Skocz do zawartości

Kiepska jakość rozmów


developer

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, painball napisał:

Beka. Przeniosłem się z Play do TMobile i jakość rozmów jest lepsza. I HD Voice się pojawił. Beka. Właśnie zamówiłem 1+5 ;P

Jakość rozmów również przez bluetooth? Co do 1+5, to już na kanale JerryRigEverything jest bend test, flame test etc. Przeszedł je wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy udało się komuś trafić na firmware, w którym dobrze słychać rozmówcę?
Używam ostatniego xiaomi,eu i w niektórych przypadkach jest taka źle, że aż nie chce się rozmawiać. Przed chwilą rozmawiałem z kolegą i było mocne przesterowanie, utrudniające zrozumienie wypowiedzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zaczynam zastanawiać w czym jest problem. Wczoraj zaktualizowałem do 8.2.10.0 i zacząłem mieć z tym problem. Mod z tego tematu pomógł, ale nie aż tyle jakbym tego chciał. Kolega od tygodnia około ma ten soft i mówi, że od 4 dni ma przester. Wyłączyłem VoLTE i wczoraj jak rozmawiałem z nim to normlanie się dało rozmawiać. On z kolei zauważył, że jak w trakcie rozmowy wyłączy połączenie danych to wtedy jakość dźwięku się poprawia :D Przy tym telefonie chyba jakieś czary trzeba odprawić :D Dziwne, że u mnie wszystko było wręcz idealnie dopóki nie zrobiłem aktualizacji. Może to przez odblokowany bootloader i xiaomi też chce mieć swojego Knox'a tylko w robie to w bardziej chamski sposób ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uzyskać lepszą jakość dźwięku podczas rozmów. Zmieniłem wartość wpisów w pliku /system/build.prop:

persist.speaker.prot.enable = false
persist.audio.fluence.voicecall = true

na

persist.speaker.prot.enable = true
persist.audio.fluence.voicecall = false

Potem restart telefonu.

Edytowane przez konsolite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety również narzekam  na przesterowanie. 

Po pierwsze zaraz po wyjęciu telefonu z pudełka (wersja global kupiona w polskim sklepie) po włożeniu karty na telefonie wyświetlała się ikona HD Voice po czym magicznie mimo, że niczego nie aktualizowałem i nie instalowałem. Po tym zrobiłem aktualizację do najnowszego wówczas softu 8.2.5.0. Niestety dźwięku HD brak i ikony też. Nie sugerowałem się napisem HD tylko dzwoniłem między dwoma własnymi telefonami, oba z HD voice i testowałem odsłuch. Później odblokowałem telefon i wgrywałem różne oficjalne romy - stabilne i dev. HD voice brak. Z kolei po wgraniu china dev rom hd voice wrócił. Następnie kolejne flashe i już na stable global hd voice jest. Niestety z czasem połączenia zaczęły być przesterowane choć czasem są normalne. Więc zacząłem eksperymentować z romami po raz kolejny. Wgrałem ten china dev co uprzednio po którym pojawiła się ikona HD. Niestety - tym razem mimo, że korzystam z dokładnie tego samego romu co uprzednio ikona HD się nie pojawiła a dźwięk od razu był przesterowany. 

Opcja VoLTE zniknęła przy aktualizacji do 8.2.5.0 i nie miała żadnego wpływu na działanie telefonu tj. dźwięk. Połączenia zawsze były zrzucane do 3G.

 

I najważniejsze spostrzeżenie - HD voice działa poprawnie i BEZ PRZESTEROWAŃ przy połączeniach w 2G!

Czy to możliwe, że ustawienia dźwięku są zapisane "gdzieś w telefonie" poza romem i flash tego po prostu nie rusza?

Edytowane przez alkonauta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alkonauta napisał:

 HD voice działa poprawnie i BEZ PRZESTEROWAŃ przy połączeniach w 2G!

Niemożliwe, HD voice nie działa na 2G, musi być 3G i w większości przypadków obydwa telefony w tej samej sieci. Wynika jedynie z tego, że w twoim telefonie tylko w 2G dźwięk jest poprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pełnych informacji - hd voice działa w 2G. Przeprowadzone testy odsłuchowe to potwierdzają.

Dokładnie HD voice działa w 2g( choć nie we wszystkich telefonach, nawet Samsung nieraz to blokuje ale w service menu spokojnie można odblokować)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, alkonauta napisał:

Ja testuje orange-orange, który oficjalnie ma HD voice.

Może jest odwrotnie, jak działa AMR-WB codec (HD voice), to masz tragiczną jakość, jak nie działa to jest dobra. Sporo wpisów na en.miui jak tego codec-a wyłączyć bo działa źle. Chyba można to sprawdzić np Network signal guru.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej, testy robię na kartach Orange. Testowałem mnóstwo ROMów.

