Skocz do zawartości

MIUI 9 - ploty i spekulacje


galakty

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.tabletowo.pl/2017/05/31/miui-9-w-sierpniu/

 

"Co wniesie MIUI 9? Przede wszystkim split-screen (wyświetlanie dwóch aplikacji na podzielonym ekranie), czyli funkcję dobrze nam znaną z większości telefonów działających pod kontrolą Androida Nougat, a także nowość w świecie Zielonego Robocika  Picture-in-Picture mode. Poza tym spodziewamy się zmian w kwestiach designu i personalizacji telefonu pod własne potrzeby."

Rzeczywiście rewolucja w tym MIUI 9 :P

PiP mode to nowość? To w aparacie tak? Przecież to rozwiązanie stare, kilkuletnie. Uwielbiam ten portal, ale tak czy siak warto popisać o spekulacjach ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele dla których spodziewana jest aktualizacja autor tego filmiku chyba sobie wylosował. Skoro jest tam Note 3, to nowszy Note 4 również powinien być, a na liście go brak. Tak samo nie ma Redmi Pro, a to też nowy model, premiera niecały rok temu. Także nie ma co się tym wideo sugerować, tylko czekać na oficjalne informacje.

Niemniej na MIUI9 na pewno warto czekać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam i nie oglądam nic, dopóki nie wyjdą jakieś oficjalne informacje/screeny/filmy od Xiaomi. Przyznam, że mam duże oczekiwania wobec v9, bo na obecnym etapie MIUI w wersji 8 jest trochę w tyle za waniliowym Androidem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę nadchodzące funkcje wersji O.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film na pewno jest choć by w 50 procentach prawdziwy w sensie, że omówione w nim funkcje się pewnie pojawia w nowym miui. Ale co mi z tego jeśli na mój telefon miało by nie być już nowszej wersji :/ zobaczymy. Jeśli będzie oficjalna lista urządzeń które dostanie miui bede śledził ich poczynania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy to możliwe żeby to była prawda to co pisze Chip? Przecież większość urządzeń jest global, nie ma już chyba nowych które są tylko na azje, czy może są?

 

http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2017/06/debiut-miui-9-mozliwy-juz-latem

 

Należy zaznaczyć, że Xiaomi nie podało jeszcze terminu debiutu MIUI 9. Wiadomo jedynie, że chińska firma pracuje intensywnie nad najnowszą wersją swojej nakładki co najmniej od listopada 2016 roku. Wielu chińskich obserwatorów rynku mobilnego informuje, że testowe wersje nakładki MIUI 9 mają pojawić się już w lipcu. Stabilna wersja aplikacji powinna pojawić się miesiąc później. Wprawdzie terminy te to raczej spekulacja, niż pewność, to jednak wydają się prawdopodobne. Xiaomi przyzwyczaiło bowiem klientów, że na każdą nową wersję MIUI czekali mniej więcej rok. Xiaomi MIUI 8 zostało publicznie udostępnione w czerwcu 2016 roku. Można z tego wywnioskować, że lipcowy debiut wersji 9 jest wielce prawdopodobny.

Istotną zmianą wprowadzoną przez Xiaomi jest wstrzymanie aktualizacji wersji MIUI przeznaczonych dla smartfonów sprzedawanych na innym rynku niż chiński (w tym w Polsce). Nie dotyczy to jednak urządzeń już pracujących z systemem Android 7 Nougat (m.in. Mi 6, Mi 5c czy Redmi Note 4), które w dalszym ciągu będą otrzymywać nowe wersje nakładki. Czy to oznacza, że MIUI 9 będzie dostępne wyłącznie dla modeli Xiaomi z Androidem 7? No cóż,  jeszcze za wcześnie, by udzielić na to pewnej odpowiedzi.

