Skocz do zawartości

Kiepska jakość rozmów


developer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Od razu pisze prośbę aby ten temat nie był usuwany jak poprzedni bo przeszukałem forum dość dokladnie , sa zgłaszane problemy ale jasno napisane nie jest co zrobić .

 

Mam problem otóż kupiłem telefon na Gearbest xiaomi redmi note 4 global na snapdragonie 4/64GB. Często rozmówcy mi mówią że źle mnie słychać. Przez messenger problemu nie ma. Mam wersję miui 9 GLOBAL 9.0.3.0 (NCFMIEI). Nigdy nie bawiłem się w odblokowanie bootloaderów. Bardzo prosze  o pomoc.Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, slawek.n napisał:

Spróbuj przestawić sieć na wcdma preferowane recznie. Ustawienia, Infor o telefonie, kilka razy naciskaj pamięć wewnętrzna. Sim1 lub 2 jak tam masz ustaw j,w.

Mi pomogło.

Chętnie podepnę sie pod temat.

Co masz na myśli pisząc, "jak tam masz ustaw j,w.".

Weszłam tam, i co ustawić?

Przepraszam, jestem lajkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U samej góry Wcdma preferowane. Po ustawieniu sprawdzaj jakość połączenia. Jak gorzej wybierz inne ustawienie. Jak to nie pomoże to jeszcze zaktualizuje fon do 9.0.5.0. Jak by nie było aktualizacji to zmień region sprawdź , zainstaluj i spowrotem ustaw Polska.

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2018 o 16:41, slawek.n napisał:

U samej góry Wcdma preferowane. Po ustawieniu sprawdzaj jakość połączenia. Jak gorzej wybierz inne ustawienie. Jak to nie pomoże to jeszcze zaktualizuje fon do 9.0.5.0. Jak by nie było aktualizacji to zmień region sprawdź , zainstaluj i spowrotem ustaw Polska.

Jak to zmień region? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, alkonauta napisał:

Proponuję zmianę romu na beta z miui9 i problem z jakością będziesz mieć rozwiązany. Romów global nie testowałem z miui9 bo beta działa znakomicie i na obecnym etapie nie ma żadnych rażących błędów.

Jak zmienić system na miui beta? 

1 godzinę temu, slawek.n napisał:

Na global Stable,  9.0.5.0 dźwięk jest czysty szklisty. Ważne by nie zakrywać górnego otworu w redmi note 4x jest z prawej strony od góry na zewnętrznym obramowaniu.

Który to jest mikrofon ta wielka kropka czarna czy malutka dziurka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ano! OxygenOS 4.5.3

Zgadzam się z Tobą w 100 procentach. 

Redmi Note 4X to bubel jeśli chodzi o jakość rozmów. Kolejne softy, firmware itd. tylko lekko coś tam zmieniają, ale i tak jest albo echo, coś za głośno. Nie jest to czego oczekiwałem. Nie zdawałem sobie z tego sprawy, póki nie kupiłem One Plus 5T. Żałuję teraz, że kupiłem Xiaomi, mogłem poczekać i kupić One Plus od raz albo coś innego, ale człowiek uczy się na błędach. Różnica jest kolosalna i bluetooth dobrze działa. Redmi Note 4 leci na sprzedaż.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obczaj lepiej ekran w swoim op zanim sprzedasz xiaomi (tek serio rada bez przekasow, mialem op3 i to byla masakra a wiele sie mysle nie zmienilo bo nadal amoled i nadal samsung dostawca)co do jakosci rozmow to nie wiem, mnie wystarczy zbey ktosa mnie slyszal i ja jego : D ale to juz gusta i gusciki tak jak i z tymi ekranami :P 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obczaj lepiej ekran w swoim op zanim sprzedasz xiaomi (tek serio rada bez przekasow, mialem op3 i to byla masakra a wiele sie mysle nie zmienilo bo nadal amoled i nadal samsung dostawca)co do jakosci rozmow to nie wiem, mnie wystarczy zbey ktosa mnie slyszal i ja jego : D ale to juz gusta i gusciki tak jak i z tymi ekranami  
Nie mam problemów z ekranem. Wiem o co Ci chodzi, ale na szczęście mnie to nie dopadło. Chociaż jakby to był taki ekran jak w Mi Note 2 to byłby dramat.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem dramatyczny ekran w op 3 :P w pierwszym jak i w drugim xD drugiego chyba nawet gdzies zaladowalem foteczke na forum  op 

zalacznik.jpg

sexi krateczka na tle chroma bez otwartych zakladek :D ja nie wiem jak ludzie uzywaja tego typu ekranu w sensie z tak widoczna wada a wiem ze uzywaja :P

 

Edytowane przez Lamcza
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem dramatyczny ekran w op 3 w pierwszym jak i w drugim xD drugiego chyba nawet gdzies zaladowalem foteczke na forum  op 
zalacznik.jpg
sexi krateczka na tle chroma bez otwartych zakladek  ja nie wiem jak ludzie uzywaja tego typu ekranu w sensie z tak widoczna wada a wiem ze uzywaja
 
W Mi Note 2 miałem to samo. Efekt był taki jakby ekran był brudny.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość rozmów? Jest bardzo dobrze. Sieć Plus i ustawione TD-SCDMA/WCDMA i jest gitara..... Czysto bez studni i krystalicznie. Ver 9.2.2.2 stable.
9.2.1.0 oficjalnie jest a ty gdzie znalazłeś 9.2.2.2?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że u mnie jak mam w ustawieniach połączeń przychodzących włączone funkcje "Odwróć by wyciszyć" i "Wycisz po podniesieniu", to rozmówcy mówią że słychać mnie jakbym był w beczce oraz dźwięk faluje ale gdy wyłączę powyższe funkcje wszystko wraca do normy i jest dobrze. Sprawdziłem, bo gdzieś przeczytałem że ktoś ma problemy z jakością rozmów gdy leży a gdy stoi lub siedzi jest wszystko O'K więc poszukałem funkcji które mogą się łączyć z położeniem telefonu, pozmieniałem i rzeczywiście się poprawiło. Spróbujcie może u Was też zadziała. Może to rzeczywiście wada lub błąd w oprogramowaniu Akcelerometru lub żyroskopu czy jakiegoś innego sensora.

Edytowane przez wenazyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...