlacza - Brak karty SIM - Tryb samolotowy - Brak karty pamięci - Dźwięk wyłączony - Test baterii włączyłem przy 100% naładowania baterii (od momentu pokazania się 100% naładowania baterii jeszcze przez 40 minut telefon był podłączony pod ładowarkę aby mieć pewność że do 100% się naładuje) - Wynik który otrzymałem to 9 godzin, 30 minut czyli rewelacyjny wynik a zaznaczam że jest była maksymalna jasność wyświetlacza a nie np. 50% gdzie często można spotkać to w testach które są w rankingu tej aplikacji. 
Aktualnie przeprowadzam test baterii na Slim7 
Spoiler https://slimroms.org/#/device/mido
7.1.2.build.1.8
Slim-mido-7.1.2.build.1.8-WEEKLY-20170825-0830.zip
Wbudowany kernel
Ciekaw jestem jaka będzie o ile będzie różnica w czasie pracy na baterii. 
Od razu Ci piszę, że jak będziesz dual instalować to maksymalnie BUILD 205, wyższe nie bardzo chcą działać :) Jak sprawdzam? Praktycznie, a nie teoretycznie - gram w PoGO i patrzę jak sobie bateria radzi

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...