Skocz do zawartości

MIUI 9 - ploty i spekulacje


galakty

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Direct napisał:

Niech mi ktoś wytłumaczy: po co usuwać systemowe apki pokroju pogody, kompasu czy skanera? Żeby zaoszczędzić raptem kilka MB miejsca?

Pewnie po nic konkretnego, ale przynajmniej jest wybór. :) Ja np. chętnie z tej możliwości skorzystam i usunę Pogodę, bo i tak korzystam z Weather M8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mniej ikonek było. 8-) Niektórzy lubią mieć władzę nad całym swoim smartphonem i nie lubią ograniczeń. No i teraz taki trend, że chyba nawet na iPhonie można odinstalować jakieś tam systemowe aplikacje, no to jak na iPhonie można, to wszyscy idą tą samą drogą! :D

Niby MIUI się rozwija, zwiększa się funkcjonalność, ale i sporo się ogranicza, chociażby w samych motywach, które kiedyś można było zmieniać jak się chciało, każdy element z osobna. Potem zrobili płatne motywy, tyle że one chyba nie zdały egzaminu i zdecydowana większość jest teraz darmowa, tyle że do niektórych trzeba mieć konto dev, by np. wgrać motyw z pamięci, a nie wszystkie są w apce z motywami. Dlatego fajnie jakby powrócili do zwiększania funkcjonalności i nie tylko motywów, bo to przykład, ale całego systemu. Kiedyś nawet było więcej możliwości kontroli uprawnień aplikacji, dziś nie wszystko można zmienić. Same aplikacje też nie zawsze można wyłączyć i ukryć w systemie, przynajmniej nie znalazłem jeszcze takiej, którą można by schować. Mogliby też popracować nad większą ilością ustawień launchera i zaczerpnąć trochę z popularnych aplikacji. Można by też poprawić wspomniany aparat w serii Redmi, niby w dzień nie jest źle, w gorszych warunkach jest już gorzej, ale mogliby też wprowadzić podstawową funkcjonalność jaką jest wybór rozmiaru zdjęcia czy filmów. Sporo tego jest co by można było zrobić, a tak to trzeba grzebać lub korzystać z dodatkowych aplikacji.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko, czy taką usuniętą systemową pogodę będzie można później w jakiś prosty sposób ponownie zainstalować. W sklepie Play jej przecież nie ma. No chyba, że w MIUI9 te aplikacje będzie się tylko wyłączać, a nie doszczętnie usuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy używają swoich appek, więc po co dublować w systemowych to samo?

No ale co z tego? Co z tego że masz Weather od MIUI i jakąś inną swoją? Gdzie tu dubel? Aplikacja jak jest w systemie (aktualnie) i ją usuniesz (przez roota) to nic nie da kompletnie. W miejsce które zwolnisz w ten sposób nic nie włożysz. Już można odinstalować aplikacje. Już mam rom Alfa gdzie przeniesiono kilka aplikacji do data-app w /system. Nie widzę sensu w tej możliwości bo jak nie korzystam z systemowej aplikacji to nie. Jej obecność na pulpicie nie przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to przydałaby się opcja ukrywania ikon niepotrzebnych aplikacji. Tak jest w smartfonach Huawei. Wystarczy odwrotne uszczypnięcie i można poukrywać niechciane ikonki. Mało znana funkcja EMUI, ale jest tam coś takiego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to przydałaby się opcja ukrywania ikon niepotrzebnych aplikacji. Tak jest w smartfonach Huawei. Wystarczy odwrotne uszczypnięcie i można poukrywać niechciane ikonki. Mało znana funkcja EMUI, ale jest tam coś takiego.

Tak powinno być, teraz pierwszy lepszy launcher posiada taką funkcję.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FromWP napisał:

Wiadomo, że jakiś sposób się zawsze znajdzie. Pytanie, czy ręczne szukanie po stronach z instalatorami jest prostą metodą?

Edytowane przez Direct
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie kopia na partycji systemowej, którą można przywrócić. To tak jak z programami do usuwania aplikacji systemowych, możesz usunąć i zrobić kopię, potem tylko przywracasz gdy potrzebujesz. Mam taką własnie aplikację, która tak działa, a używam jej do usuwania Chmury Xiaomi, bo mnie wkurza, a z niej nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:


No ale co z tego? Co z tego że masz Weather od MIUI i jakąś inną swoją? Gdzie tu dubel? Aplikacja jak jest w systemie (aktualnie) i ją usuniesz (przez roota) to nic nie da kompletnie. W miejsce które zwolnisz w ten sposób nic nie włożysz. Już można odinstalować aplikacje. Już mam rom Alfa gdzie przeniesiono kilka aplikacji do data-app w /system. Nie widzę sensu w tej możliwości bo jak nie korzystam z systemowej aplikacji to nie. Jej obecność na pulpicie nie przeszkadza.