 

Czego nowego możemy się spodziewać po samym MIUI 9? Niestety, na razie nie ma żadnych precyzyjnych informacji. Być może pojawi się możliwość pracy na podzielonym ekranie, lub w znanym np.  z telewizorów trybie Picture-in-Picture. Plotki mówią też o pojawieniu się możliwości usuwania wbudowanych aplikacji.  Przed nami wiele więc niewiadomych. Za to na pewno można spodziewać się wydajniejszej i stabilniejszej nakładki na Androida. | CHIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pisanie: Istotną zmianą wprowadzoną przez Xiaomi jest wstrzymanie aktualizacji wersji MIUI przeznaczonych dla smartfonów sprzedawanych na innym rynku niż chiński (w tym w Polsce).

jest bzdurą bo wstrzymane są z innego powodu.

 

Inna kwestia czy starsze urządzenia dla których jest wstrzymana akutalizacja tym czasowo dostaną MIUI 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Jeśli Xiaomi nie wyda nowej wersji na większość urządzeń, tak jak robiło to do tej pory, to będzie strzał i to nie w stopę, a w głowę. Po latach wspierania nawet 3-letnich urządzeń teraz nagle porzucą telefony 1,5-roczne? Xiaomi nie jest głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będzie jak piszesz, patrząc na to co robią z oprogramowaniem w swoich urządzeniach strach się bać.

W jednym Mi5 dają wszystko potem wycinają IoS żeby w kolejnym modelu dać lepszy aparat a w serii Redmi która sprzętowo jest nie co słabsza ( zależnie od modelu bo te bardzo budżetowe są faktycznie słabe) dają dławiki na sterownik aparatu albo inne programowe ograniczenia żeby flagowce nie ucierpiały.

Chyba trochę za dużo tego mają w porównaniu do startu firmy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Direct napisał:

Byłoby miło gdyby MIUI9 poprawiło liczbę klatek w filmach FHD w słabszym oświetleniu na RN3P. Głupi Samsung J5 2015 utrzymuje stabilne 30fps niezależnie od oświetlenia, a na Xiaomi potrafi w słabym świetle zejść nawet do 17.

Nie będzie tego na Redmi. Takie rzeczy tylko w serii Mi (choć i tu są wyjątki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne. Dzisiaj miałem w rękach TP-Linka Y5L (mega-budżetowiec za 200 zł), który nagrywa wprawdzie tylko w 720p, ale stabilne 29-30 FPS osiąga nawet w ciemniejszym pomieszczeniu. Liczyłem, że może MIUI9 coś z tym zrobi, bo drażni mnie to ponadprzeciętnie. Zdaje się, że na ostatnich MIUI7 nie było tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Direct napisał:

Straszne. Dzisiaj miałem w rękach TP-Linka Y5L (mega-budżetowiec za 200 zł), który nagrywa wprawdzie tylko w 720p, ale stabilne 29-30 FPS osiąga nawet w ciemniejszym pomieszczeniu. Liczyłem, że może MIUI9 coś z tym zrobi, bo drażni mnie to ponadprzeciętnie. Zdaje się, że na ostatnich MIUI7 nie było tego problemu?

Na Redmi zawsze fpsy w kiepskim świetle spadały do 15-17.

Ty się módl, żeby nie pogorszyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Direct napisał:

Czyli co, kupię Mi6 (przyznaję, do pewnego momentu się na niego czaiłem) i może będę miał po którejś aktualizacji 16 kl./s jak w najprostszym smartfonie za dwie stówki? To jest niepoważne.

Raczej nie. Ale 4K mogą obciąć jak w Mi5, tego nie wiesz.

Ja bym poczekał do MIUI9 i na testerów kochanych, po co ryzykować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI 9 przyniesie nowe kłopoty i nowe co tygodniowe aktualizacje poprawiające jedno i psujące drugie.

Ciag calszy zabawy przed nami.

A może się mylę i MIUI 9 będzie idealne i dopracowane w 100% ???

 

Dodatkowo trzeba będzie czekać na wtyczki moduły itp np Xposed aż ktoś to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...