Skocz do zawartości

MIUI 9 - ploty i spekulacje


galakty

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, ZduneX25 napisał:

No to tu jest w 100% pewny podgląd 3 domyślnych motywów z MIUI9: http://en.miui.com/thread-702682-1-1.html (drugi daje radę, mógłby być całkiem domyślnym motywem)

 

Mi się najbardziej podobają ikonki z pierwszego motywu (ogólnie jestem fanem tego by wszystkie miały taki sam kształt - w tym przypadku takie mocno zaokrąglone kwadraty). Tylko szkoda, że domyślna tapeta i lockscreen takie różowe, ale to akurat nie problem, bo i tak się je zmienia.

Edytowane przez KamQiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas&Maria... jak to są domyślne motywy to całe szczęście że pozostanie obsługa motywów, bo tak cukierkowego gó***na się nie spodziewałem...

 

BTW. strasznie dużo było na temat "zmienionego" ekranu blokady... Noooo.... Takiej przemiany się nie spodziewałem ;)

Edytowane przez QBAQ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KuaQ napisał:

Mnie osobiście na ww. zrzutach ciekawi fakt, że widoczna jest tylko ikona bateri i 'trzy kropki' powiadomień. Da się to obecnie jakoś ustawić czy to jedna z nadchodzących nowości?

"pokaż ikony powiadomień" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu coś wspominają o nowym algorytmie zarządzania aplikacjami w pamięci:

http://www.gizchina.com/2017/07/22/miui-9-will-support-black-technology-improved-performance/amp/

Ja na najnowszym Romie 7.7.20 nie narzekam odnośnie zarządzania pamięcią RAM. Nie ubija mi nic. Wiadomo że aplikacje typu wiadomości czy Google Now musi przeładować na nowo bo one podają aktualnie info ale reszta zawsze mnie się uruchamia tam gdzie skończyłem.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Daw1234 napisał:

bo w tym momencie ubija wszystko. 

Jak ci ubija wszystko, to powinieneś mieć zajęte max 1GB ramu. Z tym ubijaniem teraz jest podobnie do innych systemów, a w Miui teoretycznie (jak to działa) masz nad tym kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brednie. Ten sam telefon i na MIUI w zasadzie nie istnieje coś takiego jak trzymanie aplikacji w pamięci nawet po tych cudach z uprawnieniami, oszczędzaniem energii czy kłódką.
Po zainstalowaniu LOs takich kwiatków nie ma.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubaMI5 napisał:

Brednie. Ten sam telefon i na MIUI w zasadzie nie istnieje coś takiego jak trzymanie aplikacji w pamięci nawet po tych cudach z uprawnieniami, oszczędzaniem energii czy kłódką.

Być może istnieją jakieś czarne owce wśród aplikacji, ale dla większości ustawienie kłódki, dodanie do autostartu i zaznaczenie dla nich "bez ograniczeń" w opcjach zarządzania energią przez MIUI sprawia, że są ładnie trzymane w pamięci i nie ma problemu z ubijaniem i powiadomieniami od nich. Te trzy opcje są rozrzucone w trzech różnych miejscach, przyznaję, nie jest to zbyt intuicyjne i przez to niektórzy jak widać mają problem, żeby ogarnąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubaMI5 napisał:

Brednie. Ten sam telefon i na MIUI w zasadzie nie istnieje coś takiego jak trzymanie aplikacji w pamięci nawet po tych cudach z uprawnieniami, oszczędzaniem energii czy kłódką.
Po zainstalowaniu LOs takich kwiatków nie ma.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Na miui spróbuj wejść w ustawienia programistyczne i wyłącz optymalizację miui lub ustawi limit aplikacji w tle.

Prawdą jest taka że miui żyje swoim życiem i nie zawsze działa jednakowo.Lepiej żeby zostawili tryb doze zamiast tej optymalizacji miui ale to niemożliwe 

Dla zwykłego użytkownika w sam raz dla mnie jest za bardzo niedopracowane byle apka alternatywna do SMS już problem,lunchery też choć to nienajwiekszy problem,Bluetooth na niektórych modelach.Szkoda wymieniać dalej jak ktoś używa niektórych funkcji,aplikacji to znajdzie błąd jak nie to mu nie przeszkadza i jest super system proste.

