Skocz do zawartości

Kiepska jakość rozmów


developer

Rekomendowane odpowiedzi

Problem tkwi w oprogramowaniu. Identyczną sytuacje miałem na p8 lite. Po aktualizacji nie dało się rozmawiać. Było jeszcze gorzej niż tutaj. Po wypuszczeniu i uaktualnieniu telefonu do kolejnej wersji problem zniknął. Ja wgrałem zipa wrzucanego tutaj na forum do działu dla Nota 4x i jakość się poprawiła ale nie jest jeszcze to co powinno być ( korzystam z MiuiPolska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach spróbuję jeszcze wymiany karty SIM. Swego czasu w orange usuwali błędy z karty przez które nawet telefony potrafiły się resetować. Jak miałem SGS4 to jak SIM miał za dużo błędów to telefon zaczynał wyświetlać komunikat "wyjęto kartę sim, uruchom ponownie" nie dało się wtedy nic na nim robić tylko trzeba było uruchomić ponownie. Zresztą to nie jedyna S4 z tym problemem. Play kart nie skanuje ale wymienia na nowe i po wymianie miałem spokój na co najmniej pół roku. Myślę czy przez to, że zrobiłem aktualizację do nowego softu z włożoną kartą nie zaczęły się problemy. Jak będę miał chwilę to przejdę się do salonu, wezmę nową kartę i zdam relację czy to pomogło w moim przypadku. Szkoda, ze takiego skanowania nie da się zrobić z poziomu telefonu, tylko operatorzy mają do tego dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum telepolis znalazłem post (http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=74475&start=270) który wskazuje, że na AOSP extended i LineageOS, działa idealnie nie ma przesterowań. Powiem wam szczerze, czas jaki włożyłem w usprawnienie tego telefonu po przeliczeniu na roboczogodziny i złotówki myślę, że już przekroczył wartość zakupu i nie wiem czy mam siłę próbować z tymi eksperymentalnymi ROMami. Jeśli zaś chodzi o build.prop to nie mam zrootowanego telefonu i nie chcę się w to bawić skoro tylko nieznacznie rozwiązuje to problem. Dałem też post na en.xiaomi - na razie bez żadnej odpowiedzi.

Edytowane przez alkonauta
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alkonauta napisał:

Na forum telepolis znalazłem post (http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=74475&start=270) który wskazuje, że na AOSP extended i LineageOS, działa idealnie nie ma przesterowań. Powiem wam szczerze, czas jaki włożyłem w usprawnienie tego telefonu po przeliczeniu na roboczogodziny i złotówki myślę, że już przekroczył wartość zakupu i nie wiem czy mam siłę próbować z tymi eksperymentalnymi ROMami. Jeśli zaś chodzi o build.prop to nie mam zrootowanego telefonu i nie chcę się w to bawić skoro tylko nieznacznie rozwiązuje to problem. Dałem też post na en.xiaomi - na razie bez żadnej odpowiedzi.

Na linageos powinno działać i to prawie na pewno.

Umnie trzeba było na rn3 pro se dobrać modem ale z tego powodu że LineageOS jest wydany na Kenzo a ja mam Kate(b20 lte) Ale i tak poprawa była.

Na en.miu też napisałem temat w tamtym roku i nic.

Jeśli chodzi o czas jaki poświęciłem temu telefonów to spokojnie bym sobie flagowca sony kupił.

A tak serio odradzam zakupu niektórych urządzeń(modelów)jak komuś na jakości połączeń i ogólnie to nie telefony żeby odrazu po wyjęciu z pudełka wszystko działało(czas to pieniądz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 2 klapy. Wywołane przeze mnie w poprzednim poście opcje AOSP extended i LineageOS niestety NIC nie dają w kwestii poprawy jakości połączeń. Zobaczymy co orange raczy zrobić po kolejnym zgłoszeniu (wcześniejsze najpierw zmienili mi status ze "zgłoszenia technicznego" na "skargę" po czym stwierdzili, że jest OK i mam zrobić... zgłoszenie techniczne! Zgłoszenie techniczne zostało zamknięte tylko dlatego, że jak do mnie dzwonili to miałem wyłączony telefon. Teraz jest to już trzecie zgłoszenie w tej sprawie. Nie wspomnę już, że w każdym DOKŁADNIE opisuję na czym polega problem, nawet załączyłem nagranie zrobione metodą głośnik-mikrofon. Chyba ta sprawa ich przerasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alkonauta napisał:

Orange ma coś skopane w konfiguracji sieci przy połączeniach z tego telefonu. Na ten moment wróciłem do Romu 8.1.10.0 - jedyny w którym wyświetla się info o HD voice na ekranie podczas rozmowy (tylko wychodzące).

No i co ci zrobią jak to winna urządzenia(po tematach widać na niektórych model zgłaszają osoby niektóre ze albo play lub orange,plus.itd ) co innego jakbyś kupił telefon bezpośrednio od operatora.A tak jak mówiłem 3 rn3 pro se i nieda się u mnie używać na karcie rbm(na miui) poprostu jest wyjście używaj ofert operatorów na którym telefon działa i tyle.

Sam mówiłeś że na innym telefonie działa weź jeszcze inny i też sprawdź na 100% też będzie działał.

Jak już to tylko reklamacji u sprzedawcy tylko pytanie czy to naprawią lub wymienią na nowy bez wady bo sam widzisz jak jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak to jest z reklamowaniem u sprzedawcy, gdy sklep sprzedaje telefony a marka nie ma oficjalnego autoryzowanego serwisu. Między bajki można włożyć zapewnienia sprzedawcy, że egzemplarze wadliwe wymieniają na nowe. Tym bardziej, że kwestia dźwięku jest na tyle subtelną sprawą, że tak jak pisałem wcześniej, sprzedawca powie: ja słyszę normalnie i niech się pan odczepi od telefonu. Moja cierpliwość do tej marki niestety dobiega końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Potestowałem troche. Jestem na romie global 8.2.10.0 Stable. 

W telefonie siedzą 2 karty Orange i Virgin. Przesterowany dzwięk zdarza się na Orange i na Virgin. Ale jak na Virginie zmienie opoeratora na tmobile albo plus problremu nie ma. Na nadajnikach playa problemu nie ma jak zmienie siec na 2g (3g i lte nadal zniekształca).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange uważa, że z ich strony wszystko jest ok. Swoją drogą nie wiedzą co mi odpisać, bo 4 razy robiłem zgłoszenie, które za każdym razem (mimo bardzo dokładnego opisu problemu i wskazania trefnych połączeń) prosili o... wskazanie połączeń o niskiej jakości i tak w kółko.

Panowie, było miło z wami pisać ale decyzja została już podjęta. Sprzedaję telefon. Skoro podstawowa jak dla mnie funkcja nie działa szkoda moich nerwów. Żal tylko, że za alternatywę dla redmi note 4 będę musiał dać 2x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie ma żadnego sposobu na jakość rozmów w tym telefonie? Ogólnie jest spoko ale jak nie można normalnie rozmowy przeprowadzić to porażka totalna. Można coś z tym zrobić czy lepiej się pozbyć tego badziewia? Pozdro dla wszystkich

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, konsolite napisał:

Raczej tak. Tak jest najłatwiej. 

Dobrze by było gdyby ktoś wrzucił utworzył zip'ka z poprawionym build.prop żeby można było podmienić plik z poziomu TWRP. Gdy mamy root'a pozbawiamy się aktualizacji OTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może potwierdzić , że sposób że zmianą build.prop coś daje? Czy u kogoś poprawiło to jakość rozmów? U mnie nie dość że są przestery to jeszcze co jakiś czas mikrofon szwankuje i prawie mnie nie słychać

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, konsolite napisał:

U mnie i mojej żony poprawiło w sposób znaczący.