W sumie racja, przestrzeń zostanie pusta w /system. Masz racje, wolne MB /system nie wpływają na /data. Partycja system to stały rozmiar? nie "odda" wolnej przstrzeni? Sorry za głupie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwanie aplikacji systemowych to chyba taki chwyt ciekawe co wam dadzą odinstalować pewnie pogodę,motywy(pewnie dla niektórych każdy kB się liczy:-D)

Aplikacji Google tak czy siak odinstalować się nie będzie dało ponieważ 

1 certyfikat na global stable by stracił 

2 Google nie pozwoli 

A gdyby było inaczej to bym się mocno zdziwił oczywiście chodzi tylko o global.

Na china to by było dobre posunięcie xiaomi taka możliwość wyczyścić z większości apk. Menadzer apk systemowych i coś na pograniczu roota żeby po ewentualnym ponownym wgraniu przyznać uprawnienia(zapisu odczytu)

Ale najpewniej będzie dostępne wyłączenie aplikacji(pod nazwą odinstalowanie a apk i tak w systemie zostanie(coś dodają w ustawieniach lub jak w innych tel w menedżer aplikacji będzie opcja zainstaluj ponownie)

To tylko moje przypuszczenia 

A na usprawnienia aparatu bym nie liczył w starszych modelach jak to mówią ze starego nie zrobisz nowego poprostu życzę żeby nie było gorzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, przestrzeń zostanie pusta w /system. Masz racje, wolne MB /system nie wpływają na /data. Partycja system to stały rozmiar? nie "odda" wolnej przstrzeni? Sorry za głupie pytanie.

Stały rozmiar. Tak jak masz /swap na kompie, która jest tylko dla wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Snajper napisał:

A na usprawnienia aparatu bym nie liczył w starszych modelach jak to mówią ze starego nie zrobisz nowego poprostu życzę żeby nie było gorzej.

MIUI8 trochę napsuło w aparatach, więc może wersja 9 chociaż przywróci stan, jaki był na MIUI7. Nadzieja matką głupich :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Direct napisał:

MIUI8 trochę napsuło w aparatach, więc może wersja 9 chociaż przywróci stan, jaki był na MIUI7. Nadzieja matką głupich :).

Jak najbardziej było by dobrze jak by przywrócili aparat z miui7 ogólnie nawet bateria lepiej trzymała niż na MIUI8.Ale jak się przekonałem to na global(stable,dev) z aparatem co kilka aktualizacji raz lepiej działał potem gorzej eksperymenty porostu więc możliwe że na 1 aktualizacji będzie dobrze potem się psuje i tak w kółko.

Aparat jako sprzęt technicznie jest ok ale soft wszystko psuje ale po to są modfikacjie żeby wcisnąć wszystko z niego.No i cena sprzętu sprowadzanego z Chin poprostu za tą cenę nie można wymagać wszystkiego parametrami są najlepsze ale jak wszyscy tu wiemy softowo zawsze jakiś błąd, niedogodności się znajdzie ale przynajmniej mamy wsparcie nieoficjalne oczywiście puki nie trzeba na głowie stawać żeby bootloader odblokować.

Mnie to bardziej ciekawi ile będzie różnic między wersją global a china.

I druga sprawa po co by było kupować nowy telefon jak stary działa na równi z nowym.Plus to aktualizacjie bezpieczeństwa a przynajmniej te cyferki z datami i funkcje w miui z najnowszego androida ale z wielkim skokiem wydajność na starych smartfonach można pomażyć ale poczekamy zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft jak najbardziej może zepsuć aparat, nawet najlepszy. Może nie jest to najlepszy przykład, ale widać to w urządzeniach Samsunga i sofach Cyanogen/LineageOs gdzie aparaty siadły tragicznie względem stocka.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że matryca Sony w telefonie Sony w wielu przypadkach robi gorsze zdjęcia, niż ta sama matryca zamontowana w Samsungu. Wszystko kwestia softu. Samsung nigdy problemów z oprogramowaniem aparatu nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Direct napisał:

Inna sprawa, że matryca Sony w telefonie Sony w wielu przypadkach robi gorsze zdjęcia, niż ta sama matryca zamontowana w Samsungu. Wszystko kwestia softu. Samsung nigdy problemów z oprogramowaniem aparatu nie miał.

LG robi najlepsze cuda z sensorów. Przykład? G5/G6... G6 ma sensor IMX258 z Mi4C, a soft tak ogarnia sprawę że głowa mała. Stary, badziewny sensor bije w 4K wszystkie Samsungi najnowsze łącznie z przereklamowanym S7/S8. 

Dodam tylko, że niektóre osoby zajmujące się profesjonalną obróbką wideo i nagrywaniem materiałów korzystają z... Właśnie G6! Mają lustrzanki z funkcją wideo, lecz często nagrywają smartfonem bo:

- w dobrych warunkach oświetleniowych (dwór/studio) jakość nie odbiega

- G6 ma manualne sterowanie wideo, iso, ekspozycja, czas naświetlania

Do tego obróbka programowa i nie poznasz, że profesjonalna recenzja jakiegoś produktu została nagrana telefonem. Wystarczy parę sztuczek, m.in. ustawienie naświetlania 2x krótszego niż FPS.

