Skocz do zawartości

Dlaczego w MIUI domyślnie aparat jest ustawiony na 4:3 a nie na 16:9?


angry

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, angry napisał:

Dlaczego domyślnie aparat jest tak ustawiony? Chyba wszyscy wolą 16:9 jakość oraz jakość bardzo dobrą.

ehhh 16:9 to jest crop z 4:3. 4:3 wykorzystuje całą matrycę, a 16:9 ucina górę i dół i jest w mniejszej ilości megapixeli. Każdy szanujący się człowiek używa 4:3 i ewentualnie sobie kadruje do tych 16:9, a ja dodatkowo czasem drukuję zdjęcia na papierze 15x10 więc nie ma innej opcji jak 4:3

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
1 minutę temu, Tymcio napisał:

E tam :D Przycinasz troszkę boczki lub górę i masz prostokąt... ;]

Można też ustawić 16:9, bez potrzeby cięcia sensora.

A tak na poważnie, większość sensorów po prostu jest w formacie zbliżonym do kwadratu, więc większa ilość mpx będzie w 4:3. Gdyby sensor był prostokątny, to wtedy 16:9 byłoby lepsze, a 4:3 ucięte. Ot cała filozofia, aparat ustawia najwięcej MPX co jest logiczne, zawsze zdjęcie możesz przyciąć bez utraty jakości.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@angry chyba dalej nie rozumiesz, więcej widoku złapiesz na 4:3

Zdjęcia zrobione z tej samej odległości, jakoś sobie poradziłem bez statywu i jest prawie ten sam kąt.

Zdjęcie oryginalne 4:3                                                                   To samo ujęcie zmieniłem tylko na 16:9

BnDoXLx.jpgwTTjXin.jpg 

 

A to zrobiłem programem Snapseed prostą edycję, przycięcie oryginalnego 4:3 do 16:9. 

gn8ZSB6.png ggdkIo5.jpg

Czyli lepiej robić zdjęcia najlepszą jakością w 4:3 bo masz potem najlepszy plik do edycji. 

Edytowane przez slimdick
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robię z ustawieniem 16:9, bo tak mi po prostu wygodniej. Ale tutaj nie widzę problemu – jest ustawienie, które:

  1. działa
  2. jest zapamiętywane

więc wszystko gra i każdy sobie używa, jak lubi.

Natomiast wkuuuuuu mnie, że nie jest pamiętane ustawienie rozdzielczości video, gdy jest nią 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Natomiast wkuuuuuu mnie, że nie jest pamiętane ustawienie rozdzielczości video, gdy jest nią 4K.

Xiaomi dba o Twoje miejsce w telefonie, dlatego cofa z 4K do mniejszej rozdzielczości. Ktoś kiedyś tłumaczył, że to dlatego, bo dużo ludzi przypadkiem może włączyć 4K i im się pamięć zapcha.... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, galakty napisał:

Xiaomi dba o Twoje miejsce w telefonie, dlatego cofa z 4K do mniejszej rozdzielczości. Ktoś kiedyś tłumaczył, że to dlatego, bo dużo ludzi przypadkiem może włączyć 4K i im się pamięć zapcha.... :D 

Tak, znam to kretyńskie tłumaczenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...