Skocz do zawartości

Kiepska jakość rozmów


developer

Rekomendowane odpowiedzi

Dla posiadających problemy z jakością rozmów spróbujcie tego - https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73327606&postcount=138 Gość z XDA ruszył temat i widzę, że oprócz poprawy jakości połączeń poprawił też jakoś dźwięku podczas nagrywania video. Link który podał jest już do wersji v5. Widzę, że co jakiś czas powstaję nowa wersja celem wyeliminowania błędów bo nie każde zmiany są odpowiednie. 

Podobno działa zarówno na stockowym MIUI na Nougacie jak i na romach typu RR czy LOS. Jak ktoś sprawdzi to proszę o opinie. Sam bym chętnie przetestował, ale od jutro zaczynam urlop i na wyjazd potrzebuję telefonu więc nie widzi mi się teraz grzebanie w nim;)

ps. plik flashujemy w TWRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Raus napisał:

Dla posiadających problemy z jakością rozmów spróbujcie tego - https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73327606&postcount=138 Gość z XDA ruszył temat i widzę, że oprócz poprawy jakości połączeń poprawił też jakoś dźwięku podczas nagrywania video. Link który podał jest już do wersji v5. Widzę, że co jakiś czas powstaję nowa wersja celem wyeliminowania błędów bo nie każde zmiany są odpowiednie. 

Podobno działa zarówno na stockowym MIUI na Nougacie jak i na romach typu RR czy LOS. Jak ktoś sprawdzi to proszę o opinie. Sam bym chętnie przetestował, ale od jutro zaczynam urlop i na wyjazd potrzebuję telefonu więc nie widzi mi się teraz grzebanie w nim;)

ps. plik flashujemy w TWRP

Od początku powstania tematu testuję jego tweak'sy. Jest zdecydowanie lepiej (idealnie nie jest, ale jest na tyle dobrze, że przestaję o tym myśleć). Korzystam z Global Dev. Przy każdym pliku przesyłanym przez autora telefon wstaje bez problemu.

Edytowane przez xernes
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, xernes napisał:

Od początku powstania tematu testuję jego tweak'sy. Jest zdecydowanie lepiej (idealnie nie jest, ale jest na tyle dobrze, że przestaję o tym myśleć). Korzystam z Global Dev. Przy każdym pliku przesyłanym przez autora telefon wstaje bez problemu.

Czy te zipy zadziałają na Global stable  który jest na Andku 6.0?

Ewentualnie czy da się jako s podejrzeć jakie woartości i jak zostały zmodyfikowane żeby wprowadzić zmiany ręcznie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Max777 napisał:

Panowie, wgrałem dziś za pomocą miflash miui 9 global dev 7.8.10 beta i moje problemy podczas rozmowy znikły. Nie mogę w to uwierzyć :)

Ja również od wczoraj testuje ten soft. Wszystkich słyszę idealnie i nikt nie narzeka na moją "słyszalność" - normalnie szok :)

Telefon zaczyna spełniać swoją podstawową rolę. Z bluetooth - ciężko powiedzieć, ponieważ krótko testowałem(2 rozmowy). Wydaje się, że również jest ok...

Edytowane przez xernes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alkonauta napisał:

Jeśli nowy rom autentycznie naprawia problem to piszcie w jakiej sieci macie wasze xiaomi. U mnie problem EWIDENTNIE dotyczył orange (jako siec macierzysta lub roaming play).

Miałem viking mobile (głównie korzystałem z nadajników play), teraz mam nju (czyli nadajniki orange). Drugi dzień i jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop... Po poprawach jakości rozmów, wg mnie pozostaje jedyny minus RN4. Dźwięk w nagrywanych filmikach video. Przy ustawieniach standardowych dźwięk jakby przechodził przez rurę stalową. W głośnym miejscu, np na koncercie, jest fatalnie. W necie można znaleźć poprawki wyłączające dodatkowy mikrofon. Poprawki likwidują dźwięk rury, ale na koncercie dalej jest kaszanka. Chyba to wina kiepskiego mikrofonu i soft tego nie poprawi.

EDIT:

Na XDA doczytałem, że nowy soft rozwiązuje problem nagrywanego dźwięku :D Pozostaje to sprawdzić w jakimś głośnym miejscu. Jeżeli jest to fakt to telefon jest bliski ideału (oczywiście cena/jakość)

Edytowane przez xernes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dru79 napisał:

czyli rozmawiając zawsze na 2G problemu z jakością połączeń nie będzie?

Jeżeli twoja sieć nie ma HDVoice w 2G to powinno być ok. Tak czy inaczej w nowym Miui problem chyba rozwiązali i nie trzeba się trzymać archaicznego 2G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynikało, ze rozmowy w 2G szły w HD voice ale bez tych dziwnych przesterowań. Hd voice od "sd" voice na słuch łatwo rozpoznać choćby dzwoniąc testowo z roamingu krajowego play.

Ciekawe kiedy miui9 wejdzie do oficjalnego romu. Rozważam na poważnie ponowny zakup rmn4 bo lepszego w tej cenie się nie znajdzie.

Edytowane przez alkonauta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim redmi note 4 w wersji z mtk przy rozmowach mialem znaczek 'hd'. teraz na rmn4x ze SD znaczka nie ma, choc paradoksalnie jakosc rozmow jest duzoooo lepsza. siec NJU. jak to wyglada u Was?;)

 

ps. bez hd bylo na globalu 8.5.4.0 jak i nie ma go na najnowszym miuipolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Raus napisał:
Rozumiem, że problemy ustąpiły na MIUI 8.5.4.0, ale na najnowszym MIUI Polska 7.8.17 dalej jest lipa?

