Skocz do zawartości

Kiepska jakość rozmów


developer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam 2 telefony Mi4c i 1 Redmi Note 4x. Rozmowa pomiędzy Mi4c jest bez zastrzeżeń, dźwięk jest krystalicznie czysty. Tak samo odbieranie rozmów od kogoś czy dzwonienie do kogoś - czysto i cudownie.

Natomiast w moim Note 4X jakość dźwięku jest kiepska - przytłumiony, faluje, zanika, gorzej niż na początku ery telefonów GSM. Czasem  nie mogę zrozumieć słów, które wypowiada ktoś po drugiej stronie. Bez znaczenia, czy dzwonię ja, czy ktoś do mnie. Wszystkie telefony mam w sieci Plus. Note 4X z najnowszym romem Global.

Da się jakoś poprawić jakość dźwięku?

Edytowane przez developer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale ja mam chyba inny kłopot - mam Globala i dźwięk nie jest przesterowany, tylko stłumiony i brzmi jakby bitrate był 8kbit i jeszcze po drodze gubił pakiety :/  Dziś rano ktoś do mnie dzwonił i nie zrozumiałem ani słowa.

Zainstaluję dziś MIUI Polska, może coś to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, painball napisał:

Ni da. Na jednych i drugich chodzi tragicznie. Tak samo AOSP'y. Sprzedaję w pizdu to badziewie w połowie miesiąca i kupuję shamesunga.

Ale jesteś nerwowy. Mnie również to irytuje ale jest wiele innych plusów i nadzieja na poprawę :) Jaki model samsunga jako alternatywa dla RN4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nerwowy. Tylko to tylko chińczyki mogli zrobić. Smartphone przez który nie da się rozmawiać. Nie płacę za nadzieję na poprawę tylko za coś co ma działać. Od czasów Mi 3 się nie mogą ogarnąć. Też miałem i ciągle ten sam kefir. Jedno naprawią, trzy inne spartolą.

Potrzebuję urządzenie do pracy, a nie zabawkę gdzie trzeba co tydzień wgrywać soft i liczyć, że może tym razem będzie OK. Ma działać od początku.

S7 albo S8. W S8 wkurza mnie ten czytnik linii z tyłu. Szkoda, że Note nie wypalił (właściwie to wypalił, hyhy). Ewentualnie czekam na premierę OnePlus - tylko zanim dorwę egzemplarz i wejdzie sprzedaż w europie to do tego czasu nie będę już miał klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano mają znaczne. Zerowe wsparcie. Nie chodzi o budżet. Mnie stać, żeby wydać 3 tyś na telefon jeśli mam gwarancję, że wydoi mi 3 lata bezproblemowej eksploatacji. A alternatywne wsparcie jest zawsze miłe. Można sobie coś wgrać jeśli oficjalny soft nie pasuje/znudzi się/potrzeba wyższej wersji andka do jakiś apek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat o Note 4X ale czy na modelu Note 4 (wersja international ze snapem 625) też są identyczne problemy z rozmowami? Mnie by chyba krew zalała jakbym wydał na telefon 1000 zł i nawet nie mógł przez niego rozmawiać. Oddałbym u kogo kupiłem i zażądał zwrotu kasy.

To jest ten sam telefon Przed zakupem proponuję sprawdzić czy jakość rozmów będzie satysfakcjonujaca. Większość ludzi nie narzeka.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xernes napisał:


To jest ten sam telefon emoji3.png Przed zakupem proponuję sprawdzić czy jakość rozmów będzie satysfakcjonujaca. Większość ludzi nie narzeka.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Niby ten sam a różnice w obudowie posiada. Sądziłem, że w hardware też się coś znajdzie. 
Z tym sprawdzaniem przed zakupem, to chętnie poznam tego sprzedawcę, który daje taką możliwość. Na ogół sprzedaż wysyłkowa a jeśli już możliwość obejrzenia na miejscu, to na pewno nie "ja sobie tylko kartę SIM włożę i zadzwonię do przyjaciół bo a nuż ich będzie źle słychać albo oni mnie" :)
Realia smutne ale musiałbym trafić na jakiegoś sprzedawcę 1 na milion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ten sam a różnice w obudowie posiada. Sądziłem, że w hardware też się coś znajdzie. 
Z tym sprawdzaniem przed zakupem, to chętnie poznam tego sprzedawcę, który daje taką możliwość. Na ogół sprzedaż wysyłkowa a jeśli już możliwość obejrzenia na miejscu, to na pewno nie "ja sobie tylko kartę SIM włożę i zadzwonię do przyjaciół bo a nuż ich będzie źle słychać albo oni mnie"
Realia smutne ale musiałbym trafić na jakiegoś sprzedawcę 1 na milion.