A co do MIUI 9 i aparatu, ja bym wolał, żeby wgl nei dotykali. Po co mają coś zepsuć, obecnie jest ok...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Direct napisał:

Właśnie niech się dotykają, to może naprawią niską liczbę klatek w filmach w słabym świetle.

Przypominam, masz Redmi, nie naprawią. I nikt nie da rady, to siedzi w bibliotekach. Nie po to grzebali w nich i osłabiali, żeby teraz nagle poprawić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Direct napisał:

A pod MIUI7 nie było tego problemu? Pytam, bo wersji 7 używałem raptem przez miesiąc po zakupie i mogłem wtedy jeszcze wszystkiego nie pozauważać :).

Na Redmi nigdy nie było stałych 30 FPS.

Ogólnie problem jest w tym, że nie mamy absolutnie żadnej kontroli nad aparatem. Wystarczyłoby dać opcję do zmiany bitrate, trybu AF, naświetlania, iso itp itd i efekty byłyby zadowalające. Nawet Redmi da się nagrać dobre wideo, ale co z tego skoro wejdziesz w cień drzewa i klatki spadną a obraz zacznie rwać... Nie mówiąc o bitrate, które w 4K jest śmiesznie niskie (42 mbps, pls...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Direct napisał:

A pod MIUI7 nie było tego problemu? Pytam, bo wersji 7 używałem raptem przez miesiąc po zakupie i mogłem wtedy jeszcze wszystkiego nie pozauważać :).

Zależy od wersji telefonu ja na ten przykład rn3 se miui7 dość dobrze nagrywał 1 miui 8 stable nic nie popsuli ale następne wydania to już coś grzebali i to naprawdę skopali można się bawić programami open camera,Google camera ale to nie wielka różnica.A na global dev fatalnie jak poprawiali obraz.

Ale jeszcze jeden fakt mi się rzucił w oczy jako iż miałem 3 sztuki rn3 se aparat aparatowi nierówny na tym samym sofcie albo ja takie szczęście miałem i 3 trafiłem unikalne ;-)

Do aparatu w sony raczej nie mam zastrzeżeń oprócz lampy flesz(po powrocie z serwisu) która robi poświate w czasie kręcenia ale to zależy od dokładnego modelu bo nie na każdym jest gorszy od samsunga lub iPhone i nie każda aktualizacja go psuje.Ogólnie sony chwale za dużo ustawień i do dziś używam z1 Compact.

LG to naprawdę w smartfonowej fotografi perełka z serią g ale też dużo droższe jest od xiaomi.

Ja teraz to jest w trakcie upatrywania nowego flagowego telefonu i tak naprawdę nie ma w planach xiaomi poprostu nic ciekawego nie ma a parametrami samymi i ceną nie wygra bo dla mnie liczy się stabilność i chociaż cień szansy że z 2 lata będzie działać bez błędów a nie co aktualizacjie jakiś błąd(nie kiedy,tym co mówią nie aktualizuj mówię że to dla poprawek bezpieczeństwa i naprawy błędów jest dostępna to wymagam żeby działało) a niestety poprostu chcąc nie chcąc rzuca mi się w oczy bo korzystam z telefonu pełną parą i nieoficjalne modfikacjie nie wchodzą w grę.

Zdanie mam takie że prędzej czy później na Xiaomi trzeba zmieniać soft żeby z niego więcej wcisnąć chociaż to miuipolska jest 

Miui9 Napewno przyniesie pogorszenie na starszych urządzeniach tylko pytanie czego aparatu,baterii czy może coś innego ale już niedługo się przekonamy oczywiście chodzi o global 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Snajper napisał:

Ja teraz to jest w trakcie upatrywania nowego flagowego telefonu i tak naprawdę nie ma w planach xiaomi poprostu nic ciekawego nie ma a parametrami samymi i ceną nie wygra bo dla mnie liczy się stabilność i chociaż cień szansy że z 2 lata będzie działać bez błędów a nie co aktualizacjie jakiś błąd(nie kiedy,tym co mówią nie aktualizuj mówię że to dla poprawek bezpieczeństwa i naprawy błędów jest dostępna to wymagam żeby działało) a niestety poprostu chcąc nie chcąc rzuca mi się w oczy bo korzystam z telefonu pełną parą i nieoficjalne modfikacjie nie wchodzą w grę.

Niestety ostatnio mam identyczne zdanie. Xiaomi żeby dobrze działało to trzeba siedzieć w sofcie, a najlepiej wypatrzeć daną wersję, na której jest ok. I broń boże nie ruszać, nie aktualizować. A i tak błędy jakieś wyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja softem problemów nie mam żadnych. Raz, w styczniu, coś mi się tam pokićkało po którejś aktualizacji (chyba 7.1.5) i musiałem zrobić full wipe, ale tak to wszystko mi działa bez problemu. Przy czym nie mam roota, ani nie używam żadnych modów czy innych ulepszaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, gore2kill4 napisał:

Redmi 3 Prime raczej nie ma co liczyć?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka
 

Raczej na spokojnie dostanie, zobacz jakie starocie teraz są wspierane, a Redmi 3 jest stosunkowo młody.

Tych bzdur nie czytajcie, bo oni nawet serii Mi 4 nie wymienili...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...