Skocz do zawartości

MIUI 9 - ploty i spekulacje


galakty

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, galakty napisał:

A ja bym wolał aby poprawili zarządzanie RAM, mpdecision przywrócili bo chyba usunęło im się kiedyś, do tego aparat żeby miał 32s naświetlanie (pozdro dla userów z mi6, współczuję) i inne. 

 

A to, to swoją drogą. Zmiany wizualne nie wykluczają poprawienia zarządzania pamięcią RAM. Mogłyby się przecież tym zająć 2 zupełnie różne ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, KamQiX napisał:

 

A to, to swoją drogą. Zmiany wizualne nie wykluczają poprawienia zarządzania pamięcią RAM. Mogłyby się przecież tym zająć 2 zupełnie różne ekipy.

Wiem wiem, ale czasami mam wrażenie że Ci od kolorków robią aparat i odwrotnie :P 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, KamQiX napisał:

 

A to, to swoją drogą. Zmiany wizualne nie wykluczają poprawienia zarządzania pamięcią RAM. Mogłyby się przecież tym zająć 2 zupełnie różne ekipy.

Nie wiem jak jest ale nawet jakby 10 ekip było to zawsze coś by niegrało bo jedni drugim by problemy robili lub poprostu tak jest i za to tyle trzeba czekać aż się zagrają i letki powiew świeżości nastąpi jakieś funkcje się nowe doda może nawet bez błędów lub nawet poprawa wcześniejszych bolączek nakładki miui przynajmniej pomarzyć można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Direct napisał:

Czyli nici z plotek, że MIUI9 miało kompletnie odmienić wygląd systemu. No chyba, że zwodzą miliony użytkowników i będzie niespodzianka.

No coś Ty. Oni zawsze robią hype i marketing, a potem wychodzi bieda. Więc teraz jest to samo. Czym mieliby zaskoczyć? To nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym czekał, bo już nie czekam (odszedłem od produktu Chińczyków na rzecz produktu Japończyków), ale wielu czeka i wygląda na to, że się zawiodą. Patrząc na te screeny to tam się nic nie zmieniło! Już między tzw. czystym Androidem 6 a 7 jest więcej wizualnych zmian, niż pomiędzy MIUI8 a 9.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Direct napisał:

Nie żebym czekał, bo już nie czekam (odszedłem od produktu Chińczyków na rzecz produktu Japończyków), ale wielu czeka i wygląda na to, że się zawiodą. Patrząc na te screeny to tam się nic nie zmieniło! Już między tzw. czystym Androidem 6 a 7 jest więcej wizualnych zmian, niż pomiędzy MIUI8 a 9.

Jak dla mnie te MIUI9 jest tylko po to, żeby zmienić numerek i pokazać że cokolwiek się zmieniło. Ludzie na wielu telefonach mają stare androidy, to chociaż "nowe" MIUI będzie. Ja też nie czekam bo nic co dla mnie ważne nie zmienią, musiałbym kupić nowy telefon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2017 o 18:10, KANAR napisał:

Dla mnie brakuje zarządzania powiadomieniami na ekranie blokady, żeby wyglądały  tak jak w Iphone, że jak dostaję sms'a to ekran się podświetla i pokazuje pełną  rozwiniętą treść z możliwością odpowiedzi przez kliknięcie.

Coś takiego bodaj w textra możesz sobie ustawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że dużo osób narzeka i się zawiodło :) ale popatrzcie nie każdemu dogodzi. Jedni będą zachwalać i cieszyć się z nowego interfejsu  zaś inni będą mówić , że nie ma nic nowego itp. Ale jak by nie patrzeć który producent oferuje tak regularne aktualizacje dla swoich urządzeń? Nie mowiac już o liczbie wspieranych urządzeń :) można się cieszyć , że mamy regularnie co roku nowe Miui i coś się dzieje :D 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KANAR napisał:

Tak ale nie wiem czemu w Textra nie przychodzą do mnie wszystkie smsy, zwłaszcza od żony

I to właśnie powini poprawić w miui aby alternatywne apk SMS działały poprawnie bo tu chodzi o zdrowie lub życie faceta jak żona zacznie szukać powodów braku kontaktu to i kochankę może znaleść.

A co do miui9 nie musi nic nowego wnosić ale dobrze by było żeby poprawili tryb oszczędzania bateri miui i zarządzanie ram i aparat,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od mojej żony przychodzą... 

Także ewidentnie coś tu spaprali Panowie z MIUI :)

A tak już nieco bardziej na poważnie, to @Mateusz1992 widzisz, nie chodzi o to żeby każdemu dogodzić bo to nie wykonalne, ale sporo osób ostatnio zwraca uwagę na to że może i MIUI wniosło wraz z 8 spory powiew świeżości i zachwalali możliwości konfiguracji. Zauważ jednak, że słowo 'Optymalizacja' to coraz częściej antonim 'MIUI' - nawet @Acid zaznaczył że co ciekawe 9 waży więcej od 8, więc już lada moment się dowiemy jak ma się sprawa zarządzania RAM itd.

(!) Pięta Achillesa w wykonaniu ludzi z Xiaomi to... software Aparatu: tak dużo ludzi to wciąż potwierdza. Matryce często gęsto naprawdę przyzwoite  i softem można  z nich wycisnąć więcej, ale Chińczycy kładą na to lagę. Szkoda.

Skoro wzorują się na Apple i iOS to niech zaczną od ichniejszej optymalizacji - iPhone nie mają więcej niż 3GB RAM i płynność działania robi wrażenie co by o ajfonach nie powiedzieć...

