Skocz do zawartości

MIUI 9 - ploty i spekulacje


galakty

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda modyfikowany aparat, ma sporo więcej funkcji, które normalnie są niedostępne.
Cała reszta libsów jest "niedogotowana" i nie uważam, żeby poświęcili swój czas na rasowanie starych modeli.

Skupcie się na kolorkach i animacjach.


173230c240434a5e1156be99cdc647f3.jpgcc53d665731d4e8f7ba259d1dc9b425d.jpg



Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez don_kamillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2017 o 20:54, galakty napisał:

Raczej na spokojnie dostanie, zobacz jakie starocie teraz są wspierane, a Redmi 3 jest stosunkowo młody.

Tych bzdur nie czytajcie, bo oni nawet serii Mi 4 nie wymienili...

Czyli jest  duza szansa ze model MI4 dostanie MIUI9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest konkretna odpowiedź! :D

A ten wspomniany motyw to pojawił się jakiś czas temu na en.miui.com, że niby jako oficjalny od Xiaomi. http://en.miui.com/thread-663924-1-1.html
Generalnie jest całkiem ciekawy, ciemny nawet dobry. Ot inne ikony, kolory, belka... Jak to motyw, tyle że ma różne tapety. :) Styl trochę podobny do animowanych elementów z Windowsa (chyba Visty i siódemki), przynajmniej tak mi się kojarzy. A i działa tylko na china.

Może coś w tym jest, że tak będzie wyglądać dziewiątka, ważne żeby motywy dało się dalej zmieniać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest konkretna odpowiedź!

A ten wspomniany motyw to pojawił się jakiś czas temu na en.miui.com, że niby jako oficjalny od Xiaomi. http://en.miui.com/thread-663924-1-1.html

Generalnie jest całkiem ciekawy, ciemny nawet dobry. Ot inne ikony, kolory, belka... Jak to motyw, tyle że ma różne tapety.  Styl trochę podobny do animowanych elementów z Windowsa (chyba Visty i siódemki), przynajmniej tak mi się kojarzy. A i działa tylko na china.

Może coś w tym jest, że tak będzie wyglądać dziewiątka, ważne żeby motywy dało się dalej zmieniać.

Niby oficjalny, niby od Xiaomi, a nie potrafią sami go dobrze ogarnąć. Przy odpisywaniu na SMS/komunikator z paska notyfikacji, czcionka jest czarna (na bardzo ciemnym tle).

 

 

65358962f1e1c770b8fbdea3d9939f80.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI 9 możemy się spodziewać przed 16 sierpnia - https://xiaomininja.com/2017/07/10/xiaomi-confirms-release-of-miui-9-before-august-16/

I będzie posiadać nowy ekran blokady - https://xiaomininja.com/2017/07/10/xiaomi-reveals-the-completely-redesigned-miui-9-lock-screen/

 

Edytowane przez rock'n'rolla
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pod względem wizualnym MIUI8 wciąż się podoba. Pozbycie się całkowicie tego stylu na rzecz zupełnie nowego, zamiast wolniejszej ewolucji nie będzie dobrym krokiem. Jedno jest pewne - MIUI9 z pewnością pomoże mi przy wyborze nowego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, galakty napisał:

Nie tylko dla mnie jest paskudny? :P 

Owszem. Dodatkowo widać, że nastawiają się na większą integrację z swoimi usługami i produktami "smart home", co pewnie dla wielu jest bezużyteczne. 
Na szczęście jest dużo fajnych blokad w motywach, a dla mnie funkcjonalna blokada to rzecz ważna od... czasów Windows Mobile i programu Swipe 2 Unlock, który pozwalał na zrobienie swojego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mgcompany napisał:

Owszem. Dodatkowo widać, że nastawiają się na większą integrację z swoimi usługami i produktami "smart home", co pewnie dla wielu jest bezużyteczne. 
Na szczęście jest dużo fajnych blokad w motywach, a dla mnie funkcjonalna blokada to rzecz ważna od... czasów Windows Mobile i programu Swipe 2 Unlock, który pozwalał na zrobienie swojego ekranu.

Bo robią to pod Chiny. W Chinach kupujesz Mi TV, Mi Box, Mi odkurzacz, Mi długopis, Mi buty, Mi chleb i łączysz to w jedną sieć.

U nas bezużyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wiem, chociaż na forum widziałem parę osób, które pytały się kupno urządzeń typu nawilżacz czy tam filtr powietrza, albo o telewizory. Chociaż pewnie taki Mi TV to by narobił niezłego zamieszania w Polsce, gdyby był dostępny, bo sprowadzanie takiego sprzętu nie ma sensu, koszta przerastają opłacalność zakupu. Chociaż xiaomiforsale ma w swojej ofercie parę ich produktów, ale to głównie routery, radio, boxy, ładowarki, kamery, tester wody(?!) i inne pierdoły. :)

2 godziny temu, Direct napisał:

Mnie wygląd gołego Androida też nie specjalnie odpowiada. Niby w MIUI są motywy, ale zwykle mniej lub bardziej niedopracowane, a mnie nawet drobne niedoskonałości irytują.