Obudowa i telefon ten sam. Różnice mogą być w aparacie na korzyść 4x ale też nie zawsze.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xernes napisał:


Obudowa i telefon ten sam. Różnice mogą być w aparacie na korzyść 4x ale też nie zawsze.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Hm, wg. moich informacji Note 4X ma plastikowe wstawki u góry i u dołu na pleckach telefonu. Ma również inaczej ułożony mikrofon do redukcji szumów na górze. Note 4 International ma jedynie plastikowe paski z tyłu, poza tym cały metalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz bądź mądry. Jeden mówi, że za***iście. Drugi mówi, że d*py nie urywa. Ja też zadowolony nie jestem. I teraz pytanie:
Tak duża wadliwa partia głośników (znowu nie ma nic do kwestii beznadziejnego BT)? Czy ktoś mało używa i nie miał nigdy dobrej słuchawki i nie ma pkt odniesienia? Bo opinie są tak różne że głowa mała

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałeś paczkę z ROMem przez TWRP? Jeśli tak, to znajdziesz go w /storage/emulated/ (u mnie jest w tym miejscu). Żeby się tam dostać musisz mieć roota w systemie i eksplorator plików z rootem, który pozwoli Ci wyjść poza pamięć wewnętrzną. Wystarczy wgrać paczkę z SuperSU i masz roota. Być może da radę też wejść tam przez TWRP, montujesz pamięć wewnętrzną tak jak w tutorialu, podłączasz do PC i szukaj. :) 

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaxx napisał:

U mnie głośnik jest ok, ale jakby coś z mikrofonem, chociaż też nie do końca bo na messenger słychać mnie idealnie. 

U mnie bluetooth jest tragedia (czyli samochód, słuchawka do rozmów). I marna jakość jak rozmawiam normalnie. Co ciekawe, gdy podłącze np. stare zapyziałe słuchawki Samsunga (SAMSUNG EHS64A), które dostałem do starej S3 i służbowego Note'a to gadam jak ta lala. Podobno też mnie dużo lepiej słychać.

Nie kminię w ogóle o co biega:P I szczerze powiedziawszy nie chce mi się :P

Za 13 dni premiera OnePlus. Jak będzie specyfikacja i cena to będę wiedział co dalej:P RN4 Global w stanie igła będzie niedługo u nas na giełdzie wisieć w okazyjnej cenie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje opcja, że egzemplarze, które posiadacie są problematyczne/wadliwe w kwestii jakości połączeń po bluetooth? Czy drogi #painball próbowałeś może wymienić telefon u sprzedawcy? Wiem, że instalowałeś praktycznie wszystkie możliwe ROMy, począwszy od xiaomi.eu a skończywszy na globalach ale może pasowało zacząć od wymiany telefonu na nowy.

Czy może należy zakładać, że sam telefon (wszystkie egzemplarze, które zeszły z taśmy) jest wadliwy i powinien zniknąć z rynku niczym Note 7. Tyle, że ten nie wybucha ale nie spełnia podstawowej funkcji telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lastbutnotleast napisał:

Czy istnieje opcja, że egzemplarze, które posiadacie są problematyczne/wadliwe w kwestii jakości połączeń po bluetooth? Czy drogi #painball próbowałeś może wymienić telefon u sprzedawcy? Wiem, że instalowałeś praktycznie wszystkie możliwe ROMy, począwszy od xiaomi.eu a skończywszy na globalach ale może pasowało zacząć od wymiany telefonu na nowy.

Nie opyla mi się wysyłać do Goldiego, bo i tak nic nie zrobi. Sprzedam go z opisanym problemem na Polskim rynku za pół ceny i kupię coś innego.

16 godzin temu, lastbutnotleast napisał:

Czy może należy zakładać, że sam telefon (wszystkie egzemplarze, które zeszły z taśmy) jest wadliwy i powinien zniknąć z rynku niczym Note 7. Tyle, że ten nie wybucha ale nie spełnia podstawowej funkcji telefonu.

Telefon na początku bardzo mocno poleciłem wśród znajomych i rodziny - nigdy więcej tego nie zrobię (zwłaszcza z Xiaomi), bo narobiłem sobie siary i ZNOWU na marce się kompletnie zawiodłem. Akcesoria czy drobnostki robią spoko. Na dzień dzisiejszy przez moje ręce przeszły w sumie 5 egzemplarzy. Dwa od Goldiego, jeden z Bang(me)good i jeden z ABC Data (niby Polska dystrybucja). Każdy ma dokładnie ten sam problem - marna jakość rozmów ogólnie. Tragiczna po BT. Niby jest kilku użytkowników na forum, którzy twierdzą, że jest spoko ale w to nie wierzę. Jest to błąd software'owy. @sp4ubwzrobił fix, który trochę podratował sytuację przy normalnych rozmowach.

Z takim bublem to nie oni pierwsi. Nie ostatni. Trzeba kupić sobie flagowca normalnej marki na rynku PL. Zawsze gdy się przyciśnie, można zrobić pełny zwrot jak coś jest nie tak. Flagowce mają dużo lepszą kontrolę jakości i nawet jak puszczą bubel, to szybko łatają w mniej lub bardziej subtelny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@painball dziękuję za szczerą opinię. Ja też poleciłem ten model mimo, że sam go nie miałem ani nie mam. Specyfikacja jest znakomita jak na średnią półkę a stosunek cena/jakość też nie jest zły. Naczytałem się też masę pozytywnych opinii aż trafiłem tutaj.

Szczęśliwym trafem kolega nie zakupił go lecz coś od huawei (bodaj p9 lite). Nie jest wniebowzięty ale przynajmniej na mnie nie pomstuje. A zapewne tak by było jakby zakupił Note 4X.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...