jedni wolą mieć unikalny wygląd systemu drugim na wyglądzie nie zależy tylko na tym żeby wszystko co  jest możliwe na Androidzie działało bezbłędnie bez bawienia się w wgrywanie softów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi i protipy ale nie mam już miui.
System jest za bardzo przeładowany zbędnymi opcjami i ficzerami. Lubię się bawić telefonem jednakże on ma po prostu działać.
Kiedy przestała działać pogoda, ok zmieniłem na inną i wiecie co? Nie odświeżała się godzina... Lubię mieć porządek na ekranie więc domyślne miui odpada, od dłuższego czasu używałem Arrow Launcher. I znowu na miui katastrofa. Pod przyciskiem "home" mam ustawiony powrót do ekranu głownego i za każdym razem gdy z tego korzystałem miui wyłączał Arrow i przełączał się na domyślny ekran startowy... Nie wspominam nawet o gps etc.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez kubaMI5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy news odnośnie MIUI 9: http://www.tablety.pl/android/2017-07-23/miui-9-xiaomi-powiadomienia-reklamy/

Mi tam nigdy żadne powiadomienia nie przeszkadzały, także zupełnie to niepotrzebne, ale pojawił się artykuł to wrzucam. 

A tak poza tym, myślicie, że zdecydują się na jakieś poważniejsze zmiany rozwijanego paska przełączników i powiadomień, chociażby takie jak między MIUI 7, a 8 czy zdecydują się trzymać obecnego wyglądu?

Edytowane przez KamQiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, KamQiX napisał:

A tak poza tym, myślicie, że zdecydują się na jakieś poważniejsze zmiany rozwijanego paska przełączników i powiadomień, chociażby takie jak między MIUI 7, a 8 czy zdecydują się trzymać obecnego wyglądu?

Mam nadzieję, że zmienią. A jakby nie zmienili, to niech chociaż dodadzą jakąś płynną animację wysuwania tego paska, bo to co teraz to jest tragedia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliśmy już MIUI 9 xiaomi.eu 7.7.22 na MI6. Jak mi się przywróci apka tapatalka to wrzucę parę screenów. Generalnie tak samo wygląda wszystko jak miui 8. Nowe animacje, nowy motyw, całkiem ładny, brak nazw pod ikonami docka (coś jak w Huaweiu). Nowa apka motywów, video (straszny bloat) - usuniemy jak się da.
Generalnie 99% to MIUI 8 Alpha z pierwszymi elementami MIUI 9 (parę grafik MIUI 9 + motyw.).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Acid napisał:

Zrobiliśmy już MIUI 9 xiaomi.eu 7.7.22 na MI6. Jak mi się przywróci apka tapatalka to wrzucę parę screenów. Generalnie tak samo wygląda wszystko jak miui 8. Nowe animacje, nowy motyw, całkiem ładny, brak nazw pod ikonami docka (coś jak w Huaweiu). Nowa apka motywów, video (straszny bloat) - usuniemy jak się da.
Generalnie 99% to MIUI 8 Alpha z pierwszymi elementami MIUI 9 (parę grafik MIUI 9 + motyw.).

Gdybyś mógł to opisz jakieś różnice względem miui 8, działanie systemu (wiem że to pierwsze wersje dopiero ale jednak ;) ) no i z ciekawości czy jest różnica wielkości romu? Miui 9 miało być odchudzonym miui 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Acid napisał:

Nie wszystko jest to samo. Waży nawet więcej. Co ciekawe w Updater app są wciąż grafiki PNG z MIUI 6 lol. 

Działanie systemu? hehe. Mam MI6. Co mam powiedzieć?

No tak, widziałem recenzje więc chyba szybciej się nie da :D czekam na screeny :D jakbyś widział ciekawe funkcje to też możesz dać znać :) a jest ten tryb picture in picture o którym tak trąbili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle kuleja elementy które już są: temperatury z GPS, łączność z bt, regulacja taktowania i pracy rdzeni, i automatyczna jasność ekranu. Miliony rzeczy do poprawienia a gnaja z wersjami. Polityka Xiaomi. Byle wyprzedzić konkurencję. Zobaczymy jak będzie wyglądał stable Miui 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brakuje zarządzania powiadomieniami na ekranie blokady, żeby wyglądały  tak jak w Iphone, że jak dostaję sms'a to ekran się podświetla i pokazuje pełną  rozwiniętą treść z możliwością odpowiedzi przez kliknięcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak dla mnie mogliby zrobić trochę więcej zmian wizualnych, bo lubię takie zabiegi, gdyż sprawiają wrażenie jakbym miał zupełnie nowy telefon, choć w starej obudowie, a tak być może na kolejną ewolucję w wyglądzie systemu będzie trzeba czekać minimum rok na kolejne MIUI 10, choć i tam nie są zbyt pewne zmiany.

Ja nie mówię, że chciałbym by wszystko pozmieniali, ale jakby trochę zmienili np. ikony przełączników w panelu powiadomień, lekko przebudowali widget pogodowy nad tymi przełącznikami, zmienili trochę menu ustawień - jakieś subtelne zmiany czy np. dodali jakąś fajną, prostą, minimalistyczną bootanimacje czy animacje odblokowywania ekranu byłoby fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...