 

Edytowane przez QBAQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pawel978 napisał:

Newsy są też oczywiście na oficjalnym forum: http://en.miui.com/thread-712444-1-1.html

Już jest info kiedy które urządzenie dostanie miui 9 beta. http://en.miui.com/thread-711086-1-1.html

Spoiler

1. MIUI 9 Global Beta ROM Public Release Timeline
1) August 11th 2017 
MIUI 9 Global Beta ROM for Mi 6 and Redmi Note 4 Qualcomm / Redmi Note 4X will be released to the public!

2) August 25th 2017

MIUI 9 Global Beta ROM for Mi Note 2, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Max 2, Mi Max 32G, Mi Max 64G/128G, and Redmi 4 (India Version) / Redmi 4X will be released to the public!

3) From late September 2017
MIUI 9 Global ROM for Redmi 2, Redmi 2 Prime, Redmi 3/Prime, Redmi 3S/Prime, Redmi 4A, Redmi 4 Prime, Redmi Note Prime, Redmi Note 2, Redmi Note 3 Qualcomm, Redmi Note 3 Special Edition, Redmi Note 4 MTK, Mi 2/2S, Mi 3, Mi 4, Mi 4i, Mi Note, and Mi MIX will be successively released to the public!

2. MIUI 9 China Developer ROM Public Release Timeline
1) August 11th, 2017 
MIUI 9 China Developer ROM for Mi 6, Mi 5X, and Redmi Note 4X Qualcomm 
will be released to the public!

2) August 25th, 2017
MIUI 9 China Developer ROM for Mi MIX, Mi Note 2, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5c, Mi Max 2, Mi Max 32G, Mi Max 64G/128G, Mi 4S, Mi 4c, Mi Note Pro, and Redmi 4X will be released to the public!

3) From late September, 2017
MIUI 9 China ROM for all the other Xiaomi / Redmi devices (except Mi 1/1S and Mi 2A) will be successively released to the public!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slimdick napisał:

August 25th, 2017
MIUI 9 China Developer ROM for Mi MIX, Mi Note 2, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5c, Mi Max 2, Mi Max 32G, Mi Max 64G/128G, Mi 4S, Mi 4c, Mi Note Pro, and Redmi 4X will be released to the public!

No to będzie miesiąc spokoju :) I faktycznie, bardzo mało info odnośnie MIUI9 (nic specjalnego nie pokazali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, virusek90 napisał:

No to będzie miesiąc spokoju :) I faktycznie, bardzo mało info odnośnie MIUI9 (nic specjalnego nie pokazali)

Dalej nie wiemy czy rzeczywiście split screen tylko dla androida 7 w miui 9 będzie itd. Spodziewałem się że będzie powiedziane wszystko na tej konferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens wydawania modelu 5X?

Czy będzie to jakaś linia fotograficzna?

Dlaczego, jak wyżej wspomniano, Mi Note 2 wciąż nie doczekał się funkcji wykorzystania zakrzywionego ekranu? Przecież ten model jest już na rynku niemal rok.

Dlaczego na tej konferencji zachwycali się aparatem Mi6? Przecież to już było.

I te wszystkie sfingowane zdjęcia, byleby Mi6 czy 5X pstrykały lepsze fotki niż iPhone 7 czy Huawei P10. Kogo oni chcą nabrać? iPhone 7 Plus robił strasznie ciemne zdjęcia, a P10 - masakrycznie rozmywał tło.

Cena 5X to 220$, a srebrnego Mi6 - niecałe 600$.

Edytowane przez dave
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dave Chińczyki to łykają i uwielbiają, oni w te super wyretuszowane fotki wierzą ;) Pamiętam jak prezentowali Mi 5, na forum był szał, wszyscy pisali że jaki cud o boże pogromca samsunga :D A wyszła kicha totalna i nawet OIS czy nagrywanie w 4K skopali a same zdjęcia są niewiele lepsze od mi4/mi3 :D 

5X byłby całkiem sensowny, gdyby nieco mocniejszy proc wsadzili. Ten 660 byłby idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w te ich forum i te opinie sztuczny szał to dobry marketing może.

Wiadomo że chiński soft jest lepszy od globala i więcej wnosi nowości i ogólnie nie jest w porowaniu do konkurencyjnych firm zły w Chinach.

Ale popyt tam mają bo inne sprzęty mają bardzo dobre(np.rtv,odkurzacze.itd) biorąc pod uwagę jak klient zadowolony jest to i kupi smartfon i muszą mieć sprzęt na każdej półce,o różnym wyglądzie i w przystępnej cenie i sensu w specyfikacji nie ma co się doszukiwać to biznes bo mi5X to telefon na wygląd który ma podnieść status osoby w przystępnej cenie.

 

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tosshi2 napisał:

niedawno bylem krytykowany za wpis ze nie zastosowali snapa 660 a teraz podzielasz moj poglad

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Bo to by było sensowne DLA NAS, ale z tym snapem i tak się sprzeda w Chinach i to na drugi dzień, a o to Xiaomi chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ulegają podświadomie wszelkiego typu sugestiom i zauważają coś co funkcjonuje już od x-miesięcy... :D

Swoją drogą, jeśli mowa o optymalizacji, to takie totalne bzdury jak pasek wyszukiwania właśnie możnaby wywalać z MIUI. To tylko bezsensownie obciąża a i tak zakładam że może 1/100 z tego faktycznie korzysta. Zbędne bajery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...