Po włożeniu karty z Play okazuje się że telefon działa prawidłowo. Podkreślę, że HD voice nadal jest (odsłuchowo) w sieci macierzystej, w roamingu krajowym wiadomo, nie ma. Przeprowadzę jeszcze testy z pozostałymi operatorami i obraz będzie pełen. Na razie jestem skłonny pisać do Orange reklamację, bo telefon jest sprawny, ale konfiguracja w Orange jest skopana. Przy czym problem leży w 3G, bo na 2G rozmowy mają poprawną jakość i są w HD.

 

Kupiłem startery wszystkich operatorów do testów. Tylko Orange ma problem z przesterowanym dźwiękiem. Z resztą sieci jest ok. Przy okazji protestowałem HD voice między operatorami. Z tym już bywa różnie - w zależności z której do której sieci się dzwoni. Zrobiłem zgłoszenie do Orange i zobaczymy co mi odpowiedzą. W każdym razie nie dam się zbyć! Telefon jest sprawny.

 

I kolejne uzupełnienie. Rozmowy w HD voice u wszystkich operatorów na moim xiaomi są o wiele głośniejsze (za głośne i nie można bardziej przycisnąć) niż zwykle rozmowy. W przypadku Orange problem jest na styku połączeń HD voice - nie HD voice. Tam strasznie głośnik skrzeczy.

 

Uzupełnienie - orange nie widzi problemu, wg. nich wszystko działa poprawnie. 

Edytowane przez alkonauta
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jeszcze raz wrzuciłem paczkę która miała poprawiać dźwięk. Pierwsza rozmowa i kiepsko, druga rozmowa... idealnie. Normalnie jak przed aktualizacją do tego felernego 8.2.10.0. Potem znowu to samo. Chyba za bardzo chwaliłem ten telefon bo wcześniej nie miałem takich problemów :/ 
Nie ma ktoś linku do 8.2.5.0 fastboot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że w wersji 8.2.5.0 było lepiej? Z tego co kojarzę nie... GoldSnickers w jakiej sieci masz telefon?

 

Zrobiłem jeszcze jeden test - karta Play. Przeprowadzałem połączenia z karty Play z sieci własnej oraz roamingu krajowego. Tylko w roamingu Orange był problem z charczącym dźwiękiem. Sieć jest temu winna bez dwóch zdań!

Edytowane przez alkonauta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, alkonauta napisał:

Mówisz, że w wersji 8.2.5.0 było lepiej? Z tego co kojarzę nie... GoldSnickers w jakiej sieci masz telefon?

 

Zrobiłem jeszcze jeden test - karta Play. Przeprowadzałem połączenia z karty Play z sieci własnej oraz roamingu krajowego. Tylko w roamingu Orange był problem z charczącym dźwiękiem. Sieć jest temu winna bez dwóch zdań!

To sprawdź na innym telefonie kartę sim czy problem występuje i tak sobie wyklucz co jest winne.

Jak dalej występuje zgłoś do bok(w celu dokładnej weryfikacji poproszą o zgodę na pobranie próbek połączeń w celu diagnostyki)

Ale i tak większość przypadków na innym urządzeniu działa więc wpierwszej kolejności to wyklucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym telefonie wszystko jest OK na tej karcie sim. Ale jak piszę wyżej skoro w Xiaomi wsadzam kartę play a na roamingu orange występuje problem oraz na wszystkich kartach natywnych orange  jest problem to znaczy, że orange ma coś źle skonfigurowane. Zgłosiłem do BOK (orange bo tam mam główną kartę) - za pierwszym razem mnie zlali. Zgłosiłem po raz drugi i czekam. Problem występuje w sieci orange (roaming play) oraz na wszystkch, które testowałem kartach orange - abonament i prepaid. W reszcie sieci jest OK.

Edytowane przez alkonauta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, alkonauta napisał:

Na innym telefonie wszystko jest OK na tej karcie sim. Ale jak piszę wyżej skoro w Xiaomi wsadzam kartę play a na roamingu orange występuje problem oraz na wszystkich kartach natywnych orange  jest problem to znaczy, że orange ma coś źle skonfigurowane. Zgłosiłem do BOK (orange bo tam mam główną kartę) - za pierwszym razem mnie zlali. Zgłosiłem po raz drugi i czekam. Problem występuje w sieci orange (roaming play) oraz na wszystkch, które testowałem kartach orange - abonament i prepaid. W reszcie sieci jest OK.

Ja też miałem taką patologie a nawet popatrz po ty forum na różnych urządzeniach podobne problemy są z niektórymi kartami sim na różnych modelach.