U mnie też była poprawa (rozmówcy słyszeli mnie lepiej, przesterowanie zostało), ale wróciłem do dev bez root ze względu na aktualizacje. Dlatego gdyby ktoś z "mądrzejszych" zrobił zip'a do instalacji przez recovery obeszło by się bez root'a. Chodzi o poprawki w pliku build.prop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michal.smoderek napisał:

A na przesterowanie nie pomaga fix podany przez kolegę w pierwszym poście?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

Przesterowanie pojawia się dalej, może w mniejszym stopniu  (albo wydaje się, że w mniejszym....) Jedno jest pewne, że przesterowanie nie występuje za każdym razem. Czasami jest wręcz blisko ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni protestowałem czy podane przez Was zmiany coś wnoszą do jakości rozmów. Ogólnie niewątpliwie jest lepiej. Jednak problem z mikrofonem czasem występuje. Bywa tak że druga osoba mnie nie słyszy bo mikrofon szwankuje i po jakimś czasie wraca do normy. Dziwnie to wygląda nie wiem czy to kwestia softu. Jedno jest pewne Xiaomi się kolejny raz nie popisało

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2017 o 13:39, konsolite napisał:

Udało mi się uzyskać lepszą jakość dźwięku podczas rozmów. Zmieniłem wartość wpisów w pliku /system/build.prop:

persist.speaker.prot.enable = false
persist.audio.fluence.voicecall = true

na

persist.speaker.prot.enable = true
persist.audio.fluence.voicecall = false

Potem restart telefonu.

Ja mam błąd że plik tylko do odczytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zrobiłeś full wipe tylko nadpisałeś pliki, to zapamiętał ostatnie ustawienia w build.prop. Trochę dziwne, że nie wstał system. Zawsze to zmieniam tym programem, co wgrywam soft i nie miałem takiego problemu u siebie ani w telefonie żony.

Przetestuj i daj znać. U mnie jest spora poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam cytat z forum telepolis: "W końcu na telefonie xiaomi redmi note 4 naprawili wszelkie problemy z dźwiękiem. No teraz się komfortowo dzwoni w hd voice. Oczywiście to na romach lineageos, aicp. Miui nadal skopanyW końcu na telefonie xiaomi redmi note 4 naprawili wszelkie problemy z dźwiękiem. No teraz się komfortowo dzwoni w hd voice. Oczywiście to na romach lineageos, aicp. Miui nadal skopany".

Jeśli na prawdę okaże się, że na tych romach dźwięk jest normalny zarówno przez głośnik rozmów jak i mikrofon to chyba kupię RMN4 ponownie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, alkonauta napisał:

Podrzucam cytat z forum telepolis: "W końcu na telefonie xiaomi redmi note 4 naprawili wszelkie problemy z dźwiękiem. No teraz się komfortowo dzwoni w hd voice. Oczywiście to na romach lineageos, aicp. Miui nadal skopanyW końcu na telefonie xiaomi redmi note 4 naprawili wszelkie problemy z dźwiękiem. No teraz się komfortowo dzwoni w hd voice. Oczywiście to na romach lineageos, aicp. Miui nadal skopany".

Jeśli na prawdę okaże się, że na tych romach dźwięk jest normalny zarówno przez głośnik rozmów jak i mikrofon to chyba kupię RMN4 ponownie!

Ja próbowałem zmienić te wartości w build.prop. Zmieniłem. Telefon nie chciał wstać no to wgrałem system od nowa i nagle jakoś dźwięku jest lepsza xD

Dnia 2.08.2017 o 21:57, konsolite napisał:

Jak nie zrobiłeś full wipe tylko nadpisałeś pliki, to zapamiętał ostatnie ustawienia w build.prop. Trochę dziwne, że nie wstał system. Zawsze to zmieniam tym programem, co wgrywam soft i nie miałem takiego problemu u siebie ani w telefonie żony.

Przetestuj i daj znać. U mnie jest spora poprawa.

U mnie nie chciał się nadpisać bo pokazywał że tylko do odczytu. Więc skopiowałem podmieniając go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...