Ja mam global Dev 7.8.17. Tutaj wszystko w jak najlepszym porządku. Miui polska to praktycznie to samo oprogramowanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez xernes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alkonauta

Jak dla mnie różnice między wersjami na mtk i sd są poki co bardzo niewielkie. SD dłużej trzyma baterie jednak na mtk i tak spokojnie można było wyciągnąć cały dzień z haczykiem. Sd zdecydowanie mniej się grzeje i to spory plus. Za to mtk przez 3 miechy użytkowania nie udało mi się ani razu zawiesić a sd z 2-3 mi zlagowalo (może przypadek ). Na korzyść sd działa też to że ma na ten moment więcej aktualizacji od mtk a w przyszłości ta różnica będzie jeszcze większa co kiedyś ponownie może przełożyć się na wydajność.

Ps. Pozdrawiam upierdliwego moda obserwującego moje posty !:)

Edytowane przez Wojusek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wojusek napisał:

Ps. Pozdrawiam upierdliwego moda obserwującego moje posty !:)

Nie upierdliwego tylko po prostu chcę po raz drugi kupić RMN4, bo szukając czegoś dla siebie nie znajduje niczego lepszego w tej cenie (żaden nie ma tak wytrzymałej baterii, żaden nie ma tak dobrego wykonania, żaden nie ma osobno klawiszy pod ekranem PODŚWIETLANYCH, żaden nie ma na tyle dobrego ekranu i żaden nie ma pilota IR za pomocą którego można gasić telewizory np w sklepach typu Media ;) ). Ktoś inny powie że to pierdoły, ale nawet faktura ekranu jest przyjemna w miźianiu, paluch przesuwa się gładko a na niektórych co testowałem mój paluch stawiał opór. Jeśli te wszystkie cechy połączymy w jedno to wyjdzie telefon 2-3 razy droższy. Powiem szczerze, że dla mnie RMN4 był ciut za duży. Te 5-5,2 cala były by ok. RM4 z kolei ma słabszy procek w technologii 28nm. 

Więc jeśli będą jeszcze potwierdzenia, że bluetooth też naprawili i przez BT można normalnie rozmawiać bez zniekształceń to z miejsca składam zamówienie na RMN4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... Więc jeśli będą jeszcze potwierdzenia, że bluetooth też naprawili i przez BT można normalnie rozmawiać bez zniekształceń ...

Nie chciałbym wprowadzać nikogo w błąd ale od kilka dni testuje ten soft. Przeprowadziłem kilkanaście rozmów BT w samochodzie i jak na razie nie mam problemów. Niech inni się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xioami zamówione. Czekam na dostawę. Czy instalowaliście rom developerski przez fastboot?

 

Edit:

Telefon mam. Po pierwsze to wprowadzili karencję na możliwość odblokowania bootloadera do 72h, ale nauczony doświadczeniem z wgrywaniem poprzednio romów ściągnąłem wersję beta w zip do aktualizacji aplikacją wbudowaną w telefon i przeszło!

Teraz do rzeczy. Mam miui 9. Kwestia dźwięku po kilku próbach uważam że naprawiona! Aczkolwiek przez bluetooth tak różowo już nie jest. Na szczęście to jestem w stanie przecierpieć, bo nawet gdy korzystam z bt to większą głośność się przyda. Jutro testuję bt że sprzętem home audio. 

Telefon przyszedł z romem 8.1.10 i oczywiście nie szło rozmawiać. Czy ci wszyscy ludzie są głusi??? Tak nas mało narzeka na jakość rozmów?

Ogólnie w wersji beta brakuje spolszczeń w paru miejscach, a w porównaniu do miui 8 jest szybszy w podstawowych czynnościach. 

 

Edit 2:

Moja miniwieza ma opcję input volume dla bt ale mimo możliwości tej regulacji dźwięk jest ok. Powiem szczerze, że wcześniej tzn na poprzednim xiaomi na jakość muzyki po bt nie narzekałem. Może dlatego, że z 2 razy miałem podłączony tel do wieży.

Edytowane przez alkonauta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na Miui9 nadal ten fix nie wdrożony. Przed chwilą się o tym przekonałem, po wróceniu do Miui. Jednak znów musze wrócić do innych romów z xda.

Ja używam global Dev miui 9 i wszystkie problemy zniknęły. Zarówno te z jakością rozmów, jaki i z dźwiękiem nagrywanych filmów. Robiłeś wipe przed instalacja?

 

Dodam, ze korzystam z nadajników orange (nju)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, xernes napisał:

Ja używam global Dev miui 9 i wszystkie problemy zniknęły. Zarówno te z jakością rozmów, jaki i z dźwiękiem nagrywanych filmów. Robiłeś wipe przed instalacja?\

Mój błąd :D testowałem rozmowę dwoma telefonami obok siebie. Tworzyło sie echo. Problem nie istnieje. Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania wideo też wydają się być naprawione - dźwięk jest poprawny. Co prawda z każdym dniem odkrywam bugi w romie dev (nie działają mmsy seryjne, braki w polonizacji, kalendarz się sypie) to mimo wszystko mi już nie przeszkadza. A dziś sprawdzając cenę widzę, że telefon znów potaniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...