Może popatrz lub załóż temat na en.miui Napewno podobny przypadek znajdziesz ale rozwiązania nie gwarantuje.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie będę męczył Orange.

Problem z kartą sim tez wydaje mi się mało prawdopodobny: mam 2 karty z orange (jedna dość stara orange, druga nowa nju) i jedną kartę z play z odpalonym zasięgiem orange. ROMy też przetestowane na wszelkie możliwe sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle działam na Play-Play. Orange musiałbym odblokować w ogóle u operatora. Ciekawe to jest bo do aktualizacji ani razu nie miałem tego problemu, s właśnie po aktualizacji się to zaczęło. No może to wina sieci i dziwnie się złożyło po prostu.

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odblokowaniem roamingu orange też był problem bo po rozmowie z konsultantem play, orange na liście cały czas był zablokowany i nie można było wybrać tej sieci. Pomogło przełożenie do innego telefonu i na nim zalogowanie się do orange a potem przełożenie karty. Mnie orange odblokowali w 1 dzień i jeszcze dzwonił konsultant i pytał jaką kolejność operatorów roamingowych ma mi ustawić na karcie sim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, że to wina operatora? Ja mam play i też mam problemy. Podczas rozmów słyszę wiecznie przesterowany dźwięk, za to rozmówca słyszy mnie bardzo dobrze. Cały czas szukam może jakiegoś innego romu, na którym jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Max777 napisał:

Jesteście pewni, że to wina operatora? Ja mam play i też mam problemy. Podczas rozmów słyszę wiecznie przesterowany dźwięk, za to rozmówca słyszy mnie bardzo dobrze. Cały czas szukam może jakiegoś innego romu, na którym jest lepiej.

Spróbuj na innym urządzeniu(nie xiaomi)czy występuje problem wtedy będzie pewny czy to wina operatora.

Na Xiaomi włóż inną kartę sim innego operatora i sprawdź być może będzie działać inaczej.

Moim zdaniem to urządzenia xiaomi mają jakiś problem(niektóre modele )(czasem pomoże zmiana softu global dev,stable miuipolska na którymś może lepiej działa) poprostu do niego trzeba dobrać operatora na którym działa.(pomijając fakt że to może być winna mikrofonu @Max777 sprawdź w diagnostyce ustawienia-informacjie o urządzeniu poklikaj na wersję miui lub wersję jądra już nie pamiętam i sprawdź w teście go)

Ogólnie ja jestem pewien że to winna mojego rn3 pro se(3 sztuki) z bok też sprawdzałem(ale tylko xiaomi umnie na tej karcie sim rbm zniekształca i przerywa dźwięk i problem z romingiem) Ale To różnie bywa wiele skarg jest np na play o jakość połączeń najlepiej popytać się po sąsiadach lub włożyć do innego urządzenia kartę sim jak działa wszytko ok to winna urządzenia.(możliwe że akurat tam to winna operatora,awaria lub co innego)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max777, a jak wygląda sprawa przesterowanego dźwięku w roamingu krajowym?

PS. Ja nie twierdzę, że w pozostałych sieciach jest idealnie z dźwiękiem, bo to były tylko połączenia testowe, raczej krótkie, ale przesterowanie zwłaszcza w zakresie wysokich częstotliwości wydaje mi się, że było. Natomiast było ono na WZGLĘDNIE akceptowalnym poziomie w porównaniu do tego co dzieje się w Orange.

PS2. Społeczeństwo mamy GŁUCHE i takie niuanse jak przesterowanie w dobie muzyki z mp3 są dla nich abstrakcją. Śmiem twierdzić, że za czasów zestawiania połączeń na zasadzie komutacji łączy, oraz braku tych wszystkich durnych odszumiaczy w telefonie, jakość połączeń w sieciach gsm była o wiele wyższa niż obecne HD voice, choć wiadomo nie pod względem pasma przenoszenia.

Edytowane przez alkonauta
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, większość społeczeństwa nie zwraca na to uwagi czy dźwięk jest czysty dlatego mówi,że nie ma z tym problemu. Nie sprawdzałem kart z innych sieci, bo nie mam dostępu. Moim zdaniem to wina oprogramowania na tym konkretnym modelu. Coś jest nie tak. Sporo jest też postów na xda z tym problemem i Ci ludzie mają w zupełnie innych sieciach i w zupełnie innym miejscu na świecie. Sam mam play i wiem, że z jakością rozmów nie jest kolorowo ale przy niemalże pełnym zasięgu można rozmawiać w naprawdę niezłej jakości dźwięku.  Dlatego ( nie upieram się i może się mylę) wydaje mi się, że to jest cos nie tak w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...