Też nie lubię drobnych pierdółek, a jak przez tydzień korzystałem z gołego Androida, to czułem się bardzo nieswojo. Z motywami to jest taki problem, że pojawia się ich strasznie dużo, a niewielka część z nich nadaje się do używania. Przez te ciągłe konkursy na forum miui.com, wszystkie hindusy biorą gotowe paczki ikon, czcionki, na szybko robią szablony w chyba w paincie, wrzucą jakąś tapetę, zmienią układ przełączników na belce powiadomień, zmienią trochę ekran blokady i już ląduje w necie.
Najlepiej to robić miksy motywów, ale i tak najgorzej to jest z kolorami czcionek (np. czarne na ciemnym tle i odwrotnie) albo z brakami tekstur w niektórych elementach menu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goły android nie jest ładny ale jak się zastosuje coś typu Launchera to jest lepsze wyjście niż nakładka producenta ale tylko na czystym androidzie wtedy mniej zasobów pobiera a i tak się ma wygląd i styl.

ps chyba że się Launchery jakieś napakowane reklamami wgrywa to już inna bajka.

ogólnie  nie zwracam uwagi na wygląd goły android mi odpowiada bez zbędnych wodotrysków bo dla mnie telefon(androidem)to narzędzie nie zabawka do bawienia się wyglądem jak to mówią każdemu co innego odpowiada

a z miui 9 wystarczyło wróci do stylu miui7 dodać jakiś przełącznik ikonkę,itd

a nie iść w trend czystego androida jak to teraz modne u producentów bo jak straci  swój charakter i wygląd to będzie gówno warte a tylko swoim wyglądem,parametrami i ceną może konkurować i wtedy na pewne rzeczy można przymknać oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Launcher nie zastępuje wszystkiego, bo jest jeszcze menu, dialer, kontakty, apka wiadomości, ustawienia, belka powiadomień, ekran blokady i inne, które owszem można pozmieniać, ale to już trochę zabawy, dialery z pełną funkcjonalnością można znaleźć w sklepie Play, choć dużo z nich jest za bardzo ustawiona na usługi społecznościowe niż na offline. Na więcej modyfikacji pozwalają modyfikowane wersje Androida, ale zawsze coś w nich nie działa, najczęściej aparat, albo są jakieś znane problemy z działaniem sprzętu, co dla mnie dyskwalifikuje takie ROMy, a mimo udostępnionych źródeł i tak się nic z tym nie robi.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mgcompany napisał:

Launcher nie zastępuje wszystkiego, bo jest jeszcze menu, dialer, kontakty, apka wiadomości, ustawienia, belka powiadomień, ekran blokady i inne, które owszem można pozmieniać, ale to już trochę zabawy, dialery z pełną funkcjonalnością można znaleźć w sklepie Play, choć dużo z nich jest za bardzo ustawiona na usługi społecznościowe niż na offline. Na więcej modyfikacji pozwalają modyfikowane wersje Androida, ale zawsze coś w nich nie działa, najczęściej aparat, albo są jakieś znane problemy z działaniem sprzętu, co dla mnie dyskwalifikuje takie ROMy, a mimo udostępnionych źródeł i tak się nic z tym nie robi.

Można też na oficjalnym androidzie od producenta bardziej zaawansowane rzeczy ustawiać ale potrzeba odpowiedniego programu(moda) i roota.(tyczy się głównie czystego androida bo na niektórych nakładach systemu błędy wychodzą bo się gryzie)

Ale to dla  bardziej zaawansowanych użytkowników.

Lubie gołego androida a jak jakaś apk kontakty,SMS mi nie odpowiada to zmieniam ale fakt trzeba się wysilać i ja znaleść i zainstalować tyle w tym temacie.Kwestia gust.

Ale w jednym się zgodzę grzebanie w  miui(wygląd zaawansowany nie chodzi o motyw) gra nie warta świeczki tylko sobie życie można skoplikować(na własną rękę)

Więc lepiej żeby to jako tako przypadło do gustu 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko stworzone raczej pod kątem chińskiego klienta, usługi e-commerce chińskie, mapy, traffic, car sharing też dla Chin, kursy i wyniki dla Chin, chociaż apka wyszła w china ROM, to może część z tego będzie nadawała się do użytku poza tym krajem. A jak nie, to kolejna do wyrzucenia w xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dd4422 napisał:

Dystrybucja europejska, a wysyłka z Chin. Dobre sobie. Do tego niewydany jeszcze system i niczym nie podparte zapewnienie o braku VAT-u. Ktoś szuka naiwnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...